Informacje branżowe

Reflektory WESEM na ADAC Truck Grand Prix w Niemczech

W dniach 30 czerwca–2 lipca 2017 w Nurburg w zachodnich Niemczech odbędzie się międzynarodowe wydarzenie ADAC Truck Grand Prix. To impreza ciesząca się ogromną popularnością wśród fanów „wyścigowych” ciężarówek. Polska firma WESEM wraz ze swoim niemieckim partnerem zaprezentuje swoje produkty podczas tego niecodziennego przedsięwzięcia.

więcej »
Oto najlepsze silniki 2017 roku

Znamy już rozstrzygnięcia plebiscytu na najlepsze silniki 2017 r. Główną klasyfikację, drugi raz z rzędu wygrała 3,9-litrowa jednostka Ferrari V8 biturbo. Z kolei najlepszym nowym silnikiem na rynku została uznana 3,5-litrowa jednostka z modelu Honda NSX.

więcej »
Telematyka walczy z eurobiurokracją

Wraz z końcem maja Komisja Europejska przedstawiła propozycje zmian prawnych w tzw. pakiecie drogowym.

więcej »
Radio i odtwarzacz CD są już passe

Komfort i bezpieczeństwo to kluczowe cechy, którymi kierują się Polacy przy wyborze samochodu. Natomiast wnętrze auta powinno być ergonomiczne, z dużą liczbą schowków i technologicznych nowinek – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Renault. 

więcej »
WEBterminal Inter Parts– nowy system zamówieniowy

Precyzyjna wyszukiwarka części zamiennych, pełna historia zamówień i płatności, przebieg reklamacji oraz zwrotów, a do tego aktualne promocje i bonusy w jednym miejscu? Teraz jest to możliwe w WEBterminalu firmy Inter Parts.

więcej »
Ruszyła budowa fabryki silników Mercedesa w Jaworze

Wczoraj wmurowaniem kamienia węgielnego ruszyła budowa pierwszej fabryki silników Mercedesa w Polsce. W Jaworze, w województwie dolnośląskim, pracę docelowo znajdzie ok. 500 osób. Fabryka ma być gotowa w 2019 r., a pełną zdolność produkcyjną osiągnie rok później.

więcej »
Produkty Meyle dostępne w Inter Cars

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku i klientów, do szerokiej oferty Inter Cars dołączyły produkty marki Meyle. Firma znajduje się w grupie preferowanych dostawców części dla członków ATR.

więcej »
Bosch buduje nową fabrykę półprzewodników w Dreźnie

Koncern Bosch kontynuuje duże inwestycje w Niemczech i właśnie ogłosił plany otwarcia nowej fabryki układów scalonych w Dreźnie. W odpowiedzi na rosnący popyt w segmencie mobilności oraz Internetu rzeczy nowa fabryka ma produkować półprzewodniki w technologii 300 mm.

więcej »
Inter Cars pionierem elektronizacji usług finansowych dla klientów

Program Katalog Online to podstawowe narzędzie komunikacji z Inter Cars dla odbiorców hurtowych. Oprócz funkcjonalności związanych z wyszukiwaniem i zamawianiem części oferuje szereg możliwości ułatwiających codzienną obsługę finansową.

więcej »
Już ponad 200 tysięcy osób obejrzało historię Mirka

Film opowiadający historię mechanika Mirka i jego przywiązanie do filtrów polskiego producenta PZL Sędziszów obejrzało już ponad 200 tysięcy internautów. Film, zrealizowany w technice sketchnotingu, spodobał się zarówno użytkownikom YouTube jak i Facebooka.

więcej »
Zapisz się na bezpłatny test czyściw exelCLEAN® i poznaj zalety produktów Tork

W ostatnich miesiącach marka Tork wprowadziła na rynek nową generację czyściw włókninowych exelCLEAN®. Dzięki innowacyjnym zmianom w procesie produkcji, nowe czyściwo exelCLEAN® jest skuteczniejsze niż kiedykolwiek.

więcej »
Inter Cars powołał swoich Ambasadorów

10 serwisów spośród szerokiej listy warsztatów współpracujących z firmą Inter Cars zostało wyróżnionych certyfikatami Ambasadora Osobowych Sieci Warsztatowych. Partnerów wyróżniono podczas ceremonii inaugurującej oficjalne otwarcie Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS.

więcej »