Rynek AutoMoto

Rusza budowa nowego salonu Mazdy pod Wrocławiem

W czerwcu ubiegłego roku poinformowano o podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy Mirosław Wróbel Sp. z o.o. a Mazda Motor Poland. Porozumienie zakładało uruchomienie salonu i serwisu Mazda w Długołęce pod Wrocławiem. Pod koniec kwietnia zarząd Grupy Wróbel wybrał generalnego wykonawcę nowej inwestycji. Umowę na realizację budowy podpisano 28 kwietnia 2017 r. z konsorcjum firm PORR Polska Construction S.A. oraz „AKME” Zdzisław Wiśniewski.

więcej »
OPONEO: 74-proc. wzrost przychodów w marcu

Jednostkowe przychody OPONEO.PL S.A. w marcu wyniosły 75,8 mln zł i zaowocowały 74-proc. wzrostem w stosunku do marca ubiegłego roku. Narastająco, za pierwsze trzy miesiące 2017 roku, wygenerowany przychód wyniósł 133,2 mln zł.

więcej »
Powoli, ale rośnie liczba aut elektrycznych na drogach

W ubiegłym roku Polacy zarejestrowali 556 aut z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in. To o 65 proc. więcej niż w poprzednich 12 miesiącach. W tym roku dynamika wzrostów ma być podobna – oczekuje branża. W kolejnych latach przyspieszenie może być jeszcze większe, gdyż wsparcie zapowiada także rząd.

więcej »
Klauzula Napraw ma już 10 lat

W tym roku obchodzimy okrągłą, 10. rocznicę wprowadzenia tak zwanej Klauzuli Napraw, czyli regulacji prawnych, które miały na celu wprowadzenie wolnej konkurencji na rynku zewnętrznych części zamiennych w całej Unii Europejskiej. 

więcej »
Dobry rok dla sektora!

Wprowadzenie w roku 2016 „pakietu paliwowego” i „pakietu energetycznego” oraz intensywne działania służb celnych i skarbowych skutkowały znacznym wzrostem oficjalnego rynku paliw ciekłych w Polsce. Potwierdziło to ocenę POPiHN i innych analityków rynkowych, że znaczna część rynku była opanowana przez szarą i czarną strefę.

więcej »
Marka Scheppach wchodzi na polski rynek

Scheppach wchodzi na polski rynek i wzmacnia ofertę Lange Łukaszuk – dystrybutora wysokiej jakości narzędzi i elektronarzędzi. To kolejna renomowana marka w ofercie firmy. Tylko w ostatnim czasie wprowadziła ona do Polski m.in. elektronarzędzia Panasonic.

więcej »
Kiedy pojawią się pojazdy autonomiczne?

Wdrożenie w życie wizji autonomicznych pojazdów to nie tylko wyzwanie dla przemysłu motoryzacyjnego i dostawców niezbędnych technologii, ale również ważne zadanie dla instytucji tworzących prawo w Unii Europejskiej.

więcej »
Co tak naprawdę oznacza przejęcia Opla przez PSA?

Nie milkną echa wczorajszej informacji o przejęciu marki Opel przez francuski koncern PSA. Jakie skutki przyniesie ta decyzja dla obu stron? A jakie dla Polski, gdzie, jak wiadomo, prężnie działa fabryka Opla w Gliwicach?

więcej »
To już pewne – Francuzi przejmą Opla

Francuski koncern motoryzacyjny PSA, do którego należą takie marki jak Peugeot, Citroen oraz DS, nabędzie od General Motors Opla oraz jego siostrzaną markę Vauxhall. Transakcja będzie opiewać na kwotę 2,2 mld euro.

więcej »
Ruszają usługi car-sharingu w Warszawie

Wypożyczalnie miejskich samochodów w systemie car-sharingu są na świecie coraz popularniejsze. Jedno takie auto może zastąpić kilkanaście prywatnych. Szacuje się, że liczba osób korzystających z takich rozwiązań przekroczy w 2025 r. 36 mln.

więcej »
Ekologiczna zmiana w układach klimatyzacji

Ze względu na unijne przepisy, we wszystkich fabrycznie nowych samochodach z kategorii M1 i N1 nie można już stosować czynnika chłodniczego R134a. Jak zatem odnaleźć się w nowej sytuacji?

więcej »
Assistance coraz popularniejsze

W ostatnich czterech latach liczba klientów, którzy korzystają z assistance, wzrosła ponaddwukrotnie i przekracza dziś 2,6 mln. Polacy przestają postrzegać usługi pomocowe wyłącznie jako wsparcie przy kłopotach z autem.

więcej »