Raporty i zestawienia

Fiat wraca na szczyt z modelem Tipo

Jak donosi Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, majowy ranking najpopularniejszych samochodów nabywanych w Polsce przez osoby prywatne przynosi przetasowanie na samym szczycie listy. Nowym liderem został Fiat Tipo.

więcej »
Toyota po raz 10. najcenniejszą marką motoryzacyjną w rankingu BrandZ

Toyota jest najcenniejszą marką motoryzacyjną według raportu BrandZ 100 Most Valuable Global Brands firmy badawczej Kantar Millward Brown. W 12. edycji tego badania japońska firma zajęła pierwsze miejsce w branży już po raz 10. Wartość marki Toyota została wyceniona na 28,66 miliardów dolarów.

więcej »
Najlepiej oceniane marki wg dealerów

Mazda to najlepiej oceniana marka przez dealerów samochodowych. Kolejne pozycje na podium również przypadły markom z Japonii. Na drugiej pozycji uplasował się Lexus, a na trzeciej Toyota - wynika z badania EY i DCG Dealer Consulting.

więcej »
Dynamiczny wzrost sprzedaży i rentowności

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2017 roku. Grupa odnotowała w tym czasie dynamiczny wzrost sprzedaży w Polsce (+27%) i na rynkach eksportowych (+71%) oraz wzrost rentowności na wszystkich poziomach.

więcej »
Rosną koszty delegacji kierowców za granicę

Jak wynika z raportu „Transport na drogach Europy”1, opublikowanego przez Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców, polscy kierowcy najczęściej delegowani są do: Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii (47% wszystkich delegacji). Jak pokazuje badanie, wyjazdy służbowe wykonywane na terenie Europy są nawet do 6 razy droższe, w porównaniu do delegacji krajowych.

więcej »
Wzrost przychodów firmy Brembo

BREMBO: wzrost przychodów w Q1 2017 o 12,2% do 632,6 mln euro, przychód netto wzrósł do 67,7 mln euro (+12%).

więcej »
Bardzo dobry I kwartał polskiej motoryzacji

Po udanym dla branży motoryzacyjnej 2016 roku, I kwartał br. przyniósł kolejne wzrosty rejestracji pojazdów – samochodów osobowych, pojazdów użytkowych, a także jednośladów. Dynamicznie rośnie liczba rejestracji aut z alternatywnym napędem. W I kwartale 2017 r. dobry wynik wypracowały też fabryki motoryzacyjne ulokowane w Polsce. Z taśm montażowych zjechało 202,5 tys. pojazdów samochodowych, co oznacza wzrost o 7,3% r/r.

więcej »
Wyniki finansowe firmy Auto Partner

Grupa Auto Partner opublikowała wyniki finansowe za 2016 rok. Firma odnotowała wzrost sprzedaży w Polsce i za granicą.

więcej »
OPONEO: 74-proc. wzrost przychodów w marcu

Jednostkowe przychody OPONEO.PL S.A. w marcu wyniosły 75,8 mln zł i zaowocowały 74-proc. wzrostem w stosunku do marca ubiegłego roku. Narastająco, za pierwsze trzy miesiące 2017 roku, wygenerowany przychód wyniósł 133,2 mln zł.

więcej »
Rośnie zadłużenie branży motoryzacyjnej

Do blisko 442 milionów złotych wzrosło zadłużenie branży motoryzacyjnej notowane w Krajowym Rejestrze Długów. To prawie 30% więcej w stosunku do lipca 2016 r. Przede wszystkim odpowiadają za nie dilerzy samochodowi i sprzedawcy części. Nie najlepiej wygląda też kondycja finansowa warsztatów. Jedynie producenci aut i podzespołów mogą być zadowoleni ze swojej sytuacji. 

więcej »
NIK krytycznie o badaniach technicznych i stacjach kontroli pojazdów

Inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli przyjrzeli się dokładnie funkcjonowaniu systemu badań technicznych. Wyniki są zatrważające. Nawet 7 milionów aut może nie posiadać ważnego przeglądu technicznego. O tym, jakie może nieść to za sobą niebezpieczeństwo, nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

więcej »
Firmy niemotoryzacyjne z małymi szansami na sukces w branży

Tylko 13% przedstawicieli automotive w Polsce uważa, że marki niemotoryzacyjne mają szansę samodzielnie odnieść sukces w branży, natomiast 62%, że jest taka możliwość, ale tylko przy współpracy z producentami motoryzacyjnymi - wynika z raportu Exact Systems "MotoBarometr 2016. Nastroje w automotive".

więcej »