Prawo

PSPA: Dwie prędkości rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych

Projekt Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych pomija istniejącą infrastrukturę, która jeszcze przez kilka następnych lat będzie podstawą rynku elektromobilności w Polsce – twierdzi Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.

więcej »
Służbowe auto tylko do celów służbowych?

Jak odliczyć koszty związane z autem?

więcej »
Będą profesjonalne tablice rejestracyjne

Nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym wprowadza nową formę czasowej rejestracji pojazdów. Dzięki niej firmy będą mogły przeprowadzać jazdy testowe bez konieczności rejestracji każdego pojazdu w urzędzie.

więcej »
Profesjonalne rejestracje coraz bliżej

W tym tygodniu, jak informuje IBRM Samar, Rada Ministrów omówi projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, wprowadzającej tzw. profesjonalną rejestrację pojazdów. Na nowe rozwiązania branża czeka od lat.

więcej »
Weszła w życie ustawa o monitorowaniu przewozu towarów

W życie weszła Ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, która nakłada dodatkowe obowiązki na transport tzw. artykułów wrażliwych. Funkcjonariusze już teraz zapowiadają wzmożone kontrole na każdym etapie łańcucha dostaw. Eksperci OCRK podpowiadają, jak uniknąć kar związanych z nową ustawą.

więcej »
Stanowisko Polskiej Izby Paliw Płynnych ws. tzw. pakietu przewozowego

Polska Izba Paliw Płynnych od lat popiera idee walki z szarą strefą. Jest to także celem kolejnego aktu prawnego dotyczącego rynku paliwowego – tzw. pakietu przewozowego. Zdaniem Izby pakiet ten, w obecnej wersji, może jednak nie spełnić pokładanych w nim nadziei.

więcej »
Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne

Za przejazd odcinkami autostrad A1, A2 i A4, które są obecnie bezpłatne, już niedługo zapłacimy od 10 do 20 groszy za kilometr.

więcej »
Szykuje się rewolucja w ważeniu pojazdów w ruchu

Polska jako drugi kraj na świecie ma szansę wprowadzić system ważenia pojazdów w ruchu.

więcej »
Do ponownego użycia i dla czystości

Kwestie związane z recyklingiem części samochodowych nabierają coraz większego znaczenia.

więcej »
Zmiany, zmiany, zmiany

Zmiany dotyczące badań technicznych pojazdów mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Bardzo dużo mówi się również o złym stanie technicznym pojazdów jako jednej z istotnych przyczyn wypadków drogowych w kraju. Ale tego faktu nie potwierdzają statystyki policyjne dotyczące zdarzeń drogowych.

więcej »
No to klapa

Niedawno fanów intensywnego dźwięku wydechu przestraszyła wiadomość, że UE chce zakazać wydechów klapowych od 1 lipca 2016 r.

więcej »
Wymóg nowych zaświadczeń

Serwisy zajmujące się układami klimatyzacji muszą posiadać odpowiednie zaświadczenie pozwalające na pracę z gazami cieplarnianymi.

więcej »