Na pierwszy dzień szkoleń zostali zaproszeni uczniowie czwartych klas Technikum Samochodowego w Mysłowicach wraz z nauczycielami. Na początku uczniowie zasiedli na sali konferencyjnej w siedzibie Auto Partner. Dział Szkoleń AP przygotował prezentację z zakresu historii i działalności firmy. Wyjątkowym gościem dla młodych uczniów był Dyrektor Sprzedaży Auto Partner SA – Członek Zarządu – Piotr Janta.

Po blokach szkoleniowych i prezentacyjnych, uczestnicy mieli okazję zwiedzić magazyn centrum logistyczno-dystrybucyjnego w Bieruniu i zapoznać się z zasadami jego funkcjonowania. Po zwiedzeniu magazynu, uczniowie przeszli do ciężarówki Valeo, gdzie została im przedstawiona oferta producenta. Ponadto wzięli udział w krótkich prelekcjach z zakresu wspomagania kierowania pojazdem oraz układów przeniesienia napędu.

W kolejnym dniu, tj. 16.03.2018 r., odbyły się 3-modułowe szkolenia dla mechaników samochodowych z zakresu budowy oraz zasad działania części Valeo. Przedstawione zostały również nowości produktowe oraz zalecenia montażowe. Mechanicy otrzymają stosowny certyfikat uczestnictwa, a wszystkie te szkolenia były dla klientów bezpłatne.

Źródło: Informacja prasowa Auto Partner