Fabryka w Wałbrzychu jest pierwszym zakładem poza Azją, w którym produkowane są kluczowe elementy napędów hybrydowych. Inwestycja ta spotkała się z uznaniem kapituły konkursu „Diamenty Top Industry” organizowanego przez Executive Club, która przyznała Toyocie główną nagrodę w kategorii „Inwestycja Roku”.

Nagroda „Diamenty Top Industry” organizacji biznesowej Excutive Club w kategorii „Inwestycja Roku” jest przyznawana przedsięwzięciom, które wyróżnia innowacyjność, nowoczesność i perspektywa rozwoju. Zdaniem kapituły konkursu Toyota to „firma, która dzięki inwestycjom na polskim rynku motoryzacyjnym staje się liderem regionu w produkcji kluczowych elementów napędów hybrydowych do samochodów. Zastosowanie najnowszych technologii otwiera nowe możliwości zarówno dla firmy, jej pracowników, jak i dostawców”.

Gala wręczenia nagród stanowiła zwieńczenie konferencji Top Industry Summit, poświęconej perspektywom, jakie otwierają przed biznesem najnowsze technologie. Gościem Honorowym wydarzenia był Jerzy Kwieciński, minister Inwestycji i Rozwoju.

– Zastosowanie najnowszych technologii Toyoty tworzy nowe możliwości rozwoju dla naszych pracowników i bazy dostawców, zwiększając nasz wkład w rozwój polskiej gospodarki – podkreślił Dariusz Mikołajczak, wiceprezes TMMP i dyrektor fabryki w Jelczu-Laskowicach. – Aby sprostać nowym wyzwaniom, wzmacniamy nasz zespół o dodatkowych pracowników produkcji i inżynierów – dodał Mikołajczak.

Toyota Motor Manufacturing Poland uruchomiła produkcję przekładni do napędu hybrydowego 4. generacji w wałbrzyskiej fabryce na początku listopada. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w Europie. Koncern przeznaczył na nią blisko 300 milionów złotych, tworząc około 100 nowych miejsc pracy. Fabryka przez najbliższe miesiące będzie kontynuować rekrutację pracowników produkcji, utrzymania ruchu, logistyki oraz działu inżynieryjnego, związaną z tym projektem. Nowa inwestycja jest ważnym wkładem w rozwój elektromobilności w Polsce, a dzięki niej TMMP staje się kluczowym centrum produkcyjnym nowoczesnych komponentów do napędów hybrydowych dla Europy.

– Wprowadzenie technologii produkcji przekładni hybrydowej do TMMP jako pierwszej fabryki poza Azją to dla nas ogromne wyróżnienie i wyraz ogromnego zaufania, jakim władze koncernu darzą polskie fabryki Toyoty. To pokazuje potencjał naszych pracowników oraz konkurencyjność całej organizacji – powiedział Eiji Takeichi, prezes TMMP.

Executive Club to organizacja biznesowa zrzeszająca przedstawicieli top managementu, reprezentujących najważniejsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa. Klub rozpoczął działalność w 2005 roku i skupia liderów biznesu o ugruntowanej pozycji, którzy swoimi działaniami wyznaczają kierunki rozwoju polskiej gospodarki. Jego misją jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń, wiedzy i idei poprzez unikalną współpracę praktyków biznesu i wybitnych przedstawicieli środowisk akademickich.

Źródło: Infotmacja prasowa Toyota