Finanse

Jak sfinansować zakup samochodu – gotówką, leasingiem, kredytem czy pożyczką?

Ukochany, lecz wysłużony pojazd odmówił posłuszeństwa? A może z powodu powiększenia rodziny trzeba zamienić sportowy samochód na większy i bezpieczniejszy? Każda decyzja o zakupie nowego pojazdu to ogromne przeżycie, które wiąże się nie tylko z radością, ale także z niepokojem związanym z uzyskaniem funduszy na daną inwestycję.

więcej »
Samochody napędzają branżę leasingową

W I półroczu 2017 r. polska branża leasingowa urosła o niemal 12%, głównie dzięki finansowaniu zakupu samochodów lekkich, ale też maszyn i urządzeń. Dobra koniunktura – zdaniem ekspertów – pozwala mieć nadzieję na dalszy rozwój sektora. 

więcej »
Wzrost sprzedaży Auto Partner w pierwszym półroczu

Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, odnotował 34-proc. wzrost sprzedaży w czerwcu i w pierwszej połowie 2017 roku.

więcej »
Dobry początek roku Valeo

Pierwsze trzy miesiące 2017 roku przyniosły firmie Valeo 4,767 mld euro przychodu, co stanowi wzrost o 22 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału 2016 roku. 

więcej »
Dębica w trzecim kwartale na nieznacznym minusie

W trzecim kwartale minionego roku Firma Oponiarska Dębica S.A. uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 451,3 mln zł, co oznacza spadek o 4,3% w ujęciu rok do roku.

więcej »
16,5 mld euro przychodu Grupy Valeo

To był naprawdę udany rok dla globalnego multispecjalisty – we wszystkich istotnych wskaźnikach Grupa Valeo zanotowała znaczące wzrosty.

więcej »
Auto Partner na sporym plusie

Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, odnotował wzrost sprzedaży w styczniu 2016 r. o 35,1% do 60,7 mln zł z 44,9 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej.

więcej »
Dobry rok Michelina

Grupa Michelin zanotowała w roku 2016 zysk operacyjny na poziomie 2,69 mld euro (2,57 mld rok wcześniej), co przełożyło się na zysk netto w wysokości przeszło 1,6 mld euro – o ponad 43 proc. wyższy niż w roku 2015.

więcej »
PIM: Podwyżki cen polis OC są bezpodstawne!

Na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej przez Polską Izbę Motoryzacji przedstawione zostały zarzuty wobec branży ubezpieczeniowej, która z jednej strony podnosi drastycznie ceny polis OC, a z drugiej ogranicza wysokość wypłacanych odszkodowań.

więcej »
PKN Orlen na czele największych firm regionu

Mimo gorszych wyników, PKN Orlen kolejny rok z rzędu znalazł się na czele listy największych firm w Europie Środkowej. PKO BP pozostaje największym bankiem regionu, a PZU ubezpieczycielem. Te trzy spółki są niekwestionowanymi liderami w regionie.

więcej »
INNOMOTO - dotacje na innowacje motoryzacyjne

5 października tego roku ruszy kolejny sektorowy konkurs w Programie Inteligentny Rozwój. INNOMOTO sfinansuje badania przemysłowe i prace rozwojowe (bądź tylko prace rozwojowe) w branży motoryzacyjnej.

więcej »
Rynek leasingu ciągle rośnie

Rynek leasingu samochodów osobowych od dłuższego czasu rozwija się dynamicznie, a prognozy zakładają utrzymanie dwucyfrowego tempa wzrostu w kolejnych kwartałach. Branża z uwagą przygląda się sektorowi bankowemu, gdzie spodziewane przetasowania w strukturach dużych instytucji finansowych mogą mieć istotne przełożenie na kwestie własnościowe bankowych spółek leasingowych.

więcej »