Rynek AutoMoto

Sektor MŚP napędza branżę wynajmu długoterminowego

Popularność wynajmu długoterminowego samochodów w sektorze MŚP sukcesywnie rośnie. Jak wynika z badania Instytutu Keralla zrealizowanego w drugim kwartale br. z tej formy finansowania samochodów służbowych korzysta już 19,6 proc. mikro, małych i średnich firm w Polsce. To o 1,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

więcej »
Bosch notuje znaczący wzrost obrotów i zatrudnienia w Polsce

Grupa Bosch, światowy dostawca innowacyjnych technologii i usług, osiągnęła w Polsce w 2016 r. przychody w wysokości 5,04 mld złotych, co oznacza znaczący wzrost o 7,8% w porównaniu do roku poprzedniego.

więcej »
W sieci siła

instalacje gazowe, opony oraz blacharstwo i lakiernictwo. To kilka najważniejszych zakresów działalności funkcjonujących na polskim rynku sieci serwisowych. Przynależność do takiej sieci, choć wiąże się z pewnymi, czasami uciążliwymi obowiązkami, niesie ze sobą również liczne, całkiem wymierne korzyści.

więcej »
Rusza budowa nowego salonu Mazdy pod Wrocławiem

W czerwcu ubiegłego roku poinformowano o podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy Mirosław Wróbel Sp. z o.o. a Mazda Motor Poland. Porozumienie zakładało uruchomienie salonu i serwisu Mazda w Długołęce pod Wrocławiem. Pod koniec kwietnia zarząd Grupy Wróbel wybrał generalnego wykonawcę nowej inwestycji. Umowę na realizację budowy podpisano 28 kwietnia 2017 r. z konsorcjum firm PORR Polska Construction S.A. oraz „AKME” Zdzisław Wiśniewski.

więcej »
OPONEO: 74-proc. wzrost przychodów w marcu

Jednostkowe przychody OPONEO.PL S.A. w marcu wyniosły 75,8 mln zł i zaowocowały 74-proc. wzrostem w stosunku do marca ubiegłego roku. Narastająco, za pierwsze trzy miesiące 2017 roku, wygenerowany przychód wyniósł 133,2 mln zł.

więcej »
Powoli, ale rośnie liczba aut elektrycznych na drogach

W ubiegłym roku Polacy zarejestrowali 556 aut z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in. To o 65 proc. więcej niż w poprzednich 12 miesiącach. W tym roku dynamika wzrostów ma być podobna – oczekuje branża. W kolejnych latach przyspieszenie może być jeszcze większe, gdyż wsparcie zapowiada także rząd.

więcej »
Klauzula Napraw ma już 10 lat

W tym roku obchodzimy okrągłą, 10. rocznicę wprowadzenia tak zwanej Klauzuli Napraw, czyli regulacji prawnych, które miały na celu wprowadzenie wolnej konkurencji na rynku zewnętrznych części zamiennych w całej Unii Europejskiej. 

więcej »
Dobry rok dla sektora!

Wprowadzenie w roku 2016 „pakietu paliwowego” i „pakietu energetycznego” oraz intensywne działania służb celnych i skarbowych skutkowały znacznym wzrostem oficjalnego rynku paliw ciekłych w Polsce. Potwierdziło to ocenę POPiHN i innych analityków rynkowych, że znaczna część rynku była opanowana przez szarą i czarną strefę.

więcej »
Marka Scheppach wchodzi na polski rynek

Scheppach wchodzi na polski rynek i wzmacnia ofertę Lange Łukaszuk – dystrybutora wysokiej jakości narzędzi i elektronarzędzi. To kolejna renomowana marka w ofercie firmy. Tylko w ostatnim czasie wprowadziła ona do Polski m.in. elektronarzędzia Panasonic.

więcej »
Kiedy pojawią się pojazdy autonomiczne?

Wdrożenie w życie wizji autonomicznych pojazdów to nie tylko wyzwanie dla przemysłu motoryzacyjnego i dostawców niezbędnych technologii, ale również ważne zadanie dla instytucji tworzących prawo w Unii Europejskiej.

więcej »
Co tak naprawdę oznacza przejęcia Opla przez PSA?

Nie milkną echa wczorajszej informacji o przejęciu marki Opel przez francuski koncern PSA. Jakie skutki przyniesie ta decyzja dla obu stron? A jakie dla Polski, gdzie, jak wiadomo, prężnie działa fabryka Opla w Gliwicach?

więcej »
To już pewne – Francuzi przejmą Opla

Francuski koncern motoryzacyjny PSA, do którego należą takie marki jak Peugeot, Citroen oraz DS, nabędzie od General Motors Opla oraz jego siostrzaną markę Vauxhall. Transakcja będzie opiewać na kwotę 2,2 mld euro.

więcej »