Informacje branżowe

Orlen angażuje się w carsharing

Na wybranych stacjach PKN Orlen w Warszawie oraz Krakowie będzie można niebawem wypożyczyć oraz pozostawić samochód. To efekt podpisanej współpracy pomiędzy koncernem paliwowym a firmą Traficar.

więcej »
Moto-Profil z nową stroną internetową

Nowoczesny wygląd, ulepszona struktura oraz zwiększenie wygody przeglądania, to wyróżniki charakteryzujące nową stronę internetową firmy Moto-Profil. Modernizacja serwisu znacząco wpłynęła również na jego funkcjonalność oraz intuicyjność użytkowania.

więcej »
Autobusy bez kierowcy w centrum Wiednia

Latem 2017 r. rusza w Wiedniu projekt badawczy mający na celu wprowadzenie inteligentnych, bezzałogowych autobusów do komunikacji miejskiej. Środki finansowe na rozwój projektu, który ma zwiększyć wydajność oraz niezawodność działania pojazdów bezzałogowych pochodzą z austriackiego Ministerstwa Transportu. Bezzałogowe autobusy mają od 2019 r. kursować na liniach miejskich w nowej dzielnicy Wiednia, Seestadt Aspern.

więcej »
Będzie więcej stacji Lotos przy S7

Sieć stacji paliw Lotos wygrała dwa postępowania przetargowe na Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) przy drodze ekspresowej S7, łączącej Trójmiasto z Warszawą. Oba obiekty powinny zostać oddane do użytku pod koniec 2018 r. 

więcej »
Szybkie paczki z Inter Cars

Dotychczasowe Centrum Logistyczne Inter Cars w Czosnowie okazało się za małe. Firma ILS, spółka zależna Inter Cars SA, wybudowała więc nowe centrum logistyczne w Zakroczymiu nieopodal Warszawy.

więcej »
Coraz więcej zgłoszeń do konkursu Supermechanik AD 2017

Mija właśnie półmetek tegorocznej edycji konkursu Supermechanik AD. Już do teraz napłynęło więcej zgłoszeń niż przed rokiem!

więcej »
I Międzynarodowy Finał Konkursu Young Car Mechanic

9 uczestników z 3 krajów, wyłonionych spośród 1100 chętnych uczniów, wzięło udział w I Międzynarodowym Finale Konkursu Young Car Mechanic, który odbył się 15 maja w Centrum Szkoleniowym Inter Cars. Najlepszym zawodnikiem okazał się Kęstutis Mockus z Litwy, który w mistrzowski sposób poradził sobie ze wszystkimi przygotowanymi zadaniami.

więcej »
Filmowa instrukcja

TEDGUM opublikował w serwisie YouTube kolejny film instruktażowy dotyczący ściągaczy do tulei.

więcej »
Auto Partner SA – Efektywna Firma 2016 roku!

Spółka Auto Partner SA została wyróżniona tytułem Efektywna Firma 2016 w IX edycji Konkursu Efektywna Firma.

więcej »
Klimatyzacja samochodowa na lata

Eksperci Premio radzą, jak o dbać o klimatyzację samochodową, by służyła na lata.

więcej »
Zostań najszybszym mechanikiem w AMG GT-R!

Wystartowała druga edycja Hengst Racing Program, z prawdziwą gwiazdą w roli głównej – najnowszym i najszybszym Mercedesem AMG GT – R!

więcej »
Powstanie największa flota hybrydowych Yarisów

Ponad 400 Toyot Yaris Hybrid trafi w tym roku do Grupy Eurocash, lidera na polskim rynku hurtowej dystrybucji produktów FMCG. Jest to największe zamówienie na hybrydowego Yarisa w polskiej historii marki Toyota. Auta sfinansuje Carefleet, jedna z czołowych firm specjalizujących się w wynajmie długoterminowym pojazdów.

więcej »