Finanse

Szykują się zmiany na rynku leasingu oraz wynajmu

Początek 2019 r. to moment, w którym w życie wchodzą nowe przepisy podatkowe. Jest to szczególnie ważne dla firm wykorzystujących w swojej działalności samochody osobowe, zmienią się bowiem regulacje określające sposoby podatkowego rozliczania kosztów aut. Nowe regulacje mogą mieć wpływ na rynek leasingu i wynajmu aut w Polsce.

więcej »
Leasing w Inter Cars - to się opłaca!

Leasing to coraz bardziej popularna forma finasowania działalności. O jej zaletach i wszystkich procedurach opowiada Marcin Nester, starszy specjalista ds. leasingów.

więcej »
Zdolność kredytowa warsztatu samochodowego – jak ją poprawić?

Nieodłącznym aspektem starań o kredyt na stworzenie lub rozwój działalności warsztatu samochodowego jest dokładna ocena zdolności spłaty należności. Jeżeli jest ona wystarczająca, bez problemu można otrzymać pieniądze na warunkach, które wcześniej ustaliliśmy. Jednak co w przypadku, gdy zdolność kredytowa okazuje się być zbyt niska? Artur Więckowski, ekspert serwisu Chwilowo.pl podpowiada, w jaki sposób można poprawić swoją wiarygodność finansową w oczach banków i instytucji pozabankowych.

więcej »
Odszkodowanie z OC nawet 1000 razy większe niż cena polisy

Poszkodowana w wypadku komunikacyjnym kobieta otrzymała odszkodowanie w wysokości 570 tys. zł. Kwota wypłacona przez ubezpieczyciela przekroczyła koszt polisy OC sprawcy ponad 1000-krotnie. Kierowca samochodu zapłacił bowiem za OC tylko 470 zł.

więcej »
Dobre wyniki finansowe Grupy Auto Partner

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, zwiększyła w I kwartale br. sprzedaż o 26%, do 253,9 mln zł. Sprzedaż rosła zarówno w Polsce (+21%) jak i za granicą (+41%). Wzrost przychodów ze sprzedaży to efekt zwiększania skali działalności, m.in. poprzez rozwój sieci dystrybucji, lepsze pokrycie geograficzne rynku polskiego i rozszerzanie asortymentu, a także sprzyjającego otoczenia rynkowego.

więcej »
Auta elektryczne droższe od spalinowych także w leasingu

W podjęciu decyzji o zakupie firmowego pojazdu elektrycznego (EV) większe znaczenie niż argumenty ekologiczne ma kryterium opłacalności ekonomicznej. Jednak wysoka cena, obok ograniczonej infrastruktury, pozostaje największą barierą. Z wyliczenia EFL wynika, że koszt użytkowania auta elektrycznego przez 3 lata jest aż o 45% wyższy niż w przypadku pojazdu z silnikiem spalinowym.

więcej »
Jak sfinansować zakup samochodu – gotówką, leasingiem, kredytem czy pożyczką?

Ukochany, lecz wysłużony pojazd odmówił posłuszeństwa? A może z powodu powiększenia rodziny trzeba zamienić sportowy samochód na większy i bezpieczniejszy? Każda decyzja o zakupie nowego pojazdu to ogromne przeżycie, które wiąże się nie tylko z radością, ale także z niepokojem związanym z uzyskaniem funduszy na daną inwestycję.

więcej »
Samochody napędzają branżę leasingową

W I półroczu 2017 r. polska branża leasingowa urosła o niemal 12%, głównie dzięki finansowaniu zakupu samochodów lekkich, ale też maszyn i urządzeń. Dobra koniunktura – zdaniem ekspertów – pozwala mieć nadzieję na dalszy rozwój sektora. 

więcej »
Wzrost sprzedaży Auto Partner w pierwszym półroczu

Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, odnotował 34-proc. wzrost sprzedaży w czerwcu i w pierwszej połowie 2017 roku.

więcej »
Dobry początek roku Valeo

Pierwsze trzy miesiące 2017 roku przyniosły firmie Valeo 4,767 mld euro przychodu, co stanowi wzrost o 22 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału 2016 roku. 

więcej »
Dębica w trzecim kwartale na nieznacznym minusie

W trzecim kwartale minionego roku Firma Oponiarska Dębica S.A. uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 451,3 mln zł, co oznacza spadek o 4,3% w ujęciu rok do roku.

więcej »
16,5 mld euro przychodu Grupy Valeo

To był naprawdę udany rok dla globalnego multispecjalisty – we wszystkich istotnych wskaźnikach Grupa Valeo zanotowała znaczące wzrosty.

więcej »