Założona w 2013 r. przez dr Karla Iagnemma oraz dr Emilio Frazzoli’ego i ostatnio określana jako "Pionier Technologii" przez Światowe Forum Ekonomiczne, firma nuTonomy jest w trakcie opracowywania własnego rozwiązania oprogramowania jazdy autonomicznej dla potrzeb globalnego rynku AMoD. Firma doda 100 własnych pracowników, w tym 70 inżynierów i naukowców, do liczącego ponad 100 osób zespołu Delphi zajmującego się jazdą autonomiczną, jednocześnie zwiększając dostęp Delphi do nowych klientów i rynków w rozwijającej się przestrzeni mobilności.

Z wielką radością witamy w Delphi Karla, Emilio oraz ich utalentowany zespół – powiedział prezes i CEO Delphi, Kevin Clark. – Połączenie zespołów nuTonomy i Ottomatika oraz największego w branży portfolio systemów percepcji i inteligentnych rozwiązań architektury pojazdów Delphi wzmacnia naszą konkurencyjną pozycję w branży jako najpoważniejszego dostawcy rozwiązań z zakresu mobilności autonomicznej. Transakcja ta jest kolejnym przykładem naszego nieustającego zaangażowania w rozwój, wdrażanie i komercjalizację najlepiej działającego i najbezpieczniejszego systemu jazdy autonomicznej.

Po przeprowadzeniu transakcji Delphi będzie posiadała oddziały skoncentrowane na jeździe autonomicznej w Bostonie, Pittsburghu, Singapurze, Santa Monica oraz w Dolinie Krzemowej. nuTonomy nadal będzie miała siedzibę w Bostonie, gdzie obecnie obydwie firmy realizują pilotażowe programy AMoD. Dzięki połączeniu swoich działań z nuTonomy w Bostonie, Singapurze i innych miastach pilotażowych na całym świecie, do końca roku Delphi będzie posiadała 60 autonomicznych samochodów na drogach trzech kontynentów, z celem dalszego przyspieszenia rozbudowy globalnej floty i rozwoju technologii.

Naszą misją zawsze było radykalne zwiększenie bezpieczeństwa, efektywności i dostępności transportu na całym świecie – powiedział współzałożyciel i CEO nuTonomy, Karl Iagnemma. – Połączenie sił z Delphi przybliża nas o jeden krok do osiągnięcia naszego celu z partnerem mającym na rynku pozycję lidera, którego wizja jest bezpośrednio zgodna z naszą. Razem stworzymy globalny standard doskonałej technologii jazdy autonomicznej.

Przejęcie nuTonomy jest najnowszą spośród serii inwestycji, jakie firma Delphi przeprowadziła w celu umocnienia swojej wiodącej pozycji w nowej przestrzeni mobilności, włączając pozyskanie producenta oprogramowania jazdy autonomicznej Ottomatika oraz firm świadczących usługi w zakresie danych: Control-Tec i Movimento.

Omawiana transakcja podlega zwyczajowym warunkom finalizacji i jej zakończenie jest przewidywane przed końcem roku.

Źródło: Delphi