Firmy i ludzie

Axalta mianuje Jima Muse'a na stanowisko Vice President of Refinish na region EMEA

Axalta dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, ogłosiła objęcie stanowiska Vice President of Refinish na Europę, Bliski Wschód i Afrykę przez Jima Muse’a, który zastąpi Adriena Schrobiltgena.  

więcej »
Współpraca Goodyear z Reynolds Logistics w ramach nowej pięcioletniej umowy na usługi Goodyear Total Mobility

Goodyear informuje o zawarciu nowej pięcioletniej umowy z Reynolds Logistics, liderem w dziedzinie logistyki masowej, specjalizującym się w transporcie produktów płynnych. W ramach kompleksowej oferty Goodyear Total Mobility, flota partnera zostanie wyposażona w opony KMAX GEN-2 i KMAX T. Reynolds Logistics otrzyma również wsparcie ze strony TruckForce, ogólnoeuropejskiej sieci serwisowej Goodyear.

więcej »
Akcje polskiego producenta samochodów elektrycznych trafiają do sprzedaży

8 października Elimen, polska spółka dostarczająca kompleksowe rozwiązania z zakresu elektromobilności dla biznesu, samorządów i klientów indywidualnych, ogłosiła zapisy na akcje. Jest to jedna z najciekawszych propozycji platformy crowdfundingowej Beesfund.com.

więcej »
Thomas Sedran nowym prezesem odpowiedzialnym za lekkie samochody dostawcze w Europejskim Stowarzyszeniu Producentów Samochodów

Thomas Sedran, prezes zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze, został wybrany na stanowisko prezesa komitetu Generalnego Zarządu ds. lekkich samochodów dostawczych stowarzyszenia ACEA (LCV-GM). W jego rękach spoczywa teraz reprezentowanie interesów wszystkich producentów lekkich samochodów dostawczych, członków Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów ACEA.

więcej »
Nowe logo Volkswagen R

Modele oznaczone symbolem R zaliczają się do najbardziej sportowych w gamie Volkswagena. Od 2002 r. modele z rodziny R goszczą na torach wyścigowych na całym świecie. Oprócz znakomitych osiągów i silników o wysokiej mocy oferują właścicielom doskonałe połączenie funkcjonalności na co dzień oraz sportowych i stylowych detali. Obok Golfa R oferowanego od czterech generacji, w przeszłości gama obejmowała również Passata R36, Touarega R50, Scirocco R i Golfa R Cabrio. Obecnie, oprócz Golfa R i Golfa R Variant, w ofercie pojawia się także nowy T-Roc R. 

więcej »
Groupe PSA wzmacnia swoją pozycję na rynku obsługi posprzedażnej w Polsce

W dniu 3 października w Warszawie odbyło się spotkanie należącej do Groupe PSA sieci warsztatów Eurorepar Car Serwis. Przy tej okazji Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Groupe PSA w Polsce, oraz Piotr Karaszewicz, dyrektor serwisu i części zamiennych Groupe PSA w Polsce, zaprezentowali dotychczasowe działania grupy na polskim rynku obsługi posprzedażnej oraz plany na przyszłość.

więcej »
Rada Nadzorcza powołała dr Martina Fischera do Zarządu firmy ZF

Rada Nadzorcza firmy ZF Friedrichshafen powołała Martina Fischera na stanowisko członka Zarządu. 49-letni Fisher, który posiada tytuł doktora elektrotechniki, ma wejść w skład Zarządu z dniem 1 listopada 2019 roku, aby z początkiem roku 2020 zastąpić dr Franza Kleinera, który planuje przejść na emeryturę.

więcej »
Knorr-Bremse sprzedaje Radial Capital Partners jednostkę Powertech

Knorr-Bremse to lider na rynku systemów hamowania i zaopatrzenia w subsystemy dla kolei i innych komercyjnych pojazdów. Firma 30 września doszła do porozumienia z Radial Capital Partners i sprzedała swoją jednostkę Powertech. 

więcej »
FWO Polska zwiększa zatrudnienie i rozwija spedycję drogową

Fracht FWO Polska, wiodący operator logistyczny dla przemysłu, umacnia swoją pozycję na polskim rynku usług logistycznych. W związku z dynamicznym rozwojem, firma zwiększa zatrudnienie i rozbudowuje zespół spedytorów oraz menedżerów. Fracht FWO planuje też rozszerzenie oferty usług dla klientów, szczególnie w obszarze spedycji drogowej. 

więcej »
Firma Oponiarska Dębica liderem rankingu Złotej Setki Firm Podkarpacia

Dębicki producent opon awansował na pierwsze miejsce w rankingu „Złotej Setki Firm Podkarpacia”. Przedsiębiorstwo zostało też Wiceliderem Sprzedaży Eksportowej. 

więcej »
Lotos Oil i CSY nowymi członkami Polskiej Grupy Motoryzacyjnej

Na początku września br. do grona członków Polskiej Grupy Motoryzacyjnej (PGM) dołączyły LOTOS Oil i CSY. Obecnie organizacja zrzesza już ponad 30 firm –polskich producentów części i komponentów dla motoryzacji.

więcej »
Polska Grupa Motoryzacyjna ze statusem Krajowego Klastra Kluczowego

Informujemy, że Polska Grupa Motoryzacyjna została przyjęta przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii do grona Krajowych Klastrów Kluczowych. Oficjalne wręczenie certyfikatu odbyło się w dn. 10 września br., w Warszawie, podczas Konferencji Regional and Economic Diplomacy Summit Poland 2019 oraz V Kongresu Klastrów Polskich.

więcej »