Każdego roku blisko 30 procent całego eksportu akumulatorów produkowanych przez polską firmę ZAP Sznajder Batterien S.A. jest wysyłanych do Skandynawii. Tamtejsi kierowcy cenią je za niezawodność eksploatacji w ekstremalnych warunkach klimatycznych. Natomiast od 2017 roku polskie akumulatory są dostępne również na Islandii, gdyż i tam dotarły informacje o ich arktycznej mocy.

Z myślą o polskich i zagranicznych kierowcach oraz na podstawie analizy trendów na rynkach europejskich przeprowadzonej przez Dział Eksportu, Zarząd  ZAP Sznajder Batterien S.A. podjął decyzję o  uruchomieniu produkcji nowych  modeli akumulatorów z serii SILVER PREMIUM o pojemnościach 75 Ah i 95 Ah przeznaczonych do pracy w autach osobowych przy temperaturach dochodzących nawet do -40 stopni Celsjusza!

Akumulatory są dedykowane  do aut produkcji japońskiej i koreańskiej, a w szczególności takich marek jak: Toyota, Nissan, Mazda, Hyundai i Kia oraz do samochodów z silnikiem Diesla importowanych z USA, których baterie charakteryzują się wysokimi prądami rozruchowymi. Ich bezawaryjną pracę i trwałość zapewnia zastosowanie stopu srebrowo-wapniowego, a także nowatorski dodatek grafitu w płytach ujemnych baterii. Dzięki znikomemu zużyciu wody akumulatory są całkowicie bezobsługowe.

– Nasze najnowsze akumulatory z serii SILVER PREMIUM doskonale sprawdzają się w skrajnie trudnych warunkach pogodowych panujących w Norwegii, Finlandii, Szwecji czy Islandii i z pewnością nie zawiodą kierowców również w Polsce. Gwarancją jest ponad 90 lat tradycji i doświadczenia w produkcji akumulatorów firmy z Piastowa koło Warszawy – mówi Grzegorz Janik, dyrektor ds. eksportu  ZAP Sznajder Batterien S.A.

Źródło: Informacja prasowa ZAP Sznajder Batterien S.A.