Rynek

Rynek elektrycznych aut nabiera rozpędu

W resortach energii i rozwoju trwają wspólne prace nad ustawą o elektromobilności, która ma uregulować cały rynek pojazdów napędzanych energią elektryczną. Samorządy w całej Polsce już prowadzą pilotażowe projekty rozwijające elektromobilność. Eksperci są zgodni, że pojazdy elektryczne mogą się w Polsce upowszechnić, jeżeli zostaną ku temu stworzone warunki. Potrzebna jest infrastruktura do ładowania i zachęty podatkowe dla nabywców zeroemisyjnych aut.

więcej »
Dobre nastroje menedżerów w branży motoryzacyjnej

Wskaźnik nastrojów menedżerów firm motoryzacyjnych obecnych na polskim rynku osiągnął wartość 83/100 punktów. Większość badanych uważa, że pozytywna koniunktura utrzyma się w ciągu następnego roku, a najbliższych 6 miesięcy przyniesie zwiększony poziom sprzedaży i dochodów firm motoryzacyjnych – wynika z odpowiedzi udzielonych przez przedstawicieli producentów i dystrybutorów motoryzacyjnych, którzy wzięli udział w badaniu KPMG i Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

więcej »
PZPO: Rośnie sprzedaż opon w Polsce

Sprzedaż producentów i importerów opon w Polsce nadal rośnie – w pierwszym kwartale 2017 r. Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) odnotował wzrost w segmencie samochodów osobowych do ponad 4 mln sztuk, czyli o 14  proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r.. Największą dynamikę odnotowano w segmencie SUV – o 21 proc. więcej oraz VAN – wzrost o 9 proc.

więcej »
Trendy na rynku w segmencie ciężarowym

W ostatnich latach zaobserwowano znaczny rozwój sektora pojazdów użytkowych. Rozwijają się firmy transportowe, wzrasta ilość rejestracji nowych i używanych pojazdów, a dystrybutorzy notują wzrost obrotów części zamiennych do pojazdów użytkowych. Wyniki te potwierdza Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM).

więcej »
Producenci części motoryzacyjnych szykują się na zmiany

W połowie maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się dziewiąta edycja największego spotkania biznesowego w Europie Centralnej. W stu sesjach tematycznych wzięło udział ponad 700 panelistów, a w całym trzydniowym wydarzeniu rekordowa liczba ponad 9000 gości.

więcej »
Klient na pierwszym miejscu

Jak sprostać współczesnym oczekiwaniom kierowców?

więcej »
Zarząd LOTOSU rekomenduje wypłatę dywidendy

Zarząd Grupy LOTOS S.A. podjął uchwałę w sprawie propozycji podziału zysku netto spółki za 2016 rok, przeznaczając kwotę w wysokości 184 873 362 zł na wypłatę dywidendy. Oznacza, to że proponowana dywidenda na jedną akcję spółki wynosi 1 zł brutto.

więcej »
Najlepszy kwiecień XXI wieku

W kwietniu miała miejsce rekordowa liczba rejestracji nowych samochodów osobowych. To jednak nie wszystko. Jak podaje IBRM Samar, to również największy w historii udział firm w zakupach na polskim rynku.

więcej »
Producenci będą mogli certyfikować części w Polsce

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) oraz Instytut Transportu Samochodowego (ITS) podpisały porozumienie, dzięki któremu producenci i dystrybutorzy części będą mogli certyfikować swoje produkty w polskich laboratoriach.

więcej »
Millenialsi coraz ważniejsi dla branży motoryzacyjnej

Pokolenie millenialsów ceni mobilność. Zdecydowana większość, bo 80 proc., deklaruje, że nie rozstaje się z telefonem komórkowym przez całą dobę. Dwie trzecie wysyła około piętnastu wiadomości dziennie. Na równi z komunikacją ważna jest dla nich możliwość przemieszczania się, a 96 proc. korzysta z samochodu. 

więcej »
Strategiczna umowa kooperacyjna podpisana

MAHA Polska Sp. z o.o. i DEKRA Polska Sp. z o.o. podpisały umowę o strategicznej kooperacji obu firm w zakresie profesjonalnej obsługi stacji kontroli pojazdów.

więcej »
Alpina wjeżdża na polski rynek

Firmy Alpina oraz Auto Fus - dealer samochodów luksusowych - połączyły siły. To dobra wiadomość dla polskich klientów, którzy mogą już zamawiać samochody BMW Alpina bezpośrednio w warszawskim salonie Auto Fus.

więcej »