Wśród grupy finalistów znajdują się mechanicy ze Stanów Zjednoczonych, Czech i Słowacji. Formuła Finału Praktycznego dla zagranicznych gości będzie się nieco różniła od tego, co czeka polskich warsztatowców, walczyć oni będą również o inną nagrodę główną. Ale razem z pozostałymi uczestnikami wezmą udział w specjalnych atrakcjach przygotowanych dla wszystkich finalistów na torze wyścigowym w Słomczynie oraz w trakcie wielkiej gali w hotelu Holiday Inn.

Promocja AP EXPERT 2017 rozpoczęła się 1 marca 2017 roku i od tego dnia uczestnicy mogli zbierać punkty za zakupy specjalnie premiowanych towarów partnerów akcji oraz rozwiązując comiesięczne testy wiedzy on-line z zakresu mechaniki i elektromechaniki samochodowej, które dostępne były na platformie www.apexpert.pl.

Eliminacje trwają do 31 sierpnia, więc lada dzień poznamy setkę uczestników, która zebrała największą ilość punktów i awansowała do kolejnego etapu, czyli Wielkiego Finału połączonego z wyjątkowym eventem motoryzacyjnym, który odbędzie się w dniach 15–17 września pod Warszawą. Wszyscy finaliści przystąpią do dalszej walki o cenne nagrody, a w tym roku na zwycięzcę czeka luksusowy samochód osobowy Audi A4 Limousine oraz prestiżowy tytuł „Wybitny Wśród Ekspertów”. Dla miejsc od 2 do 10 również przewidziane są cenne nagrody, a w śród nich SEAT Ibiza, Yamaha YZF-R 125 oraz bony własne AP na zakup wyposażenia warsztatowego.

Partnerami tegorocznej edycji AP EXPERT 2017 są:

  • Partnerzy tytularni: Bosch, Castrol, ZF [SACHS + LEMFÖRDER + TRW]
  • Partnerzy główni: Continental ContiTech, Delphi, Febi, Textar, Valeo, Magneti Marelli, NRF, RUVILLE,  SKF, MEYLE, MaXgear, RYMEC, NK, Breck
  • Partnerzy techniczni: Philips, Kolbenschmidt+Pierburg, Bilstein, Quaro, Blue Print, Dayco, Vernet, Sasic, TEDGUM.

Źródło: Informacja prasowa Auto Partner