Diagnostyka

Kontrola ciśnienia różnicowego filtra cząstek stałych

Zapełnienie filtra cząstek stałych monitorowane jest przez oprogramowanie sterownika na podstawie informacji przekazywanych m.in. przez czujnik różnicowy mierzący różnicę ciśnienia przed filtrem cząstek i za nim.

więcej »
Jak zadbać o auto z klimą?

Dla użytkowników czterech kółek wiosna jest idealnym czasem przygotowań do nadchodzącej zmiany aury. Warto bowiem odpowiednio wcześniej zadbać o swoje auto, by nie dać się zaskoczyć wysokimi temperaturami. W jaki sposób to zrobić?

więcej »
Wyposażenie diagnostyczne

Na rynku diagnostyki samochodowej, jak również w wielu innych branżach, konkurencja jest ogromna i dlatego istotne znaczenie ma wykonanie dokładnego badania pojazdu. Czasy kolejek na stacjach kontroli pojazdów odeszły do przeszłości, a najważniejszym miernikiem jakości jest profesjonalne wykonanie badania technicznego pojazdów.

więcej »
Za gorąco lub za zimno

Jedną z prostych metod diagnozowania układu klimatyzacji jest pomiar temperatur w różnych miejscach układu.

więcej »
O tym pamiętaj podczas serwisu układu hamulcowego

Nawet najbardziej doświadczony mechanik może popaść w rutynę podczas serwisowania układu hamulcowego. W zapamiętaniu wszystkich czynności do wykonania pomoże lista kontrolna przygotowana przez Textar.

więcej »
Warto pamiętać o dmuchawie kabinowej

Po zimie warto wymienić filtr kabinowy – ale to nie jedyny element układu wentylacji, który wymaga uwagi. Dlatego za każdym razem warto przy okazji przeprowadzić także szybki test sprawności dmuchawy kabinowej.

więcej »
Brak ręcznego w Passacie

Zapewne każdy mechanik już wie, że w nowych samochodach wykonanie czasem nawet najprostszych operacji wymaga użycia odpowiednich narzędzi. Jednakże narzędzia to nie tylko klucze, śrubokręty szczypce do segerów itp., ale również sprzęt wraz z oprogramowaniem, za pomocą którego trzeba będzie później system odpowiednio ustawić do pracy w nowych warunkach.

więcej »
EGR – nie zawsze przyjaciel kierowcy

Weryfikacja poprawności działania zaworu recyrkulacji spalin na przykładzie Forda Mondeo IV 2.0 16V TDCi QXBA.

więcej »
Błąd w geometrii

Kontrola i regulacja zawieszenia pozwalają na ustalenie takich jego parametrów, które będą gwarantowały bezpieczeństwo poruszania się po drodze. Poprawnie wyregulowana geometria ma niebagatelny wpływ na żywotność niektórych elementów zawieszenia.

więcej »
Czujnik czujnikowi nierówny

Pod względem budowy można rozróżnić trzy podstawowe rodzaje czujników. Różnią się one także rodzajem wysyłanego do sterownika sygnału.

więcej »
Oscyloskop vs. wentylator

Praktyczne zastosowanie oscyloskopu na przykładzie BMW 116i.

więcej »
Usterki trudno wykrywalne

Postępujący proces wdrażania coraz bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących ochrony środowiska, prowadzących do znacznego obniżenia limitów emisji substancji toksycznych spalin i zużycia paliwa, wytycza kierunki rozwoju pokładowych systemów diagnostycznych pojazdów samochodowych.

więcej »