Firmy i ludzie

Inter Cars w rankingu 2000 największych polskich przedsiębiorstw

Z końcem 2019 roku, przygotowana przez Rzeczpospolitą Lista 2000 ukazuje, że Inter Cars znów zwyżkuje. Czterdziesta pozycja, czyli o 6 punktów do góry względem ostatniego roku, to doskonały wynik. Oznacza to, że 98% firm w Polsce ma niższy przychód niż Inter Cars.

więcej »
Mahle Aftermarket gotowe do uruchomienia sprzedaży w styczniu

W związku z nabyciem całkowitego udziału w firmie Behr Hella Service przez firmę Mahle Aftermarket, z dniem 1 stycznia 2020 roku wszystkie dotychczasowe działania Behr Hella Service zostają przeniesione do firmy Mahle.

więcej »
AVA Quality Cooling z tytułem Gazeli Biznesu

AVA Quality Cooling otrzymała tytuł Gazela Biznesu w XX edycji konkursu. „Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm.

więcej »
Tip-Topol z tytułem „Przedsiębiorstwo Fair Play”

Firma TIP-TOPOL po raz kolejny otrzymała tytuł „Przedsiębiorstwa Fair Play”.

więcej »
Podsumowanie sezonu Bartosza Ostałowskiego

Zdobycie tytułu II Vice Mistrza Polski w drifcie, udział w prestiżowym finale Gymkhany GRiD, a także spotkania z Kenem Blockiem i Richardem Hammondem – tak w telegraficznym skrócie można wypunktować największe sukcesy Bartosza Ostałowskiego w roku 2019. Bez wątpienia: był to jeden z najlepszych sezonów w karierze ambasadora Inter Cars.

więcej »
AS-PL ponownie w rankingu Gazele Biznesu

Ogłoszono wyniki rankingu „Gazele Biznesu”. Spółka AS-PL po raz kolejny otrzymała tytuł najlepiej rozwijającego się przedsiębiorstwa. Zestawienie zostało przygotowane przez dziennikarzy magazynu „Puls Biznesu” oraz analityków wywiadowni gospodarczej Coface Poland. 

więcej »
Goodyear uruchomi nowy fundusz venture capital dla rozwoju przyszłej mobilności

Na targach CES 2020 Goodyear Tire & Rubber Company ogłosił utworzenie nowego funduszu venture capital, Goodyear Ventures, który w ciągu najbliższych 10 lat przeznaczy 100 mln dolarów na nowe inwestycje w rozwiązania w zakresie mobilności. 

więcej »
Volkswagen Poznań wytycza kolejne cele w dążeniu do neutralnej produkcji

Volkswagen Poznań w ślad za misją koncernu Volkswagen konsekwentnie realizuje ambitne cele na rzecz środowiska strategii GoToZero. Do 2050 roku Volkswagen Poznań zamierza stać się przedsiębiorstwem neutralnym z punktu widzenia bilansu dwutlenku węgla. Oznacza to, że Volkswagen Poznań przyjmuje wyzwanie dla osiągnięcia światowego kompromisu ograniczenia zmian klimatu i globalnego ocieplenia do poziomu nieprzekraczającego 2 stopni Celsjusza, ogłoszonego podczas Konferencji Narodów Zjednoczonych.   

więcej »
TomTom ogłosił współpracę z Hitachi

Hitachi i TomTom, specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosili współpracę nad opracowaniem koncepcji nowej usługi. Dotyczy ona dostarczania informacji w czasie rzeczywistym na temat zagrożeń drogowych dla systemów nawigacji i zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS).

więcej »
Young Jin Lee nowym Prezesem Hyundai Motor Poland

2 stycznia 2020 roku Young Jin Lee objął stanowisko Prezesa Hyundai Motor Poland. Po blisko trzech latach kadencji Polskę opuścił dotychczasowy prezes Hyundai Motor Poland, Sukwon Kim.

więcej »
Polska Grupa Motoryzacyjna podsumowuje swoje działania w 2019 roku i przedstawia plany na rok 2020

Uzyskanie statusu Krajowego Klastra Kluczowego, powołanie wspólnej marki PGM, zwiększenie liczby członków o 14 firm czy wypracowanie ekwiwalentu reklamowego wartego około 2,7 mln zł to tylko niektóre z zeszłorocznych osiągnięć Polskiej Grupy Motoryzacyjnej. A rok 2020 zapowiada się jeszcze bardziej intensywnie.

więcej »
Moto-Profil awansuje w kolejnym biznesowym zestawieniu

Moto-Profil zamyka 2019 rok awansem w kolejnym znaczącym rankingu  biznesowym. Spółka zajęła 308. miejsce na „Liście 2000” przygotowanej przez redakcję „Rzeczpospolitej”, notując skok aż o 29 pozycji w porównaniu z ubiegłoroczną klasyfikacją. 

więcej »
Clement de Valon nowym Wiceprezesem w TMD Friction

Clement de Valon mianowany na stanowisko: Wiceprezes Wykonawczy Niezależny Rynek Części Zamiennych w TMD Friction. Od 1 października 2019 r. przejął odpowiedzialność za globalną działalność związaną z rynkiem części zamiennych.

więcej »
Nowy partner techniczny Ravenol

Na Professional MotorSport World Expo w Kolonii niemiecki producent smarów Ravenol i litewski specjalista od układów napędowych Samsonas Motorsport podpisali długoterminowe partnerstwo techniczne.

więcej »
Marcos BIS dołącza do Grupy Inelo

Grupa Inelo, lider w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla branży transportowej, podpisała umowę kupna większościowych udziałów spółki Marcos BIS, producenta oprogramowania do zarządzania transportem – TMS Nawigator. 

więcej »
Nowa spółka Toyoty przyspieszy rozwój samochodów elektrycznych i autonomicznych

MIRISE Technologies to nowa spółka Toyoty i Denso, której zadaniem jest opracowanie nowych generacji półprzewodników, aby przyspieszyć rozwój zelektryfikowanych i autonomicznych pojazdów.

więcej »
Auto Partner na 118. miejscu w rankingu Największych Polskich Eksporterów

W opublikowanym przez „Forbes” rankingu firm Najwięksi Polscy Eksporterzy spółka Auto Partner uplasowała się na 118. pozycji. 

więcej »