Toyota dostała zlecenie od Japońskiej Agencji Kosmicznej (JAXA) na projekt i budowę pojazdu księżycowego, którym astronauci mogliby przemierzać duże dystanse podczas eksploracji srebrnego globu. Japońscy konstruktorzy przygotowali już koncepcję kosmicznego pojazdu.

Będzie to sześciokołowiec o zasięgu 10 tysięcy kilometrów z najbardziej zaawansowanym systemem podtrzymania życia. Na pokładzie pomieści czterech astronautów, którym zapewni warunki do życia podobne do ziemskich, dzięki czemu będą mogli w środku podróżować bez skafandrów kosmicznych, co jest bardzo dużym usprawnieniem. Pojazd ma zapewnić 13 metrów kwadratowych przestrzeni życiowej.

Oto jak wygląda kosmiczna Toyota:

Pojazd napędzany będzie ogniwami paliwowymi i panelami solarnymi. Rozwiązanie to ma dużą szansę powodzenia, ponieważ w kosmosie jest dużo wodoru i promieni słonecznych, a Toyota cały czas doskonali tego typu technologie w swoich samochodach. Japonia planuje pojawić się na Księżycu pod koniec lat 20. XXI wieku i najprawdopodobniej wtedy zobaczymy pojazd Toyoty w nieznanym jeszcze dla żadnego samochodu środowisku. 

Źródło: Toyota