Grupo Recalvi to rodzinna firma założona w 1984 roku, specjalizująca się w sprzedaży części samochodowych. Jej siedziba znajduje się w Vigo w Galicji, a oddziały działają na terenie całego kraju: w Madrycie, Maladze, Santiago i Walencji. Reclavi zatrudnia dziś ponad 400 osób.

Firma jest dostawcą części motoryzacyjnych, akcesoriów, maszynerii, narzędzi, lakierów, opon, smarów, diagnostyki, elektromechaniki i innych. Recalvi oferuje swoje towary dla rynku wtórnego od największych producentów: TRW, KYB, Hella, Mann Filter czy Continental. Jednocześnie dostawca sprzedaje swoje oryginalne produkty pod marką Recalvi Origin i stał się największym krajowym dostawcą części zamiennych dla europejskich marek.

Ponadto do grupy należy marka Recalvi Color, która specjalizuje się w blacharstwie i lakiernictwie. Recalvi Motor natomiast reprezentuje hurtownie części, które w szczególności specjalizują się w technologiach silnika.

Zarówno Grupo Recalvi i TEMOT zyskają na tej współpracy. TEMOT wyraźnie będzie mógł zaznaczyć swoją obecność w Hiszpanii i Portugalii, docierając do większej liczby ludzi w obu krajach niż kiedykolwiek. Grupo Recalvi natomiast skorzysta z naszej mocnej siatki dostawców i wsparcia sprzedaży. Ponadto stanie się częścią ogromnej społeczności podobnie myślących firm. Nie możemy się doczekać, aż zaczniemy wspólnie działać na Półwyspie Iberyjskim! – powiedział Fotios Katsardis, prezydent i CEO TEMOT.

Źródło: TEMOT