Rynek AutoMoto

Czy latające samochody to nasza przyszłość?

Dopiero współpraca pomiędzy producentami latających samochodów z firmami branży samochodowej, lotniczej i technologicznej może stworzyć nowe możliwości rozwoju – uważa zespół ds. Mobilności firmy Frost & Sullivan.

więcej »
Stan amortyzatorów aut w Polsce więcej niż zadowalający

Firma Bilstein przeprowadziła kolejną turę badania zawieszenia jeżdżących po polskich drogach samochodów osobowych. Na mobilnym testerze zawieszenia skontrolowano ponad 500 aut. Uzyskane wyniki różnią się od tych sprzed roku.

więcej »
Wysyp punktów ładowania aut elektrycznych po 2020 roku

Możliwość ładowania pojazdów elektrycznych w budynkach wielorodzinnych, którą forsuje Komisja Europejska m.in. w ramach dyrektywy budynkowej, będzie kluczowa dla rozwoju rynku elektromobilności także w Polsce.

więcej »
Czy rządowe inicjatywy pobudzą polski rynek elektromobilności?

Możliwości związane z rozwojem infrastruktury punktów ładowania, przeobrażenie łańcucha dostaw w sektorze motoryzacyjnym oraz modernizacja transportu publicznego autobusami o napędzie elektrycznym pobudzą zrównoważony rozwój - uważa Zespół ds. Mobilności, Frost & Sullivan.

więcej »
Wzrost opłaty paliwowej – stać nas na tę podwyżkę?

Koszt wyższej opłaty paliwowej poniosą nie tylko właściciele samochodów, ale wszyscy Polacy – ostrzegają Pracodawcy RP. Droższe paliwo to wzrost cen towarów i usług, wyższa inflacja oraz słabszy wzrost PKB.

więcej »
Kierowcy dołożą się do dróg samorządowych

Rząd chce stworzyć Fundusz Dróg Samorządowych, który docelowo miałby być odpowiedzialny za realizację inwestycji drogowych na drogach niższych klas (od gminnych po wojewódzkie). Finansowany byłby z podwyższenia opłaty paliwowej o ok. 25 groszy.

więcej »
Sektor MŚP napędza branżę wynajmu długoterminowego

Popularność wynajmu długoterminowego samochodów w sektorze MŚP sukcesywnie rośnie. Jak wynika z badania Instytutu Keralla zrealizowanego w drugim kwartale br. z tej formy finansowania samochodów służbowych korzysta już 19,6 proc. mikro, małych i średnich firm w Polsce. To o 1,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

więcej »
Bosch notuje znaczący wzrost obrotów i zatrudnienia w Polsce

Grupa Bosch, światowy dostawca innowacyjnych technologii i usług, osiągnęła w Polsce w 2016 r. przychody w wysokości 5,04 mld złotych, co oznacza znaczący wzrost o 7,8% w porównaniu do roku poprzedniego.

więcej »
W sieci siła

instalacje gazowe, opony oraz blacharstwo i lakiernictwo. To kilka najważniejszych zakresów działalności funkcjonujących na polskim rynku sieci serwisowych. Przynależność do takiej sieci, choć wiąże się z pewnymi, czasami uciążliwymi obowiązkami, niesie ze sobą również liczne, całkiem wymierne korzyści.

więcej »
Rusza budowa nowego salonu Mazdy pod Wrocławiem

W czerwcu ubiegłego roku poinformowano o podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy Mirosław Wróbel Sp. z o.o. a Mazda Motor Poland. Porozumienie zakładało uruchomienie salonu i serwisu Mazda w Długołęce pod Wrocławiem. Pod koniec kwietnia zarząd Grupy Wróbel wybrał generalnego wykonawcę nowej inwestycji. Umowę na realizację budowy podpisano 28 kwietnia 2017 r. z konsorcjum firm PORR Polska Construction S.A. oraz „AKME” Zdzisław Wiśniewski.

więcej »
OPONEO: 74-proc. wzrost przychodów w marcu

Jednostkowe przychody OPONEO.PL S.A. w marcu wyniosły 75,8 mln zł i zaowocowały 74-proc. wzrostem w stosunku do marca ubiegłego roku. Narastająco, za pierwsze trzy miesiące 2017 roku, wygenerowany przychód wyniósł 133,2 mln zł.

więcej »
Powoli, ale rośnie liczba aut elektrycznych na drogach

W ubiegłym roku Polacy zarejestrowali 556 aut z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in. To o 65 proc. więcej niż w poprzednich 12 miesiącach. W tym roku dynamika wzrostów ma być podobna – oczekuje branża. W kolejnych latach przyspieszenie może być jeszcze większe, gdyż wsparcie zapowiada także rząd.

więcej »