Raporty i zestawienia

Efekt 500+

Polski rynek olejów smarowych osiągnął w roku 2016 wielkość 223 402 ton, co oznacza spadek o 1,58% r/r i odwrócenie trendu po dwóch kolejnych latach wzrostów. Zgodnie z prognozami POPiHN rynek zachowuje się stabilnie, pozostając w zakresie wahań nieprzekraczającym 3%.

więcej »
Rynek samochodów używanych w czerwcu 2017 roku

Według miesięcznego raportu AAA AUTO opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych, w czerwcu 2017 roku w Polsce pojawiło się 160 500 ofert sprzedaży samochodów używanych, tj. o 1500 samochodów więcej niż w maju br.

więcej »
Hybrydy stanowią 40% sprzedaży Toyoty w Europie

Toyota Motor Europe (TME) opublikowała wyniki sprzedaży w pierwszym półroczu 2017 roku. Firma dostarczyła klientom w tym okresie 527 000 aut marek Toyota i Lexus, o 11% więcej niż w tym samym okresie 2016 roku.

więcej »
Fiat wraca na szczyt z modelem Tipo

Jak donosi Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, majowy ranking najpopularniejszych samochodów nabywanych w Polsce przez osoby prywatne przynosi przetasowanie na samym szczycie listy. Nowym liderem został Fiat Tipo.

więcej »
Toyota po raz 10. najcenniejszą marką motoryzacyjną w rankingu BrandZ

Toyota jest najcenniejszą marką motoryzacyjną według raportu BrandZ 100 Most Valuable Global Brands firmy badawczej Kantar Millward Brown. W 12. edycji tego badania japońska firma zajęła pierwsze miejsce w branży już po raz 10. Wartość marki Toyota została wyceniona na 28,66 miliardów dolarów.

więcej »
Najlepiej oceniane marki wg dealerów

Mazda to najlepiej oceniana marka przez dealerów samochodowych. Kolejne pozycje na podium również przypadły markom z Japonii. Na drugiej pozycji uplasował się Lexus, a na trzeciej Toyota - wynika z badania EY i DCG Dealer Consulting.

więcej »
Dynamiczny wzrost sprzedaży i rentowności

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2017 roku. Grupa odnotowała w tym czasie dynamiczny wzrost sprzedaży w Polsce (+27%) i na rynkach eksportowych (+71%) oraz wzrost rentowności na wszystkich poziomach.

więcej »
Rosną koszty delegacji kierowców za granicę

Jak wynika z raportu „Transport na drogach Europy”1, opublikowanego przez Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców, polscy kierowcy najczęściej delegowani są do: Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii (47% wszystkich delegacji). Jak pokazuje badanie, wyjazdy służbowe wykonywane na terenie Europy są nawet do 6 razy droższe, w porównaniu do delegacji krajowych.

więcej »
Wzrost przychodów firmy Brembo

BREMBO: wzrost przychodów w Q1 2017 o 12,2% do 632,6 mln euro, przychód netto wzrósł do 67,7 mln euro (+12%).

więcej »
Bardzo dobry I kwartał polskiej motoryzacji

Po udanym dla branży motoryzacyjnej 2016 roku, I kwartał br. przyniósł kolejne wzrosty rejestracji pojazdów – samochodów osobowych, pojazdów użytkowych, a także jednośladów. Dynamicznie rośnie liczba rejestracji aut z alternatywnym napędem. W I kwartale 2017 r. dobry wynik wypracowały też fabryki motoryzacyjne ulokowane w Polsce. Z taśm montażowych zjechało 202,5 tys. pojazdów samochodowych, co oznacza wzrost o 7,3% r/r.

więcej »
Wyniki finansowe firmy Auto Partner

Grupa Auto Partner opublikowała wyniki finansowe za 2016 rok. Firma odnotowała wzrost sprzedaży w Polsce i za granicą.

więcej »
OPONEO: 74-proc. wzrost przychodów w marcu

Jednostkowe przychody OPONEO.PL S.A. w marcu wyniosły 75,8 mln zł i zaowocowały 74-proc. wzrostem w stosunku do marca ubiegłego roku. Narastająco, za pierwsze trzy miesiące 2017 roku, wygenerowany przychód wyniósł 133,2 mln zł.

więcej »