Finanse

Wyniki finansowe Auto Partner za 2019 rok

Grupa Auto Partner, dystrybutorów części samochodowych, po 2019 roku wypracowała rekordowe przychody ze sprzedaży sięgające blisko 1,48 mld zł (+28% r/r). Był to efekt silnie rosnącej sprzedaży eksportowej (+48% r/r, do 569,3 mln zł) oraz 18-proc. wzrostu sprzedaży w kraju (do poziomu 910,1 mln zł). Zysk netto Grupy po 2019 roku wyniósł 58,7 mln zł i był zbliżony do ubiegłorocznego poziomu. Uwzględniając zdarzenie jednorazowe powiększające przychody w roku 2018 Grupa odnotowała znaczącą poprawę wyników w 2019.

więcej »
Knorr-Bremse zawiesza założenia na rok budżetowy 2020

Wytyczne Knorr-Bremse dotyczące roku budżetowego 2020, które firma opublikowała na corocznej konferencji prasowej w dniu 11 marca 2020 r., zostały zastrzeżone.

więcej »
Forum Rozwoju Przemysłu apeluje: tarcza jest zbyt mała

Forum Rozwoju Przemysłu wystosowało apel w kierunku władz dotyczący zmian w przygotowywanych środkach zaradczych, które mają pozwolić przejść kryzys gospodarczy spowodowany pandemią koronawirusa. Poniżej znajduje się pełna treść apelu. 

więcej »
Wyniki finansowe ZF za rok 2019

Pomimo niesprzyjających warunków rynkowych, firma ZF Friedrichshafen osiągnęła skorygowane latem 2019 cele roczne.

więcej »
Znaczny wzrost zadłużenia branży transportowej przez koronawirusa

Wzmożone kontrole na granicach, wielokilometrowe korki, przekroczone czasy pracy kierowców, zamknięte fabryki i zakłady produkcyjne to problemy, z jakimi boryka się dziś branża transportowa. Choć sam transport zaciąga hamulec, to zadłużenie branży powoli się rozpędza. Na początku lutego br. wynosiło jeszcze 843 mln zł. 20 marca było to już 927,9 mln zł.

więcej »
Wyniki finansowe Brembo za 2019 rok

Brembo podzieliło się wynikami rocznymi za 2019 rok i zestawiło je z rokiem poprzednim. Na ich temat wypowiedział się prezes firmy Alberto Bombassei.

więcej »
Pirelli podsumowuje 2019 rok i zdradza plan na lata 2020-2022

Przyjęcie kluczowych założeń strategicznych na lata 2020-2022 oraz dalsza perspektywa rozwoju uwzględniająca spadek popytu w sektorze opon w ubiegłym roku (-1,4% w porównaniu z 2018 r.), a w szczególności w sieci sprzedaży wyposażenia oryginalnego (rynek -5,9%), zgodnie ze światową spadkową tendencją w produkcji samochodów. 

więcej »
Auto Partner publikuje wyniki po trzech kwartałach 2019

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, po trzech kwartałach 2019 roku po raz kolejny wypracowała rekordowe przychody ze sprzedaży: wyniosły one 1,1 mld zł (+29% r/r). To efekt wzrostu sprzedaży zagranicznej o 52% r/r (do 425 mln) zł oraz 18% wzrostu przychodów w kraju (do 686,1 mln zł). Poziom sprzedaży w samym III kwartale 2019 r. również był rekordowy w historii Spółki i wyniósł 391,5 mln zł.

więcej »
Wyniki finansowe Brembo po trzech kwartałach 2019 roku

Brembo udostępniło wyniki po trzech kwartałach 2019 r. w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r.

więcej »
Moto-Profil wśród 100 największych polskich firm prywatnych

Moto-Profil po raz kolejny został doceniony przez redakcję jednego z najważniejszych magazynów gospodarczych na świecie. Spółka znalazła się na liście 100 największych polskich firm z kapitałem prywatnym przygotowanej przez „Forbesa”.

więcej »
Jak podnieść ceny i nie stracić klientów?

Masz pełny grafik na tydzień lub dwa naprzód, a przed Twoim warsztatem czeka kolejka samochodów do naprawy? Nie pamiętasz już co to wolne popołudnie czy wolna sobota? Jeśli na obydwa pytania odpowiedziałeś twierdząco, a jednocześnie brakuje Ci pieniędzy na opłacenie wydatków w firmie, podwyżki dla wyróżniających się pracowników czy ich szkolenia, to być może najwyższy czas na podniesienie cen za swoje usługi?

więcej »
Auto Partner publikuje wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 roku

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, po I półroczu 2019 roku utrzymała dwucyfrową dynamikę sprzedaży i wypracowała rekordową wielkość przychodów: wyniosły one 719,6 mln zł, czyli były wyższe o 29% r/r. Wpłynęła na to głównie sprzedaż zagraniczna, która wzrosła o 53% r/r (do 273,1 mln zł), a także 18-proc. wzrost sprzedaży w kraju (do 446,5 mln zł). Poziom sprzedaży w II kwartale 2019 r. również był rekordowy w historii Spółki i wyniósł 392,9 mln zł.

więcej »
zamówienia zebrane przez Bosch w obszarze elektromobilności osiągnęły wartość 13 miliardów euro

Jeśli chodzi o elektromobilność, to Bosch wyprzedza konkurentów. Żadne inne przedsiębiorstwo nie posiada w tej dziedzinie tak szerokiego know-how. To opłacalna strategia: od początku 2018 roku Bosch zebrał w obszarze elektromobilności zamówienia o wartości ok. 13 miliardów euro, m.in. na projekty seryjne, takie jak napęd elektryczny dla samochodów osobowych i lżejszych pojazdów użytkowych.

więcej »
ZF ogłasza wyniki finansowe za pierwsze półrocze. Konieczna reakcja na trudne otoczenie rynkowe

W pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku ZF Friedrichshafen wygenerowała sprzedaż na poziomie około 18,4 mld euro. Skorygowany zysk operacyjny (EBIT) wyniósł około 650 mln euro. Z uwagi na dotychczasowe wskaźniki przedsiębiorstwa oraz trudne otoczenie gospodarcze, spółka skorygowała prognozy sprzedaży i przychodów na rok 2019. Obecnie ZF spodziewa się tegorocznej sprzedaży w wysokości 36-37 mld euro oraz skorygowanej marży EBIT na poziomie 4-5%.

więcej »
Rekordowe wyniki sprzedaży Tesli przyniosły kolejne straty

Elon Musk jest jednym z największych przedsiębiorców na świecie. Mimo swojego wizjonerstwa nie jest on w stanie przewidzieć tego, co już od dłuższego czasu się powtarza. Jego Tesla po raz kolejny zanotowała dużą stratę finansową mimo rekordowego zwiększenia przychodów.

więcej »
Inter Cars ujawnia wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku

Inter Cars nie zwalnia tempa i po raz kolejny notuje bardzo dobre wyniki – tym razem są to dane za pierwszy kwartał 2019 roku. Władze spółki nie zamierzają jednak spocząć na laurach i zapowiadają kolejne działania, mające wpłynąć na jeszcze lepszy rezultat finansowy.

więcej »
Ile tracimy, kupując samochody?

Średnio 46,5% – tyle w ciągu 3 pierwszych lat tracą na wartości samochody, które najchętniej kupują Polacy. Nasze decyzje motoryzacyjne są najbardziej racjonalne jeśli chodzi o wybór segmentu oraz silnika, a mniej racjonalne jeśli chodzi o sylwetkę pojazdu.

więcej »