Firmy i ludzie

Nowa siedziba Działu Handlowego AS-PL

We wrześniu br. zakończy się budowa nowego oddziału firmy AS-PL, który jest odpowiedzią na stały rozwój firmy oraz poszerzanie katalogu nowych rynków. Będzie on zlokalizowany w Pannatoni Park Gdańsk przy ulicy Elbląskiej. W nowym budynku znajdzie się kompleks biurowy oraz duża hala magazynowa.

więcej »
Tork świętuje 50. urodziny

W 2018 r. marka Tork obchodzi 50-lecie istnienia. Jej historia rozpoczęła się w 1968 r. wraz ze stworzeniem czyściwa włókninowego "All-Tork". Po szwedzku słowo "torka" oznacza "osuszać" lub "wycierać". Z roku na rok marka Tork, w ścisłej współpracy ze swoimi klientami, zmieniała się i rozwijała, stając się światowym liderem w branży higienicznej.

więcej »
Krzysztof Starzec na czele Rady Dyrektorów POPiHN

Krzysztof Starzec, starszy dyrektor ds. paliw w Circle K Polska, objął funkcję Przewodniczącego Rady Dyrektorów Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, zastępując na tym stanowisku Piotra Pyricha z BP Europa SE. Jako członek w Radzie Dyrektorów Krzysztof Starzec zasiada od 2013 r.

więcej »
Wulf Gaertner Autoparts świętuje wyjątkowy jubileusz

Firma Wulf Gaertner Autoparts, do której należy Meyle, producent części zamiennych z Hamburga, w lipcu świętuje jubileusz 60-lecia swojego istnienia pod hasłem „60 years of friendship” („60 lat przyjaźni”).

więcej »
Lumag kończy 30 lat

Motoryzacja jest jedną z branż kształtujących obraz polskiej gospodarki. Firmy oparte o rodzimy kapitał specjalizują się w tworzeniu autobusów, naczep oraz części samochodowych, niejednokrotnie stając się wiodącymi graczami w swoich segmentach. Przykładem jest wywodzący się z wielkopolskiego Budzynia Lumag, producent materiałów ciernych, który w tym roku obchodzi 30-lecie działalności.

więcej »
Axalta: raport zrównoważonego rozwoju na lata 2016–2017

Axalta opublikowała raport na temat zrównoważonego rozwoju w latach 2016–2017. Dokument skupia się na rozwoju firmy, którego podstawą są zrównoważone praktyki biznesowe w odniesieniu do technologii i codziennej działalności.

więcej »
Sieć daje nowe możliwości nawet małemu warsztatowi 

Zaczynaliśmy od myjni samochodowej, później dołączyliśmy tzw. szybkie naprawy typu filtry, oleje – mówią Agnieszka i Artur Walczakowie, właściciele Bosch Service Walczak.

więcej »
Mam poczucie, że jestem w elitarnej sieci, która wybiega w przyszłość 

Z perspektywy czasu uważam, że przystąpienie do sieci Bosch Car Service jest moim osobistym sukcesem. Każdy warsztat, który chce się rozwijać, nie może być samotnym strzelcem. Musi należeć do jakiejś organizacji, w której istnieje wspólna strategia, wspólne są procedury, a także ma miejsce wymiana doświadczeń między warsztatami – Mirosław Maciejewski, właściciel Bosch Service Maciejewski.

więcej »
Drabpol świętuje 35-lecie istnienia

Rok 2018 jest dla firmy Drabpol rokiem jubileuszowym. Firma obchodzi 35–lecie swojej działalności.

więcej »
Moto-Profil świętuje 25-lecie

Rok 2018 jest dla Moto-Profilu jubileuszowy. Drugi co do wielkości dystrybutor części motoryzacyjnych w Polsce oraz jeden z największych w Europie obchodzi 25-lecie istnienia. – To okazja do podsumowań, wytyczania śmiałych dróg rozwoju oraz świętowania w gronie partnerów – podkreślają przedstawiciele spółki.

więcej »
Inter Cars uruchamia projekt Marine

Grupa Inter Cars, największy dystrybutor części samochodowych w Europie Środkowo-Wschodniej, wchodzi do gry na rynku części, akcesoriów i osprzętu do jachtów oraz łodzi motorowych.

więcej »
Brembo podsumowało miniony rok

W 2017 r. przychody firmy Brembo wzrosły o 8,1% do 2463,6 mln euro, EBITDA o 8,2% do 480 mln euro, a zysk netto o 9,5% do 263,4 mln euro. Firma zdecydowała się na wypłatę dywidend w wysokości 0,22 euro za jedną akcję.

więcej »