Firmy i ludzie

Kompleksowa obsługa to podstawa 

Staramy się zachować najwyższe standardy obsługi, począwszy od prowadzenia historii napraw, po obsługę klienta – mówi Michał Racis z Bosch Service Racis.

więcej »
Klienci wybierają jakość 

Na sposób i kulturę obsługi klienci zwracają coraz większą uwagę – mówi Radosław Sobolewski, właściciel Bosch Car Service Carexpert z Ełku.

więcej »
90 lat hamulców Bosch

Bez wątpienia hamulce były pierwszym i najważniejszym elementem bezpieczeństwa w pojeździe. Już w latach dwudziestych XX wieku hamulce nie mogły sobie poradzić z rosnącymi osiągami silnika i ciężarem ówczesnych pojazdów. Pneumatyczne wspomaganie hamulców, zaprezentowane przez firmę Bosch w 1927 r., znacznie zwiększyło bezpieczeństwo na drogach. 

więcej »
Chcemy się rozwijać 

Skąd pomysł na warsztat? Firmę założył mój tata w 1987 r. W jej rozwoju pomagała mama, która z zawodu jest biologiem. Największym sukcesem naszej rodzinnej firmy jest to, że ja i mój brat Przemek złapaliśmy pasję motoryzacyjną, rodzice mają więc komu przekazać biznes – mówi Krzysztof Modzelewski z Bosch Service Modzelewscy.

więcej »
Samozatrudnienie w transporcie – czy to się opłaca?

Atrakcyjniejsza pensja i samodzielność versus odpowiedzialność i niepewna przyszłość – tak w skrócie można zestawić największe korzyści i wątpliwości związane z zakładaniem własnej działalności gospodarczej. Trend ten nie ominął również branży transportowej, gdzie kierowcy coraz częściej stają się zarazem jednoosobowymi firmami. Jakie są przyczyny i konsekwencje takiego stanu rzeczy?

więcej »
W świecie filtrów

Na rynku jest już dostępny pierwszy tegoroczny numer magazynu Świat Filtrów wydawany przez firmę PZL Sędziszów. Na łamach 13. już numeru pisma omawiane są m.in. rodzaje materiałów filtracyjnych wykorzystywanych do produkcji wyrobów.

więcej »
Staliśmy się alternatywą dla ASO 

Prowadzimy własny, niezależny biznes pod szyldem znanej marki, którą klienci kojarzą z wysoką jakością – mówią Karolina i Tomasz Polanowscy, którzy w Toruniu prowadzą serwis samochodowy należący do sieci Bosch Car Service.

więcej »
Tedgum na Youtube

Firma Tedgum zadebiutowała na kanale YouTube. Pierwszym dostępnym filmem jest instrukcja obsługi ściągacza do tulei TED87395. 

więcej »
O jakości badania technicznego decydują diagności

Na przestrzeni ostatnich lat systematycznie poprawia się stan techniczny pojazdów w Polsce.

więcej »
Zmiany w Continental Opony Polska

Dariusz Wójcik został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora generalnego. W ramach powierzonych obowiązków będzie wspierać dr Piotra Zielaka, dyrektora generalnego Continental Opony Polska, który od 1 lipca 2016 pełni także funkcję dyrektora generalnego w organizacji Continental Adria pnevmatike d.o.o.

więcej »
Ferrari prezesem Bridgestone w krajach EMEA

Od września Paolo Ferrari obejmie stanowisko prezesa zarządu i CEO spółki Bridgestone na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

więcej »
Inwestycje Brembo w Polsce

Firma Brembo na polskim rynku jest obecna już od ponad dekady i od tego czasu dość mocno udało jej się zakorzenić się w naszym kraju. To jednak nie koniec inwestycji tego producenta systemów hamulcowych w Polsce.

więcej »