Bike&Business

Nowy sklep internetowy Olek Motocykle

Olek Motocykle uruchomił nowy sklep internetowy.

więcej »
Wyróżnienia dla firmy METZELER

Podwójne zwycięstwo dla niemieckiego producenta opon, który w 2016 roku został wyróżniony przez czytelników jako najlepsza marka oraz zwycięzca testu porównawczego supersport zorganizowanego przez prestiżowy magazyn.

więcej »
Bridgestone opracował koło rowerowe bez powietrza

Bridgestone stworzył opony rowerowe nowej generacji, które są praktycznym wdrożeniem technologii „Air Free Concept”. Już w 2019 roku, opona bez powietrza zostanie wprowadzona na rynek i będzie dostępna w nowym modelu roweru.

więcej »
Ważny kolor ubioru motocyklisty

Część zdarzeń drogowych i wypadków z udziałem motocyklistów jest związana z trudnością w zauważeniu przez kierowców tych uczestników ruchu na drodze. Kluczowa jest oczywiście wielkość motocykla, ale okazuje się, że sytuację może poprawić odpowiedni kolor ubrania motocyklisty – najważniejsze, aby kontrastował z otoczeniem. 

więcej »
Fun & Safety z Hondą

Honda – największy producent motocykli na świecie oraz firma, która przykłada wielką wagę do spraw związanych z bezpieczeństwem jazdy motocyklem, zaprasza wszystkich posiadaczy motocykli marki HONDA kupionych w polskiej sieci Honda i serwisowanych w ASO Honda na imprezę Fun & Safety (zabawa i bezpieczeństwo).

więcej »
Hybrydowy rower/motocykl korzysta z technologii łożysk NSK

Firma eVinci Mobility GmbH, innowacyjny niemiecki start-up z siedzibą w Monachium, wykorzystuje łożyska do silników i podwozi firmy NSK w produkcji Pike I –  roweru stanowiącego nową koncepcję transportu dwukołowego, który przyciąga uwagę obserwatorów z całego świata.

więcej »
Mondial Assistance wspiera motocyklistów Harley-Davidson

Od początku lutego klienci kupujący motocykle Harley-Davidson, otrzymują, na okres 12 miesięcy, pakiet usług pomocowych. W przypadku nieprzewidzianej sytuacji na drodze wsparcie motocykliście zapewnia Mondial Assistance.

więcej »
Bike & Business 4/5/6 już na rynku

Na rynku jest już dostępny drugi tegoroczny numer magazynu Bike & Business. Wśród licznych materiałów szczególnie polecamy artykuł nt. chemii motocyklowej, a także krótki raport o motocyklach z segmentu 125 cm3, quadów oraz jednośladów o pojemności do 50 cm3.

więcej »
Junak stworzył własną gamę kosmetyków motocyklowych

Almot, właściciel marki motorowerów i motocykli Junak, zaprezentował kolekcję uniwersalnej chemii motocyklowej. Produkty są już dostępne u dealerów.

więcej »
Strach przed Euro

Od 2016 roku obowiązują nowe normy, dotyczące emisji substancji szkodliwych w spalinach oraz nowe normy hałasu generowanego przez wydech motocykla. Nowe regulacje europejskie mocno wpłyną na rynek motocyklowy.

więcej »
Krew motocykla

Rozwój technologii motocyklowej na przestrzeni ostatnich lat jest olbrzymi. Wystarczy porównać chociażby współczesną maszynę z analogicznym modelem sprzed 20 czy 30 lat. Zmiany te nie byłyby możliwe, a przynajmniej spora ich część, bez jednoczesnego rozwoju innych towarzyszących branż. Na przykład olejów silnikowych.

więcej »
Harley on Tour 2017

Już wkrótce rozpoczyna się kolejna edycja Harley on Tour - cyklu imprez organizowanych w całej Europie przez Harley-Davidson dla wszystkich miłośników motocykli. 

więcej »