Skrót ODR oznacza „Operating Data Recorder” (Rejestrator Danych Eksploatacyjnych) – system ten odnosi się do możliwości zarejestrowania parametrów eksploatacyjnych. Funkcja ta stanowi swego rodzaju „czarną skrzynkę”, dzięki której parametry pracy zapisywane są w przeznaczonym do tego celu obszarze pamięci wewnętrznej centralki elektronicznej, co możliwa późniejszą analizę warunków eksploatacyjnych.

Dostęp do pliku uwarukowany jest koniecznością wykorzystania specjalistycznego oprogramowania diagnostycznego, umożliwiającego pobranie i analizę pliku ODR. Wskazane możliwości posiadają najnowsze wersje oprogramowania TEXA IDC5 Truck. Za jego pomocą zgrywany jest plik z modulatora a zintegrowane w IDC5 Truck oprogramowanie „TRIP DATA READER” do analizy zawartości pliku, przeprowadza użytkownika krok po kroku przez zawartość zarejestrowanych danych w przyjazny i intuicyjny graficznie sposób.

*Opisane funkcję dostępne w wybranych modelach pojazdów, w celu zapoznania się ze szczegółowymi danymi dotyczącymi najnowszej wersji oprogramowania TEXA IDC5 zachęcamy do odwiedzenia strony z pokryciem diagnostycznym oprogramowań TEXA dostępnej pod adresem: https://www.texapoland.pl/pokrycie-diagnostyczne.

Źródło: Informacja prasowa TEXA Poland