Firmy i ludzie

Moto-Profil z działaniami na rzecz niezależnego rynku motoryzacyjnego

Dołączenie do zarządu Stowarzyszenia Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych, kontynuacja obecności w radzie nadzorczej Temot International oraz zaangażowanie w prace wszystkich grup roboczych stowarzyszenia – przedstawiciele spółki Moto-Profil od lat aktywnie włączają się w inicjatywy na rzecz branży.

więcej »
Auto Partner dołączył do Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych

W pierwszym kwartale bieżącego roku Auto Partner dołączył do grona członków Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, czyli do jednej z największych w Europie organizacji związanych z sektorem motoryzacyjnym.

więcej »
Nie zawsze z górki

Rozmawiamy z Piotrem Boruckim, prezesem Zarządu firmy TIP-TOPOL – producenta miechów pneumatycznych do zawieszeń samochodów ciężarowych i autobusów, a także sprzętu do obsługi ogumienia oraz wyposażenia warsztatów.

więcej »
Centrum Szkoleniowe Profix

Globalne Centrum Szkoleniowe Profix utworzone przez producenta lakierów samochodowych, firmę Multichem, to miejsce z dostępem do badań i informacji nieosiągalnych na co dzień w warsztatach.

więcej »
Ośrodek Denso w Eching: Testowanie aż do perfekcji

Klimatyzacja samochodowa nie jest już luksusem, lecz jednym z podstawowych oczekiwań kierowców. W ośrodku Denso w Eching (Niemcy) testowane są – niemalże do perfekcji – komponenty HVAC, które nie tylko spełniają oczekiwania klientów warsztatów, ale nawet je przewyższają.

więcej »
Rekordowa sprzedaż paliwa przez PKN Orlen

Jeszcze przed zakończeniem roku, PKN Orlen po raz pierwszy w historii osiągnął sprzedaż paliw w całej sieci w Polsce, Czechach, Niemczech i Litwie na poziomie 11 mld litrów. Taki wolumen wystarczyłby na zatankowanie co piątego auta na świecie. Oznacza to, że oferta paliwowa spółki cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów.

więcej »
Zmiany w Zarządzie PZPO

Giansimone Bertoli (Pirelli Polska) od początku 2019 r. będzie pełnił funkcję prezesa zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego. Z dniem 10 grudnia do PZPO dołączył Andrzej Włodarczyk – objął on stanowisko wiceprezesa zarządu (Trelleborg Wheel Systems Poland). Jednocześnie Rafał Spirydon (Hankook Tire Polska) obejmuje funkcję członka zarządu Związku.

więcej »
Udoskonalamy wizerunek marki – nowe logo Auto Partner S.A. 

Z biegiem czasu ulegają zmianie standardy oraz przekonania klientów. Wizerunek firmy wymaga w pewnym momencie udoskonalenia, odświeżenia. 8 września 2018 r. podczas Wielkiej Gali AP EXPERT 2018 Prezes Aleksander Górecki opowiadał o ciągłym rozwoju spółki, a także przedstawił historię powstania firmy. Po przemowie został odtworzony film jubileuszowy, na końcu którego nastąpiła premiera nowego logotypu Auto Partner. Było to sporym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników, ale gromkie brawa potwierdziły trafność decyzji.

więcej »
AS-PL finalistą nagrody „Gryf Gospodarczy 2018”

19 września 2018r. w Dworze Artusa w Gdańsku odbyła się XIX gala Pomorskiej Nagrody „Gryfa Gospodarczego 2018”. Firma AS-PL znalazła się w gronie finalistów.

więcej »
Sprzedaż części razem z usługą 

Nigdy nie prowadziłem warsztatu. Przez lata zajmowałem się sprzedażą części zamiennych – opowiada Grzegorz Brożek, właściciel Bosch Car Service Brożek w Aleksandrowie Kujawskim. – Czasy jednak się zmieniały. Coraz trudniej było sprzedawać części bezpośrednio dla kierowców. Właściciele warsztatów natomiast dostawali dużo korzystniejsze oferty bezpośrednio od hurtowni. Kilka lat temu postanowiłem więc sprzedawać części razem z usługą ich montażu. Udało się, bo na brak doświadczenia w prowadzeniu serwisu też znalazłem sposób – opowiada.

więcej »
Nowa siedziba Działu Handlowego AS-PL

We wrześniu br. zakończy się budowa nowego oddziału firmy AS-PL, który jest odpowiedzią na stały rozwój firmy oraz poszerzanie katalogu nowych rynków. Będzie on zlokalizowany w Pannatoni Park Gdańsk przy ulicy Elbląskiej. W nowym budynku znajdzie się kompleks biurowy oraz duża hala magazynowa.

więcej »
Tork świętuje 50. urodziny

W 2018 r. marka Tork obchodzi 50-lecie istnienia. Jej historia rozpoczęła się w 1968 r. wraz ze stworzeniem czyściwa włókninowego "All-Tork". Po szwedzku słowo "torka" oznacza "osuszać" lub "wycierać". Z roku na rok marka Tork, w ścisłej współpracy ze swoimi klientami, zmieniała się i rozwijała, stając się światowym liderem w branży higienicznej.

więcej »