Finanse

ZF ogłasza wyniki finansowe za pierwsze półrocze. Konieczna reakcja na trudne otoczenie rynkowe

W pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku ZF Friedrichshafen wygenerowała sprzedaż na poziomie około 18,4 mld euro. Skorygowany zysk operacyjny (EBIT) wyniósł około 650 mln euro. Z uwagi na dotychczasowe wskaźniki przedsiębiorstwa oraz trudne otoczenie gospodarcze, spółka skorygowała prognozy sprzedaży i przychodów na rok 2019. Obecnie ZF spodziewa się tegorocznej sprzedaży w wysokości 36-37 mld euro oraz skorygowanej marży EBIT na poziomie 4-5%.

więcej »
Rekordowe wyniki sprzedaży Tesli przyniosły kolejne straty

Elon Musk jest jednym z największych przedsiębiorców na świecie. Mimo swojego wizjonerstwa nie jest on w stanie przewidzieć tego, co już od dłuższego czasu się powtarza. Jego Tesla po raz kolejny zanotowała dużą stratę finansową mimo rekordowego zwiększenia przychodów.

więcej »
Inter Cars ujawnia wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku

Inter Cars nie zwalnia tempa i po raz kolejny notuje bardzo dobre wyniki – tym razem są to dane za pierwszy kwartał 2019 roku. Władze spółki nie zamierzają jednak spocząć na laurach i zapowiadają kolejne działania, mające wpłynąć na jeszcze lepszy rezultat finansowy.

więcej »
Ile tracimy, kupując samochody?

Średnio 46,5% – tyle w ciągu 3 pierwszych lat tracą na wartości samochody, które najchętniej kupują Polacy. Nasze decyzje motoryzacyjne są najbardziej racjonalne jeśli chodzi o wybór segmentu oraz silnika, a mniej racjonalne jeśli chodzi o sylwetkę pojazdu.

więcej »
Nowa usługa w Auto Partner – Przelewy24

Z myślą o wygodzie klientów, od dzisiaj (7.01.2019 r.) firma Auto Partner udostępniła możliwość wykonywania przelewów za pomocą serwisu Przelewy24.

więcej »
Grupa Auto Partner w 2018: 26-proc. wzrost sprzedaży

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, w 2018 r. odnotowała 26-procentowy wzrost sprzedaży, którego wartość sięgnęła 1,2 mld zł. W samym IV kwartale 2018 r. Grupa odnotowała wzrost sprzedaży o 22% (do 293,5 mln zł), a w grudniu o 17% (do 78,5 mln zł).

więcej »
Ostatni dzwonek, by skorzystać z tańszego leasingu

Dziś jest ostatni dzień, aby podpisać umowę wynajmu lub leasingu samochodu na dotychczasowym zasadach. Od jutra związane z tym koszty dla pojazdów o wartości przekraczającej 150 tys. zł będą wyższe. Czy spóźnialscy mają jeszcze jakiekolwiek szanse?

więcej »
Duża pojemność silnika to wyższa cena ubezpieczenia OC

Właściciele samochodów z dużą pojemnością silnika płacili w III kwartale 2018 r. o 79% więcej za OC niż posiadacze aut z najmniejszym silnikiem. Koszty użytkowania aut z dużym silnikiem mogą jednak być jeszcze wyższe. Podczas szczytu klimatycznego premier Mateusz Morawiecki zapowiedział bowiem podwyższenie podatku dla osób, które sprowadzają z zagranicy tego typu pojazdy.

więcej »
Szykują się zmiany na rynku leasingu oraz wynajmu

Początek 2019 r. to moment, w którym w życie wchodzą nowe przepisy podatkowe. Jest to szczególnie ważne dla firm wykorzystujących w swojej działalności samochody osobowe, zmienią się bowiem regulacje określające sposoby podatkowego rozliczania kosztów aut. Nowe regulacje mogą mieć wpływ na rynek leasingu i wynajmu aut w Polsce.

więcej »
Leasing w Inter Cars - to się opłaca!

Leasing to coraz bardziej popularna forma finasowania działalności. O jej zaletach i wszystkich procedurach opowiada Marcin Nester, starszy specjalista ds. leasingów.

więcej »
Zdolność kredytowa warsztatu samochodowego – jak ją poprawić?

Nieodłącznym aspektem starań o kredyt na stworzenie lub rozwój działalności warsztatu samochodowego jest dokładna ocena zdolności spłaty należności. Jeżeli jest ona wystarczająca, bez problemu można otrzymać pieniądze na warunkach, które wcześniej ustaliliśmy. Jednak co w przypadku, gdy zdolność kredytowa okazuje się być zbyt niska? Artur Więckowski, ekspert serwisu Chwilowo.pl podpowiada, w jaki sposób można poprawić swoją wiarygodność finansową w oczach banków i instytucji pozabankowych.

więcej »
Odszkodowanie z OC nawet 1000 razy większe niż cena polisy

Poszkodowana w wypadku komunikacyjnym kobieta otrzymała odszkodowanie w wysokości 570 tys. zł. Kwota wypłacona przez ubezpieczyciela przekroczyła koszt polisy OC sprawcy ponad 1000-krotnie. Kierowca samochodu zapłacił bowiem za OC tylko 470 zł.

więcej »