Na zakończenie sezonu 2017 w dniach od 7 do 8 października na torze Circuito del Jarama w Hiszpanii było znowu ciekawie: Po pełnym sukcesów wyścigowym weekendzie kierowcy Norbert Kiss i André Kursim mogli z zespołem tankpool24 Racing Team świętować silne 4 miejsce w klasyfikacji zespołów. Samochody tego zespołu były przez producenta z Hamburga Meyle wyposażone między innymi w łożyska zawieszenia silnika i czujniki obrotów Meyle ORIGINAL oraz we wspomaganie sprzęgła Meyle ORIGINAL.

Łącznie około 27 000 widzów przeżywało pełen napięcia finał sezonu. Aż do ostatniego zakrętu podczas dziewiątego i finałowego weekendu wyścigowego zawodów serii wyścigowej 2017 FIA European Truck Racing toczyły się ostre pojedynki na bardzo wymagającym torze. Kierowca zespołu tankpool24 Norbert Kiss podczas ostatniego wyścigu zajął 6-te miejsce, przez co mógł zapewnić sobie 3. miejsce w łącznej klasyfikacji pucharowej. – W tym sezonie mogliśmy się mocno poprawić– zarówno ze strony technicznej jak i wydajności całego zespołu. Z tego powodu jestem bardzo dumny – podsumowuje Norebert Kiss. – Trzecie miejsce klasyfikacji generalnej było moim celem w tym sezonie. Cieszę się bardzo, że udało mi się to osiągnąć!

Także jego kolega z zespołu André Kursim zakonczył sezon z bardzo dobrym wynikiem. Zapewnił on sobie drugie miejsce w klasyfikacji Promoter's Cup. W ostatni weekend zajął on miejsce na podium we wszystkich czterech wyścigach Promoter's Cup. Tym samym zespół tankpool24 Racing Team w łącznej klasyfikacji zespołów zajął wspaniałe 4 miejsce.

Ten weekend już w pierwszy dzien dostarczył sporo emocji zespołowi tankpool24 Racing Team. Dwukrotnie stawał André Kursim na podium w Promoter’s Cup, Nobert Kiss zajął piąte miejsce w drugim wyścigu. Natomiast niedziela zaczęła się szczególnie dobrze dla Norberta Kiss, ponieważ wygrywając start, nie oddał prowadzenia aż do mety. Zajął on pierwsze miejsce i tym samym zdobył bardzo ważne punkty zaliczane do klasyfkacji generalnej.

Tankpool24 Racing Team od czterech lat stawia na jakość i żywotność części Meyle i w tym sezonie montował w swoich pojazdach między innymi tarcze i klocki hamulcowe, łożyska zawieszenia silnika, czujniki obrotów i wspomaganie sprzęgła w jakości Meyle-ORIGINAL. Szef techniczny Tankpool24 Stefan Honens powiedział – Firma MEYLE jest znana jako dostawca ulepszonych części. I to potwierdzam z przekonaniem. Na wymagającym torze w Jarama części układu kierowniczego i zawieszenia są poddane szczególnie wysokim obciążeniom. Jakiekolwiek usterki mogą  przesądzić o wyniku wyścigu. Dzięki zastosowaniu części najwyższej jakości, mogliśmy zdobyć w Hispani wiel punktów i zająć dobre miejsca – do czego przyczyniła się również w znaczny sposób firma MEYLE!

Szef zespołu Markus Bauer z wyniku był bardzo zadowolony i po tym weekendzie spogląda już na nowy sezon, mówiąc – Składam wielkie podziękowanie dla naszych sponsorów i oczywiście całego zespołu, który włożył w tym sezonie niesamowity wysiłek, aby umożliwić  ten sukces. Z takim zespołem i MEYLE po naszej stronie, możemy optimistycznie patrzeć w przyszłość.

Źródło: Informacja prasowa