Inter Cars SA od wielu lat kojarzony jest z szeroką ofertą wysokiej jakości produktów. Dbając o bezpieczeństwo użytkowników, w sposób szczególny troszczy się o spełnienie wysokich wymagań przez układy hamulcowe ABE.

W procesie ciągłego doskonalenia jakości tarcz i bębnów hamulcowych ABE we współpracy z Laboratorium Badawczym Intermeko Europe wprowadzono wielostopniowy System Zapewnienia Jakości, składający się m.in.
1. z badań materiałowych prototypów,
2. z badań parametrów geometrycznych próbek produktów,
3. z restrykcyjnych kontroli jakości dostaw przed wprowadzeniem do sprzedaży,
4. w ramach rozwoju produktów z analizy RCA, czyli badanie przyczyn zużycia tarcz i bębnów hamulcowych.
 
Wypracowana wysoka jakość produktów ABE wynika z systematycznej kontroli jakości tarcz i bębnów hamulcowych jeszcze przed wprowadzeniem do sprzedaży. Składają się na nią m.in. pomiary parametrów geometrycznych w zakresie bicia poprzecznego powierzchni ciernych oraz badanie struktury metalograficznej, pozwalające na wykrycie niepożądanych zanieczyszczeń, a także weryfikację poprawności obróbki materiału w procesie produkcyjnym.

W uzyskiwaniu poprawnych parametrów szczególne znaczenie ma dobór odpowiedniego materiału do wyrobu elementów ciernych, dlatego raporty z badań są omawiane z fabrykami w celu wprowadzania zmian i udoskonalania produktów, aby do sprzedaży trafiały wyłącznie produkty spełniające wyśrubowane normy jakościowe. W efekcie wdrożonych działań na przestrzeni ostatnich lat zmniejszyła się wielokrotnie liczba zastrzeżeń dotyczących wibracji czy głośnej pracy układu hamulcowego.

Dla potwierdzenia jakości produktów hamulcowych ABE w ramach współpracy z Przemysłowym Instytutem Motoryzacyjnym – PIMOT uruchomiliśmy program badań jakości produktów.
Nadrzędnym celem uruchomienia tego programu jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania tarcz i bębnów hamulcowych w różnych sytuacjach drogowych.   

Z dużą satysfakcją informujemy klientów Inter Cars, że zarówno tarcz, jak i bębny hamulcowe ABE spełniają wszystkie wymagania firmy PIMOT, co potwierdza, że nasz wysiłek przynosi wymierne rezultaty.

Źródło: Inter Cars