Nowa Era Motoryzacji, bo tak nazwano tegoroczną edycję targów, skierowana była w stronę nowych technologii. Prezentowano wiele produktów przeznaczonych dla bardzo nowoczesnej motoryzacji, czyli między innymi do najnowszych samochodów elektrycznych i hybrydowych. Oprócz części zamiennych nie brakowało wyposażenia warsztatów, które jest w ofercie organizatora targów – firmy Moto-Profil. Aby jednak targi nie miały charakteru statycznej ekspozycji, wielu dostawców zdecydowało się na uatrakcyjnienie programu. Na pewno wielu odwiedzających przyciągnęły szkolenia prowadzone przez firmę Schaeffler na swoim stoisku. Specjaliści techniczni tego producenta części zamiennych prezentowali między innymi sposoby prawidłowego montażu i obsługi układów sprzęgła. Firma Total postawiła na Adama Klimka – znanego mechanika mającego swój program telewizyjny, który na wydzielonym stoisku prezentował cechy środków chemicznych znajdujących się w samochodzie. Jedną z prowadzonych przez niego prezentacji było testowanie płynu hamulcowego, w którym znajdowała się nieznaczna ilość wilgoci. Gwiazdą firmy Total była Klaudia Podkalicka znana jako kierowca off-roadowy.

Ale to nie jedyne gwiazdy na tegorocznej edycji targów. Na stoisku Philipsa – producenta żarówek i oświetlenia LED – Krzysztof Hołowczyc objaśniał problematykę dobrego oświetlenia. Z kolei w firmie Delphi Kajetan Kajetanowicz prezentował swój samochód, którym ściga się w mistrzostwach świata. Karolina Pilarczyk, czyli najbardziej znana kobieta czynnie ścigająca się w zawodach driftowych prezentowała swoją maszynę na stoisku Falken – producenta opon, których używa w swoich samochodach. Wszystkie gwiazdy oferowały odwiedzającym targi możliwość rozmowy, wspólnego zdjęcia i rozdawały autografy.

Poza możliwością spotkania z gwiazdami motoryzacji targi były świetnym miejscem, by wziąć udział w szkoleniach technicznych organizowanych w salach szkoleniowych. Ponadto na stoiskach zaprezentowano nowinki technologiczne. W firmie Nissens były to chłodnice do najnowszych samochodów hybrydowych i elektrycznych – okazuje się bowiem, że ich silniki elektryczne są też chłodzone cieczą, więc również te samochody potrzebują części zamiennych do układów chłodzenia. ZF przedstawił bolid formuły elektrycznej, zbudowanej z części przez siebie wytwarzanych. Ravenol prezentował gamę olejów o niskich lepkościach oraz oleje do automatycznych skrzyni biegów, a ponadto na stoisku tego producenta można było zapoznać się z zasadami funkcjonowania nowej sieci serwisowej skupiającej się na obsłudze automatycznych skrzyń biegów.

W kwestii wyposażenia warsztatów nie brakowało takich dostawców jak Bosch, Texa, Magneti Marelli czy Launch wystawiających najnowsze rozwiązania do diagnostyki i naprawy samochodów. Zaprezentowane w trakcie targów części zamienne oraz wyposażenie warsztatowe dostępne są w ofercie firmy Moto-Profil.

zobacz galerię »

Nasyconych techniką i szkoleniami czekały kolejne atrakcje. Na terenie przy hali wystawienniczej odbywały się między innymi pokazy driftu czy kaskaderskiej jazdy na motocyklu, a dla „dużych chłopców” zorganizowano pokaz sprzętu wojskowego, którego główną atrakcją były produkowane w Polsce Rosomaki.

Tegoroczną edycję targów odwiedziło ponad 40 000 gości, wystawiało się ponad 140 firm, a powierzchnia wystawiennicza przekraczała 20 000 m2. Tak trzymać.