Tegoroczna edycja targów organizowanych przez Inter Cars to już 16. odsłona tego wyjątkowego wydarzenia. Choć niektórym mogło wydawać się, że po tylu latach organizatorzy nie będą w stanie zaskoczyć niczym nowym, to nic bardziej mylnego. 230 wystawców, rozmieszczonych na przestrzeni 20 000 m2, wspięło się na wyżyny swoich możliwości, aby w jak najbardziej przystępny i interesujący sposób przedstawić nowości w swoim asortymencie. 4 hale i namioty wypełnione były stoiskami prezentującymi usługi i produkty wystawców. Każdy z producentów robił co w jego mocy, by nie tylko przykuć, ale i utrzymać uwagę gości targowych.

Imponujące wrażenie robiły też stoiska i strefy przygotowane przez działy i projekty Inter Cars. W Strefie Rozwoju można było m.in. zwiedzić ekspozycję pokazującą historyczny i współczesny warsztat, poznać najnowsze szkolenia e-learningowe dla pracowników i właścicieli serwisów czy odpocząć w strefie VIP, która zachęcała do biznesowych rozmów i wymiany opinii. Ekspozycja ciężarowa po raz kolejny skupiła dostawców oraz klientów z rynku pojazdów użytkowych, a ich bezpośredni kontakt wspierali specjaliści Inter Cars. Feber zaprezentował naczepę NW49KD, przygotowaną na zamówienie klienta, Isuzu promował nowy model M21 o DMC 3,5 t i innowacyjnym silniku Euro 6, nieużywającym technologii AdBlue. Osobną i rekordową pod względem powierzchni (bo liczącą 5,5 tys. m2) halę zajęło Wyposażenie Warsztatów, gdzie zebrano wiodących producentów i dostawców Inter Cars. Jak zwykle ogromne wrażenie na gościach zrobiły także ekspozycje działu tuningu czy motocyklowego. Przez 3 dni klienci spółki mogli również lepiej poznać nową odsłonę platformy Motointegrator.

Podczas targów odbywały się również różnego rodzaju konkursy i rywalizacje, które miały za zadanie sprawdzić umiejętności i wiedzę uczestników. Wśród nich warto wymienić m.in. finał programu Master Mechanik i konkurs wymiany opon, które cieszyły się dużym zainteresowaniem obserwatorów. Ponieważ targi Inter Cars to wydarzenie organizowane z myślą o profesjonalistach z branży, spółka postarała się też o to, by dostarczyć im świeżą dawkę najnowszej, fachowej wiedzy. Do dyspozycji każdego, kto chciał pogłębić swoje umiejętności, były więc liczne szkolenia, odbywające się w centrum konferencyjnym PGE Narodowego lub we wnętrzach pojazdów Show Car, czyli trzech amerykańskich ciężarówek przystosowanych do prowadzenia tego typu wykładów.

Ostra jazda z Motor Show

Niewyobrażalna moc maszyn, ponadprzeciętne umiejętności kierowców i rzesza entuzjastów motoryzacji, spragnionych emocji i wrażeń - wszystkie te elementy złożyły się na to, że Inter Cars Motor Show było niezwykle widowiskowe. Podczas dwóch dni trwania imprezy do rywalizacji stanęła sama śmietanka szeroko rozumianego emotorsportu. Partnerami tego wydarzenia byli Castrol oraz Goodyear.

Z założenia Inter Cars Motor Show to dobra zabawa, pokazy i efektowna jazda. Z naszej strony staramy się, aby była również efektywna, ponieważ nam sportowcom, zależy na wygranej. Przepisy Gymkhany wymuszają na nas poślizgi i zabawę samochodem. Sądząc po reakcjach publiczności, to się im podoba i o to w tym wszystkim chodzi. To oni są tutaj najważniejsi. Dzisiaj jadę autem zbliżonym do auta, którym jedzie Krzysztof Hołowczyc, więc auto mam naprawdę dobre. Jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest ta „wkładka” pomiędzy kierownicą a fotelem – komentował na bieżąco Wojciech Chuchała, jeden z uczestników Inter Cars Gymkhana Challenge.

To właśnie Inter Cars Gymkhana Challenge była główną atrakcją Motor Show. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie klasy AWD i RWD.

Ponadto zgromadzeni goście mogli podziwiać takie dyscypliny jak Drift Show, Truck Drift, pokazy Stuntu i FMX, a także Globe of Speed – 4 wariatów zamkniętych w metalowej kuli, naginało prawa fizyki do granic możliwości. Poziom emocji i adrenaliny podczas tych dwóch dni był naprawdę wysoki.

Roztańczony PGE Narodowy
Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów przed i w trakcie trwania 16. targów Inter Cars był wieczorny koncert „Roztańczony PGE Narodowy”, którego Inter Cars był głównym sponsorem. I tak jak Targi okazały się prawdziwym świętem motoryzacji, tak to wydarzenie było prawdziwym świętem muzyki rozrywkowej.

zobacz galerię »

Na scenie można było zobaczyć największych i najbardziej rozpoznawalnych artystów. Gwiazdą wieczoru był Alvaro Soler - artysta, który rozkochał w sobie słuchaczy takimi hitami, jak „Sofia” czy „El Miso Sol”. Oprócz niego wystąpili również: grupa Weekend, charyzmatyczny Zenon Martyniuk wraz z zespołem Akcent oraz takie formacje, jak Boys, Mig, After Party i wielu innych.

Źródło: Inter Cars