Magnus Welander, CEO Thule Group, oficjalnie otworzył nową fabrykę firmy w Pile. Nowy obiekt ma 13,5 tys. m.kw. powierzchni i pozwoli firmie na zwiększenie produkcji zarówno produktów z tradycyjnie kojarzonych z Thule kategorii produktowych, jak i nowości w jej ofercie (obecnie wytwarzanych głównie przez podwykonawców).

Nasza nowa fabryka pozwoli nam na znaczące zwiększenie możliwości produkcyjnych oraz elastyczności w zakresie wytwarzania tradycyjnych produktów Thule z kategorii Sport&Cargo Carriers, czyli np. bagażników. Jednocześnie zwiększamy nasze zaangażowanie w produkcję artykułów z kategorii Active with Kids (rozwiązania dla aktywnych rodziców – wózki, wielofunkcyjne przyczepki rowerowe) oraz Packs, Bags and Luggage (bagaż, plecaki i torby) – wśród nich znajdzie się nowy czterokołowy wózek dziecięcy Thule Sleek, którego oficjalna premiera rynkowa zaplanowana jest na jesień 2018 r. Thule Sleek produkowany będzie właśnie w nowej fabryce – wyjaśnia Magnus Welander.

Firma Thule Group już od blisko 20 lat związana jest z również znajdującym się w Wielkopolsce miastem Huta, w którym znajduje się największa z siedmiu europejskich fabryk Thule. Wartość inwestycji w nowy obiekt w Pile to 35 mln zł. Lokalizacja obu fabryk – w Hucie i Pile – sprawia, że mogą one wygodnie współpracować i dzielić funkcje. W pierwszej fazie działalności fabryka w Hucie będzie zatrudniać 100 osób, z możliwością docelowego zwiększenia zatrudnienia do 500 pracowników w przyszości.

Źródło: Thule