Zarządzanie i marketing

Telemetria zrewolucjonizuje rynek ubezpieczeń OC

Jeżeli właściciel auta prowadzi bezpiecznie, może otrzymać tańszą stawkę OC. Informacje o stylu jazdy nie będą jednak deklarowane przez kierowcę, a zbierane przez specjalne systemy telemetryczne i analizowane przez odpowiednie aplikacje. Telemetria znajduje coraz powszechniejsze zastosowanie w transporcie i w branży ubezpieczeń. 

więcej »
Eko oszczędności w VW Poznań

Volkswagen Poznań zanotował najniższe od 5 lat zużycie energii elektrycznej, pomimo wzrostu produkcji w poszczególnych zakładach. Uzyskane oszczędności w zakładach produkcyjnych w Poznaniu i Swarzędzu wystarczyłyby do zaopatrzenia w energię elektryczną 17 500 gospodarstw domowych. To efekt program “Think Blue. Factory”, który daje wymierne efekty ekologiczne oraz ekonomiczne.

więcej »
Zmiana na stanowisku szefa Opla

Trwający proces przejęcia marki Opel przez francuską Grupę PSA przynosi już pierwsze ofiary. Jest nią Karl-Thomas Neumann, który ustąpił ze stanowiska szefa niemieckiej. Jego miejsce zajmie Michael Lohscheller.

więcej »
Kongres Ekspertów Samochodowych

10 czerwca w Radomiu odbędzie się IV Krajowy Kongres Ekspertów Samochodowych - Targi Wiedzy i Technologii Motoryzacyjnej, który jest miejscem spotkania specjalistów z różnych dziedzin w branży motoryzacyjnej.

więcej »
Moto-Profil jednym z największych śląskich przedsiębiorstw

Firma Moto-Profil odnotowała kolejny znaczący wzrost na liście największych polskich firm opracowanej przez „Rzeczpospolitą”. Właściciel marki ProfiAuto i członek grupy TEMOT International uplasował się na 308. miejscu w Polsce i 24. w regionie.

więcej »
Rośnie konkurencja na europejskich drogach

W 2015 r. zarejestrowano w Unii Europejskiej 39 milionów pojazdów użytkowych, z czego 5,3 miliona wyposażono w systemy zarządzania flotą. Eksperci prognozują dynamiczny rozwój, w którego wyniku liczba telematycznych urządzeń końcowych ma rosnąć o 15 proc rocznie.

więcej »
Car-sharing zamiast rozbudowy floty

Tylko około 30 proc. pracowników w firmach ma do dyspozycji samochód służbowy. Pozostali muszą używać aut prywatnych lub transportu publicznego. Dlatego firma może zdecydować się na car-sharing, czyli usługę współdzielenia samochodu. To wygodne rozwiązanie dla kierowców, którzy nie mają służbówki. Planowanie podróży i rezerwacja współdzielonego auta są już możliwe dzięki aplikacji na smartfony.

więcej »
Zmiany w kierownictwie Federal-Mogul Motorparts

Federal-Mogul Motorparts, oddział Federal-Mogul Holdings Corporation (NASDAQ: FDML), ogłosił zmiany personalne na stanowiskach kierowniczych firmy w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) oraz w działach Braking i Corporate Development.

więcej »
Axalta inwestuje w nowe centrum produkcyjno-logistyczne w Chinach

Axalta Coating Systems (NYSE: AXTA), wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i  proszkowych, poinformował o nowej inwestycji w mieście Nankin, Chiny. Nowa fabryka produkująca wysokiej jakości lakiery dla samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i zastosowań przemysłowych, powstanie w parku przemysłowym Nanjing’s National Chemical Industrial Park na obszarze 170 000 m2.

więcej »
Zintegrowany system do zarządzania flotą od Goodyear

Goodyear Proactive Solutions umożliwia monitorowanie pojazdów użytkowych w czasie rzeczywistym.

więcej »
Firma NSK przedstawia nową strategię dla niezależnego rynku części samochodowych

Opierając się na silnej pozycji uznanego dostawcy rozwiązań dla producentów OEM i ich głównych kooperantów, firma NSK ogłasza wejście na niezależny rynek części samochodowych (IAM).

więcej »
O jakości badania technicznego decydują diagności

Na przestrzeni ostatnich lat systematycznie poprawia się stan techniczny pojazdów w Polsce.

więcej »