Informacje branżowe

Renault przyspieszy prace na samochodem autonomicznym

Grupa Renault wykupiła 35% udziałów w nowej spółce joint venture Autonomous Vehicle Simulation (AVS), stworzonej wspólnie z Oktal, spółką zależną Sogeclair.

więcej »
Solaris na rzecz „czystych” emisyjnie autobusów

Przedstawiciele zarządu Solaris Bus & Coach podpisali Europejską Deklarację na rzecz wdrożenia "czystych autobusów". Dokument sygnowany m.in. przez Komisję Europejską i największych producentów w branży jest wyrażeniem poparcia dla masowego wdrażania autobusów całkowicie bezemisyjnych i z napędami alternatywnymi. 

więcej »
TEXA rozpoczęła nową kampanię reklamową, poświęconą gamie stacji KONFORT

W pełni sezonu letniego TEXA poleca pełną gamę stacji KONFORT do obsługi układów klimatyzacji.

więcej »
Motointegrator otwarty dla wszystkich warsztatów w Polsce!

Motointegrator zaprasza do współpracy wszystkie serwisy samochodowe w Polsce. Rejestrując firmę na www.mi.eu, możesz teraz bez opłat stworzyć stronę swojego warsztatu, przedstawić klientom ofertę i skutecznie promować usługi w internecie.

więcej »
Napęd elektryczny w osi tylnej

Wizja pojazdów zeroemisyjnych firmy ZF nie tylko wskazuje drogę do bezwypadkowej mobilnej przyszłości, lecz również do mobilności bez szkodliwej emisji spalin. O dynamiczny napęd dba elektryczny system napędu osi o mocy 150 kW. Cały system napędowy wraz ze zintegrowaną elektrotechniką znajduje się w zajmującym niewiele miejsca, innowacyjnym, modułowym systemie tylnej osi o nazwie mSTARS (modular Semi-Trailing Arm Rear Suspension).

więcej »
Akademia menedżera – kolejna odsłona

W Grupie Filialnej Bielsko trwa cykl szkoleń „Akademia Menedżera”, zapoczątkowany we wrześniu przez Inter Cars we współpracy z DEA trening. Przez kilka kolejnych miesięcy uczestnicy szkolenia zdobywali wiedzę jak dbać o wizerunek firmy czy skutecznie zarządzać zespołem pracowników. Ćwiczyli także profesjonalną obsługę klienta oraz techniki sprzedaży usług i części samochodowych.

więcej »
Rywalizacja w Master Mechanik oficjalnie rozpoczęta

Dobra wiadomość dla wszystkich osób, które zgłosiły swój warsztat w programie Master Mechanik. Od 10 lipca właściciele serwisów, którzy zarejestrowali się na stronie konkursu, mogą oficjalnie rozpocząć rejestrację mechaników w tym przedsięwzięciu. Warto podkreślić, że do programu wciąż można zgłaszać kolejne warsztaty.

więcej »
Targi dla profesjonalistów

Targi Inter Cars zarówno dla producentów części, jak i dla klientów – są wydarzeniem ważnym i wyczekiwanym. To doskonałe miejsce do branżowych spotkań, podczas których przekazywane są informacje na temat nowości produktowych, nowych technologii i wiedzy technicznej.

więcej »
Lipcowa lista szkoleń Inter Cars

Dobra wiadomość dla wszystkich mechaników, którzy w czasie lata pragną podnieść swoje kwalifikacje i umiejętności. W lipcu Inter Cars przygotował dla nich interesujące szkolenia, które pomogą usystematyzować oraz poszerzyć posiadaną wiedzę.

więcej »
Continental wybrał najlepsze serwisy oponiarskie 2016 r.

Continental już po raz siódmy nagrodził najlepsze w Polsce serwisy oponiarskie należące do sieci Conti360°, które znacząco wyróżniły się rzetelnością i profesjonalizmem w relacjach z klientami flotowymi.

więcej »
Trwają poszukiwania najbezpieczniejszych warsztatów w Polsce

Nastawiony na potrzeby klientów, przyjazny dla środowiska, głodny szkoleń i wiedzy, ale przede wszystkim… bezpieczny. Taki powinien być nowoczesny warsztat. Serwisów, które łączą w sobie te cechy poszukuje SDCM, organizator konkursu „Bezpieczny Warsztat 2017”.

więcej »
Continental rozwija dział opon specjalistycznych

Continental w odpowiedzi na oczekiwania klientów aktywnie rozwija dział opon do pojazdów przemysłowych. W ramach realizowanej strategii „CST 2025” do zespołu specjalistów odpowiedzialnych za opony do pojazdów do robót ziemnych i pojazdów rolniczych dołączyło dwóch inżynierów – Matthias Engelhardt i Harm-Hendrik Lange.

więcej »