TVR to legendarny, niezależny producent samochodów sportowych, będący integralną częścią brytyjskiego dziedzictwa motoryzacyjnego. Produkowane w latach pięćdziesiątych modele Griffith, Chimaera czy Cerbera nadały marce TVR mityczny status w brytyjskiej historii produkcji samochodów.

W tym roku TVR obchodzi 70. rocznicę swojego istnienia i z tej okazji wprowadza na rynek zupełnie nowy model napędzany wolnossącym silnikiem V8 o pojemności 5 litrów, zbudowanym przez firmę Cosworth. Produkty Motul były wykorzystywane w procesie rozwoju jednostki, przyczyniając się do wzrostu jej osiągów.

Brzmienie przyszłości

Nowy model TVR, producenta znanego z wyjątkowego brzmienia swoich samochodów, to pierwszy nowy samochód marki od ponad dziewięciu lat. Oficjalna prezentacja odbyła się 8 września, podczas słynnego festiwalu Goodwood Revival.

Nowy, jeszcze nienazwany pojazd, został oparty na niezwykle lekkiej konstrukcji z włókna węglowego, zaprojektowanej przy współpracy z Gordon Murray Design. Gordon Murray zasłynął niegdyś swoim pionierskim rozwiązaniem w samochodach Formuły 1 i w pierwszym ulicznym McLarenie.

O umieszczony z przodu silnik V8 zadba w 100% syntetyczny olej Motul 5W20, przetestowany i zaaprobowany przez TVR. Pojazd będzie wyposażony w manualną skrzynię biegów i napęd na tylną oś. TVR słynie z samochodów wykańczanych ręcznie, a nie z masowej produkcji.

Motul i TVR: idealne dopasowanie!

Jedyne w swoim rodzaju samochody sportowe o najwyższych osiągach wymagają wyjątkowego traktowania i najwyższej jakości obsługi. Dlatego Motul i TVR idealnie do siebie pasują. Pełna gama produktów Motul do przekładni, układu różnicowego, hamulcowego i chłodzącego będzie zalecana klientom nowych modeli.

Arnaud Laire, Dyrektor Zarządzający Motul, powiedział: – Nie trudno zauważyć, że TVR i Motul mają ze sobą wiele wspólnego, dlatego partnerstwo było naturalne i oczywiste od samego początku. Po kilku miesiącach rozwoju technicznego nie możemy się doczekać, aby zaprezentować fanom TVR na całym świecie zupełnie nowy model!

Les Edgar, prezes TVR Manufacturing Ltd dodał: – Jestem zachwycony, że możemy ogłosić ścisłą współpracę z takim partnerem jak Motul, uznanym producentem najwyższej jakości środków smarnych. Na wszystkich szczeblach przygotowywania naszego nowego TVR niezachwianie wybieraliśmy na partnerów tylko najlepszych z najlepszych, aby móc dostarczyć naszym klientom w pełni wyjątkowy samochód. Motul dzieli naszą pasję do wyścigów i doskonałości, ze swoimi olejami działającymi ożywczo na nasz silnik i samochód. Już w fazie tworzenia odczuliśmy znaczące korzyści płynące z partnerstwa z firmą, która jest tak doświadczona w motorsporcie i w zapewnianiu najwyższej jakości. Znaczenie olejów w samochodach, a już w szczególności w tak wysoko zaawansowanych jednostkach, jest ogromne! Jednakże czasem niedoceniane przez klientów.

Źródło: MOTUL