Firmy i ludzie

Auto Partner wspiera służbę zdrowia w czasie walki z koronawirusem

Zarząd Auto Partner przekazał 50 000 zł Fundacji Cicha – Nadzieja na pomoc dla Szpitala Miejskiego w Tychach na najpilniejsze potrzeby w obliczu funkcjonowania placówki w warunkach pandemii wirusa SARS-CoV-2. 

więcej »
Jak polscy przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej pomagają w walce z koronawirusem?

Polska Grupa Motoryzacyjna, która zrzesza rodzimych producentów części samochodowych zebrała od swoich członków informacje o tym, jakie działania podejmują oni w dobie ogólnopolskiej walki z koronawirusem. Okazało się, że motoryzacyjni przedsiębiorcy niezwykle aktywnie włączyli się do walki na różne sposoby.

więcej »
Kia przedłuża gwarancję na auta na całym świecie

Kia Motors Corporation ogłosiła początek akcji „Kia Promise” – globalnego programu przedłużenia gwarancji samochodów. Dzięki programowi „Kia Promise” klienci, którzy nie mogą przemieszczać się z powodu pandemii wirusa COVID-19, mogą być spokojni o przedłużenie gwarancji samochodu

więcej »
Axalta ze statusem certyfikowanego dostawcy lakierów koncernu Mercedes-Benz

Koncern Mercedes-Benz odnowił status certyfikowanego dostawcy lakierów firmie Axalta, wiodącemu globalnemu dostawcy lakierów ciekłych i proszkowych, a dokładniej jej dwóm globalnym markom renowacyjnym premium – Spies Hecker oraz Standox, których produkty powstają w fabryce w Wuppertalu.

więcej »
Brembo nabywa udziały w Pirelli

Brembo wykazało zainteresowanie Pirelli i zainwestowało w tę firmę oponiarską. 

więcej »
Won-Jeong Jeong mianowany na stanowisko Prezesa Kia Motors Europe

Kia Motors Europe ogłosiła, że Won-Jeong Jeong został mianowany na stanowisko Prezesa i będzie nadzorował działania marki na Starym Kontynencie.

więcej »
Suzanne Heywood pełni obowiązki dyrektora generalnego w CNH Industrial

Zarząd CNH Industrial poinformował, że 23 marca 2020 roku powołał Suzanne Heywood — pełniącą stanowisko prezes Zarządu — na pełniącą obowiązki dyrektora generalnego. Stanęła ona na czele przedsiębiorstwa w tym bezprecedensowym okresie do czasu mianowania nowego stałego dyrektora generalnego, który będzie wyłoniony w procesie wnikliwych poszukiwań. 

więcej »
Ho-sung Song mianowany Prezesem Kia Motors Corporation

Kia Motors Corporation ma nowego Prezesa. Na to stanowisko został mianowany Ho-sung Song, dotychczasowy szef Działu Operacji Globalnych.

więcej »
Axalta doceniona jako pracodawca już drugi rok z rzędu

Axalta, wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, została uznana za jednego z 30 najlepszych pracodawców w kategorii średnich przedsiębiorstw (50–500 pracowników) rankingu Best Workplaces 2020. Osiągnięcia firmy wyróżniono certyfikatem wydanym przez organizatora rankingów Best Workplaces, czyli organizację Great Place To Work.

więcej »
Lion i Sogefi porozumiały się w sprawie rozwoju "Lekkiej baterii"

Firmy Lion E Mobility i Sogefi ogłosiły, że udało im się osiągnąć porozumienie, dzięki któremu możliwe będzie łączenie technologii LION w postaci Systemu Zarządzania Baterią (BMS) z możliwościami przemysłowymi SOGEFI w zakresie inżynierii i produkcji zaawansowanych komponentów chłodniczych oraz dostępem do globalnej sprzedaży i dystrybucji.

więcej »
Jenox Akumulatory z Jubileuszowym Hitem Regionów

Chodzieski producent Akumulatorów zdobył tytułu Jubileuszowy HIT 25-lecia, w ramach konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów. Kapituła uhonorowała markę Jenox Akumulatory za jej najnowszy produkt – akumulator Jenox SRP.

więcej »
Nowa fabryka oświetlenia samochodowego w lubelskiem. Zatrudni nawet 350 osób

Do końca roku około 350 osób znajdzie zatrudnienie w nowej fabryce produkującej oświetlenie do samochodów. 

więcej »
Pirelli podsumowuje 2019 rok i zdradza plan na lata 2020-2022

Przyjęcie kluczowych założeń strategicznych na lata 2020-2022 oraz dalsza perspektywa rozwoju uwzględniająca spadek popytu w sektorze opon w ubiegłym roku (-1,4% w porównaniu z 2018 r.), a w szczególności w sieci sprzedaży wyposażenia oryginalnego (rynek -5,9%), zgodnie ze światową spadkową tendencją w produkcji samochodów. 

więcej »
Eurorepar Car Service z kolejnymi warsztatami w Polsce i na świecie

Wielomarkowa sieć warsztatów naprawczych należąca do Groupe PSA już drugi rok z rzędu zdobyła we Francji branżową nagrodę Grand Prix des Réseaux czasopisma „Décision Atelier” oraz ostatnio została zaliczona przez magazyn „Capital” do „Najlepszych brandów 2020” w swojej kategorii, za jakość usług.

więcej »
GEFCO i Mercedes-Benz Polska podpisały umowę na obsługę dystrybucji części zamiennych

Kontrakt obejmuje dostawy części do pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych z magazynu głównego klienta do dealerów Mercedes-Benz na terenie całego kraju. Kluczem do współpracy było wieloletnie doświadczenie GEFCO w logistyce części zamiennych oraz dostęp do rozwiązań IT, które dają pełny wgląd w przepływ towarów i podnoszą standardy obsługi.

więcej »
Firma ALEX uhonorowana Pierścieniem Podskarbiego Włoszka 2019

8 lutego 2020 roku podczas uroczystej gali, przedsiębiorstwo ALEX z siedzibą w Kleosinie, zostało uhonorowane nagrodą Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny „Pierścień Podskarbiego Włoszka 2019” w kategorii „Firma”. Doceniono dynamiczny rozwój firmy, ponad 20 lat pracy na światowych rynkach alternatywnych systemów zasilania pojazdów oraz szczególny wkład w rozwój gminy Juchnowiec Kościelny i Podlasia. 

więcej »
Wyróżnienie dla firmy Entertrade, właściciela marki KAMOKA, w rankingu "Diamenty Forbesa"

Firma Entertrade, właściciel marki KAMOKA, została doceniona w rankingu „Diamenty Forbesa” opublikowanym w lutym 2020 r.

więcej »