Wszystko rozpoczęło się 1 marca 2017 roku, kiedy to ruszyła kolejna odsłona najważniejszej akcji promocyjnej organizowanej przez Auto Partner SA. Akcja skierowana jest do klientów warsztatowych dystrybutora, a jej celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych mechaników w Polsce. W pierwszej kolejności odbyły się sześciomiesięczne eliminacje, w trakcie których klienci zdobywali punkty za zakupy specjalnie premiowanych towarów partnerów akcji. Przystępowali również do comiesięcznych testów wiedzy on-line z zakresu mechaniki i elektromechaniki samochodowej, które dawały szansę zdobycia łącznie dodatkowych 75 punktów. Eliminacje zakończyły się 31 sierpnia, a na ich podstawie wyłonionych zostało 100 najlepszych klientów, którzy zebrali największą ilość punktów. I właśnie ta setka już w najbliższy weekend weźmie udział w Wielkim Finale, który odbędzie się pod Warszawą, na terenie Autodromu Słomczyn. W wydarzeniu wezmą również udział finaliści z zagranicy, wyłonieni w eliminacjach międzynarodowej edycji promocji – AP EXPERT INTERNATIONAL.

W piątkowe popołudnie wszyscy przystąpią do Finału Teoretycznego – testu wiedzy, który składał się będzie z 30 pytań. Dziesięć osób z najlepszym wynikiem przejdzie do Finału Praktycznego, zaplanowanego na kolejny dzień. Dla wszystkich finalistów sobotnie wydarzenia zapowiadają się niezwykle ciekawie, gdyż przygotowano dla nich szereg emocjonujących atrakcji na torze w Słomczynie, a tam między innymi superszybkie samochody, przeloty śmigłowcami, samochody i motocykle off-roadowe oraz wiele innych. Uczestnicy będą mieli również okazję osobiście spotkać się z gwiazdami rajdowymi – Krzysztofem Hołowczycem i Dominykasem Butvilasem. W międzyczasie dziesięciu finalistów przystąpi do zadań praktycznych, składających się na Wielki i Mały Finał. Będą musieli wykazać się nie lada zdolnościami, by rozwiązać specjalnie przygotowane przez partnerów akcji zadania z zakresu mechaniki samochodowej, a całości przyglądać się będzie komisja, decyzją której wyłoniony zostanie zwycięzca. Równolegle, zagraniczni finaliści przystąpią do Finału Praktycznego AP EXPERT INTERNATIONAL, gdzie, poza konkurencją, zmierzy się z nimi zwycięzca poprzedniej edycji AP EXPERT 2016 – Kamil Pocheć.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się wieczorem, podczas Wielkiej Gali, która odbędzie się w hotelu Holiday Inn w Józefowie. Nagrodą główną za zajęcie pierwszego miejsca w Wielkim Finale, obok prestiżowego tytułu „Wybitny Wśród Ekspertów”, będzie samochód osobowy Audi A4 Limousine z 2017 roku! Drugą nagrodą będzie samochód SEAT Ibiza. Z kolei zwycięzca Małego Finału otrzyma motocykl Yamaha YZF-R 125. Dla pozostałych uczestników Finału Praktycznego czekają ponadto bony na zakup wyposażenia warsztatowego z oferty Auto Partner. Tegoroczną galę poprowadzi dobrze znany konferansjer i wielki pasjonat motoryzacji – Ireneusz Bieleninik, a atrakcją wieczoru będzie występ Kabaretu Smile.

Partnerami tegorocznej edycji AP EXPERT 2017 są:

  • Partnerzy tytularni: Bosch, Castrol, ZF [SACHS + LEMFÖRDER + TRW]
  • Partnerzy główni: Continental ContiTech, Delphi, Febi, Textar, Valeo, Magneti Marelli, NRF, RUVILLE,  SKF, MEYLE, MaXgear, RYMEC, NK, Breck
  • Partnerzy techniczni: Philips, Kolbenschmidt+Pierburg, Bilstein, Quaro, Blue Print, Dayco, Vernet, Sasic, TEDGUM

Źródło: Informacja prasowa AP