Firmy i ludzie

Jozef Kabaň zostanie nowym Szefem Desingu marki Volkswagen

Szykują się duże zmiany na stanowiskach kierowniczych w Volkswagen Design: Klaus Bischoff, dotychczasowy główny stylista Volkswagena, od 1. kwietnia 2020 roku obejmie stanowisko Szefa Designu Grupy. Do 1. lipca 2020 roku, kiedy jego funkcje przejmie Jozef Kabaň, będzie pełnił obydwie funkcje. Michael Mauer, który obecnie jednocześnie pełni funkcje Szefa Designu Grupy i głównego stylisty Porsche, od połowy przyszłego roku skoncentruje się na obowiązkach głównego stylisty Porsche.

więcej »
Krzysztof Oleksowicz odchodzi z zarządu Inter Cars

Krzysztof Oleksowicz, jeden z założycieli Inter Carsu, od 1 stycznia 2020 roku rezygnuje z funkcji członka zarządu spółki. Pozostanie doradcą strategicznym zarządu.

więcej »
Oshee w Mercedesie – na drodze do sukcesu

Służbowy laptop czy komórka nie są już wyróżnikiem w ogłoszeniach o pracę, dziś bardziej dziwi ich brak pośród benefitów, oferowanych pracownikom przez firmy. Rynek pracy powoli oswaja się ze standardami, które wyznaczają pracodawcom młodzi kandydaci. Zamiast wyświechtanych haseł i enigmatycznych perspektyw rozwoju, pracownicy wolą dostęp do nowoczesnych narzędzi oraz jasne zasady, o których firma nie tylko mówi, ale także zgodnie z którymi działa na co dzień. 

więcej »
ABT i Schaeffler rozpoczynają strategiczną współpracę

Czy to dla zwycięstw i tytułów w Formule E, czy wspólnych projektów w postaci samochodu koncepcyjnego 1200-hp 4ePerformance – ABT Sportsline i Schaeffler stają się strategicznymi partnerami. Od teraz obie firmy wspólnie zmierzają w kierunku elektrycznej przyszłości.

więcej »
Pierwszy cykl Regionalnych Konferencji ProfiAuto Serwis

Ponad 800 uczestników wzięło łącznie udział w tegorocznych Regionalnych Konferencjach ProfiAuto Serwis. Podczas tych wyjątkowych wydarzeń podsumowano dotychczasowe osiągnięcia i wytyczono plany na przyszłość w ramach największej w Polsce sieci warsztatów niezależnych. Konferencje były także okazją do wspólnego celebrowania rozwoju w gronie przedstawicieli najaktywniejszych regionalnych warsztatów.

więcej »
Dział olejowy Shell światowym liderem po raz 13. z rzędu

Jak wynika z analiz Kline&Company, Shell już od 13 lat zajmuje pozycję światowego lidera w produkcji olejów silnikowych i środków smarnych. Tegoroczna, 17. edycja raportu „Global Lubricants: Market Analysis and Assessment”, prezentuje wyniki za rok 2018, obejmujące m.in. wiodące krajowe i regionalne rynki środków smarnych, udział w rynkach olejów dla przemysłu i motoryzacji czy kluczowe trendy.

więcej »
Auto Partner SA w 2019 r.

Mijający rok to czas dalszego wzrostu skali działania naszej Grupy – mówi Piotr Janta, wiceprezes zarządu w firmie Auto Partner SA.

więcej »
Delphi Technologies – lider innowacji w 2019 roku 

Jako lider w dziedzinie układów napędowych w pojazdach i rozwiązań na rynku aftermarket Delphi Technologies z pasją projektuje i produkuje części, które od ponad wieku pozwalają pojazdom na całym świecie jeździć coraz bardziej ekologicznie i wydajnie. 

więcej »
1/5 przedsiębiorstw z branży transportowej zagrożona bankructwem

Eksperci wskazują, że przeważająca część firm borykających się z problemami finansowymi działa w sektorze transportu. Na podstawie danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego sygnalizują, że liczba upadłości z roku na rok będzie coraz większa. Jednocześnie przekonują, że postępowanie restrukturyzacyjne, a w ostateczności procedura upadłościowa, może być jedyną receptą dla przedsiębiorców z branży transportowej.

więcej »
Inter Cars jedną z największych polskich firm eksportowych według Forbesa

Polska edycja magazynu Forbes po raz kolejny wyróżniła Grupę Kapitałową Inter Cars. Tym razem dziennikarze tego prestiżowego pisma stworzyli ranking firm obecnych w naszym kraju, które eksportują najwięcej towarów. Inter Cars uplasował się wysoko, zajmując miejsce w górnej części rankingu.

więcej »
Castrol świętuje 120 lat innowacji

Castrol, jeden z największych na świecie specjalistów w produkcji olejów, środków smarnych, płynów technologicznych i eksploatacyjnych, obchodzi w tym roku 120 rocznicę swojego powstania.

więcej »
Hengst otwiera drugą fabrykę w Chinach

Fabryka w chińskim mieście Jinat będzie już 20 lokalizacją firmy Hengst na świecie.

więcej »