Niemiecki producent zaprezentował podczas targów we Frankfurcie Audi AI: Trail, czyli w pełni elektryczne auto terenowe, które w roli specjalnych reflektorów posługuje się dronami. Według Audi samochód miałby być wyposażony w pięć trójkątnych, bezwirnikowych dronów ze zintegrowanymi matrycami LED, które byłyby w stanie lecieć przed pojazdem i oświetlać mu drogę. Ponadto obraz widziany z ich perspektywy byłby transmitowany przez Wi-Fi na wyświetlacz kierowcy. Urządzenia po pomyślnej misji mogą wylądować na dachu samochodu, gdzie ładują baterię, by później znowu wzbić się w powietrze.

To wszystko ma dziać się w ramach samochodu o czwartym stopniu autonomiczności (pojazd może prowadzić się w zasięgu zdefiniowanej geograficznie strefie) z zasięgiem do 500 kilometrów. Układ napędowy składa się natomiast z czterech silników elektrycznych o mocy 320 kilowatów, a moment obrotowy wynosi 1000 Nm.

Co prawda trzeba pamiętać, że jest to tylko koncept niemieckiego producenta, a to znaczy, że samochód może nigdy nie powstać. Audi ostatnio jednak potwierdziło, że zbuduje wydmowego buggy, którego koncept pokazało w tym roku. Nigdy więc nie wiadomo, co przyniesie przyszłość, choć można się spodziewać, że będzie ciekawa.

Źródło: Audi