Prezydent Opola – Arkadiusz Wiśniewski oraz prezes zarządu UFI Filters – Giorgio Girondi przecinają wstęgę.

Zarząd firmy UFI symboliczną lampką szampana uczcił otwarcie nowej fabryki w Opolu.

Zarząd UFI FIlters, czyli: Rinaldo Facchini – dyrektor grupy UFI Filters, Arkadiusz Wiśniewski – Prezydent Opola, Paolo Malagoli – kierownik fabryki UFI w Czechach i w Polsce, Monika Kwiatosz – Konsul honorowy Włoch w Polsce. Przemawia Giorgio Girondi – prezes zarządu UFI Filters.

Nowa fabryka UFI Filters w Opolu docelowo ma zatrudniać 250 osób.

W ramach strategii UFI polegającej na wytwarzaniu oryginalnych części wyposażenia (OE) w sąsiedztwie producentów samochodów, nowa fabryka poszerza działalność firmy w dziedzinie zarządzania termicznego na terenie całej Europy. Zakład, zajmujący początkowo 6 tys. m2 powierzchni i zapewniający wydajność produkcji na poziomie miliona części rocznie, do 2023 roku zostanie rozbudowany do 12 tys. m2 i potroi moce produkcyjne. W pełni zintegrowane, zaawansowane procesy technologiczne umożliwią produkcję chłodnic oleju silnikowego, oleju przekładniowego i innych rodzajów chłodnic wodnych, a także szerszej gamy produktów, w tym wymienników ciepła do pojazdów hybrydowych i elektrycznych.

Zakład jest pierwszą fabryką UFI zajmującą się produkcją wymienników ciepła zlokalizowaną poza Chinami. Jej dogodna lokalizacja w pobliżu fabryki filtrów UFI w Ostrawie (Czechy) pozwoli na szybką wymianę usług w czasie krótszym niż dwie godziny.

Giorgio Girondi, UFI Filters Group Chairman, potwierdza, że w ostatnich latach wymienniki ciepła do silników, skrzyń biegów i inne chłodnice wodne były dla firmy UFI ważnym obszarem wzrostu produkcji oryginalnego wyposażenia oraz znaczącym uzupełnieniem działalności firmy w dziedzinie technologii filtracji. – Staramy się jeszcze skuteczniej obsługiwać naszych klientów na poziomie lokalnym. Dzięki otwarciu tego kluczowego zakładu w Polsce możemy zaspokoić potrzeby wszystkich głównych producentów samochodów w Europie i skrócić czas dostawy – dodaje.

Zaawansowane technologicznie, oryginalne wymienniki ciepła, które UFI będzie produkować w nowym zakładzie w Opolu, są przeznaczone na szereg rynków, w tym dla samochodów osobowych i ciężarowych, ciągników i sprzętu budowlanego (drogowego i terenowego), jak i dla pojazdów hybrydowych, w pełni elektrycznych oraz wyposażonych w ogniwa paliwowe, przygotowanych z myślą o przyszłych napędach i e-mobilności. Dzięki najnowocześniejszym procesom produkcyjnym w nowej fabryce wszystkie systemy zarządzania termicznego firmy UFI będą służyły jako najwyższej jakości wymienniki ciepła do silników, skrzyń biegów, chłodnic paliwa i układów kierowniczych.

– Jako ekspert w dziedzinie innowacji i integracji systemów, firma UFI nieustannie wprowadza na rynek nowe systemy zarządzania termicznego, które mogą zarówno chłodzić jak i ogrzewać dowolne płyny samochodowe – wyjaśnia Giorgio Girondi. – Łącząc tę fachową wiedzę z dodatkowymi mocami produkcyjnymi dostępnymi obecnie w Opolu, możemy przewidywać zarówno zmieniające się wymagania związane z wymiennikami ciepła dla przyszłych układów napędowych, jak i zaspokoić rosnące zapotrzebowanie w Europie. W kolejnych latach rozpoczniemy też w Opolu produkcję filtrów, aby spełnić rosnące potrzeby naszych klientów – kontynuuje prezes Girondi. Zakład w Opolu będzie również pełnić funkcję magazynu dla rynku części zamiennych i wkrótce, zgodnie z europejskimi planami, stanie się centralnym ośrodkiem firmy, umacniając pozycję Grupy jako kluczowego gracza na rynku.