O wpływie sprawnych amortyzatorów, jak i układu zawieszenia samochodu na poziom bezpieczeństwa nie trzeba przekonywać ani mechaników, ani kierowców. Wbrew pozorom w Polsce, pomimo bardzo zaawansowanego wiekiem parku pojazdów, jest to jeden z najbardziej zadbanych podzespołów! Potwierdzają to między innymi wyniki kontroli zawieszenia, którą BILSTEIN przeprowadził w 2016 i 2017 roku.

– Mobilny tester zawieszenia to unikalna inicjatywa marki BILSTEIN prowadzona na całym świecie. Bez względu na kontynent czy kraj zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kierowców - mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce. – Nie inaczej było w Polsce, dodatkowo wyróżniliśmy się dwoma pozytywnymi faktami. Po pierwsze było zdecydowanie więcej chętnych niż miejsc i czasu, po drugie uzyskane poprawne wyniki były zaskoczeniem nawet dla naszych specjalistów z Niemiec.

Kontrola zawieszenia jest bezpłatna. Jej zasadniczą częścią jest przejazd przez platformę mobilnego testera, gdzie testowana jest osobno przednia i tylna oś samochodu osobowego lub lekkiego dostawczego. Każde badanie udokumentowane zostaje szczegółowym wydrukiem z wynikami, które omawiane są z kierowcą.

Do tej pory z okazji sprawdzenia zawieszenia w swoim samochodzie skorzystało blisko półtora tysiąca polskich kierowców. W ponad 90 procentach uzyskane wyniki były pozytywne. W praktyce oznacza to, że stan techniczny tych amortyzatorów był na poziomie niezagrażającym bezpieczeństwu na drodze!

W tym roku BILSTEIN przygotował kolejną akcję z mobilnym testerem zawieszenia. Pierwsza tura odbędzie się pomiędzy 19 czerwca, a 12 lipca i obejmie 14 lokalizacji w całym kraju - Białystok, Bielsk Podlaski, Chojnice, Dąbrowa Tarnowska, Makoszyn k. Kielc, Ostrowiec Świętokrzyski, Poznań, Stalowa Wola i Toruń, dwa razy Siedlce i trzy razy Słupsk. Partnerami testów są AP Auto Partner oraz Motogama. Druga tura zaplanowana została na drugą połowę września.

– Z poprzednich wizyt w Polsce mobilnego testera zawieszenia BILSTEIN skorzystały także warsztaty, które udostępniły nam swoje lokalizacje. Duża część kierowców wróciła do nich, aby naprawić stwierdzone usterki bądź zrealizować nasze zalecenia –  mówi Andrzej Wojciech Buczek. – Co ciekawe odnotowały one wzrost zainteresowania naszą linią Performance, w której oferujemy amortyzatory o wyższych parametrach od tych montowanych fabrycznie. Przy okazji kierowcy decydują się na wymianę sprężyn oraz elementów mocujących.

ILSTEIN przygotował też dla mechaników „Listę kontrolną”. Jest to arkusz z 19 pozycjami pomocnymi w codziennej pracy przy serwisowaniu zawieszenia. Listę, w postaci pdf, można bezpłatnie pobrać z nowej strony www.bilstein.com/pl.

Źródło: Informacja prasowa Bilstein