Rynek

Polskie firmy coraz częściej wymieniają służbowe samochody

Firmy wymieniają flotę co 3-5 lat, więc stanowią bardzo ważny segment dla branży motoryzacyjnej. Tylko w I półroczu 2017 r. przedsiębiorstwa kupiły w Polsce ponad 167 tys. nowych samochodów osobowych, czyli 67 proc. wszystkich sprzedanych nowych pojazdów. 

więcej »
Przyszłość motoryzacji w e-mobilności i carsharingu

XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy dotknęło bardzo wiele tematów, na szczególne zainteresowanie zasługuje jednak zagadnienie smogu i ściśle z nim związana elektromobilność. Dość często mówi się o nich w mediach, szczególnie w kontekście carsharingu i emisji CO2 przez samochody. Jednak czy wiemy, co to jest tak naprawdę smog, normy emisji i po co nam elektromobilność i carsharing?

więcej »
Pierwszy milion aut elektrycznych w UE w 2018 roku

Liczba rejestracji pojazdów elektrycznych w Europie dynamicznie rośnie. W konsekwencji ogólna liczba aut z napędem elektrycznym poruszających się po drogach Starego Kontynentu może przekroczyć pierwszy milion w 2018 r.

więcej »
Polska liderem w branży elektrycznych pojazdów?

Rosnąca w miastach popularność pojazdów z elektrycznym napędem i rządowe plany wsparcia tego segmentu przekładają się na bardzo dobre perspektywy rozwoju elektromobilności w Polsce. O możliwościach rozwoju branży dyskutować będą eksperci z całego świata podczas międzynarodowej konferencji Battery Experts Forum, która odbędzie się w Gliwicach w dniach 19–21 września.

więcej »
Branża wesprze administrację w rozwoju elektromobilności

Rynek elektromobilności nie rozwinie się bez aktywnego wsparcia państwa i dialogu z branżą. Cele są ambitne, bo według rządowych dokumentów, już w 2020 ro. po polskich drogach ma jeździć niemal 80 tys. pojazdów elektrycznych (obecnie jest ich niecałe dwa tysiące) i działać ponad 6 tysięcy punktów ładowania (dzisiaj jest ich ok. 150). Z pomocą przychodzi branża, która wskaże administracji kluczowe bariery i najlepsze praktyki rozwoju rynku.

więcej »
Ile pieniędzy Europejczycy przeznaczają na transport?

Transport jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarki. Jak wynika z danych opublikowanych przez Komisję Europejską, sektor ten stanowi aż 13 proc. całkowitych wydatków gospodarstw domowych. 

więcej »
Aż 16% kierowców kupuje opony na giełdzie lub szrocie

Jak wynika z badania Moto Data polscy kierowcy kupują opony głównie w sklepach bądź serwisach oponiarskich, jednak jest też spora grupa osób, która nabywa je na szrotach bądź na giełdach.

więcej »
W 2040 r. może jeździć już 100 milionów elektrycznych pojazdów

Za mniej więcej 10 lat ceny samochodów elektrycznych zaczną się zrównywać z cenami tradycyjnych aut – oceniają eksperci Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych. Obecnie tylko 12 proc. Polaków badanych przez ORPA rozważa zakup takiego auta, a główną barierą jest właśnie wysoki koszt zakupu.

więcej »
Made in Poland - jaka jest polska motoryzacja?

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom - ma się całkiem nieźle. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Zakłady produkcyjne posiada również Toyota, a buduje Mercedes.

więcej »
Leasingowany sprzęt zarabia od samego początku

Każdy warsztat wie, że w pełni sprawne i pracujące na najwyższych obrotach urządzenia to podstawa jego pracy. Jest wiele sposobów na finansowanie inwestycji, ale najpopularniejszą i najwygodniejszą formą jest leasing.

więcej »
Czy latające samochody to nasza przyszłość?

Dopiero współpraca pomiędzy producentami latających samochodów z firmami branży samochodowej, lotniczej i technologicznej może stworzyć nowe możliwości rozwoju – uważa zespół ds. Mobilności firmy Frost & Sullivan.

więcej »
Sprzedaż aut w Europie i Polsce ze stabilnym wzrostem

Z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA wynika, że z polskich salonów w pierwszym półroczu br. wyjechało 247 tys. nowych samochodów osobowych, o ponad 17% więcej niż rok temu.

więcej »