Firmy i ludzie

Rekordowa sprzedaż paliwa przez PKN Orlen

Jeszcze przed zakończeniem roku, PKN Orlen po raz pierwszy w historii osiągnął sprzedaż paliw w całej sieci w Polsce, Czechach, Niemczech i Litwie na poziomie 11 mld litrów. Taki wolumen wystarczyłby na zatankowanie co piątego auta na świecie. Oznacza to, że oferta paliwowa spółki cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów.

więcej »
Zmiany w Zarządzie PZPO

Giansimone Bertoli (Pirelli Polska) od początku 2019 r. będzie pełnił funkcję prezesa zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego. Z dniem 10 grudnia do PZPO dołączył Andrzej Włodarczyk – objął on stanowisko wiceprezesa zarządu (Trelleborg Wheel Systems Poland). Jednocześnie Rafał Spirydon (Hankook Tire Polska) obejmuje funkcję członka zarządu Związku.

więcej »
Udoskonalamy wizerunek marki – nowe logo Auto Partner S.A. 

Z biegiem czasu ulegają zmianie standardy oraz przekonania klientów. Wizerunek firmy wymaga w pewnym momencie udoskonalenia, odświeżenia. 8 września 2018 r. podczas Wielkiej Gali AP EXPERT 2018 Prezes Aleksander Górecki opowiadał o ciągłym rozwoju spółki, a także przedstawił historię powstania firmy. Po przemowie został odtworzony film jubileuszowy, na końcu którego nastąpiła premiera nowego logotypu Auto Partner. Było to sporym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników, ale gromkie brawa potwierdziły trafność decyzji.

więcej »
AS-PL finalistą nagrody „Gryf Gospodarczy 2018”

19 września 2018r. w Dworze Artusa w Gdańsku odbyła się XIX gala Pomorskiej Nagrody „Gryfa Gospodarczego 2018”. Firma AS-PL znalazła się w gronie finalistów.

więcej »
Sprzedaż części razem z usługą 

Nigdy nie prowadziłem warsztatu. Przez lata zajmowałem się sprzedażą części zamiennych – opowiada Grzegorz Brożek, właściciel Bosch Car Service Brożek w Aleksandrowie Kujawskim. – Czasy jednak się zmieniały. Coraz trudniej było sprzedawać części bezpośrednio dla kierowców. Właściciele warsztatów natomiast dostawali dużo korzystniejsze oferty bezpośrednio od hurtowni. Kilka lat temu postanowiłem więc sprzedawać części razem z usługą ich montażu. Udało się, bo na brak doświadczenia w prowadzeniu serwisu też znalazłem sposób – opowiada.

więcej »
Nowa siedziba Działu Handlowego AS-PL

We wrześniu br. zakończy się budowa nowego oddziału firmy AS-PL, który jest odpowiedzią na stały rozwój firmy oraz poszerzanie katalogu nowych rynków. Będzie on zlokalizowany w Pannatoni Park Gdańsk przy ulicy Elbląskiej. W nowym budynku znajdzie się kompleks biurowy oraz duża hala magazynowa.

więcej »
Tork świętuje 50. urodziny

W 2018 r. marka Tork obchodzi 50-lecie istnienia. Jej historia rozpoczęła się w 1968 r. wraz ze stworzeniem czyściwa włókninowego "All-Tork". Po szwedzku słowo "torka" oznacza "osuszać" lub "wycierać". Z roku na rok marka Tork, w ścisłej współpracy ze swoimi klientami, zmieniała się i rozwijała, stając się światowym liderem w branży higienicznej.

więcej »
Krzysztof Starzec na czele Rady Dyrektorów POPiHN

Krzysztof Starzec, starszy dyrektor ds. paliw w Circle K Polska, objął funkcję Przewodniczącego Rady Dyrektorów Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, zastępując na tym stanowisku Piotra Pyricha z BP Europa SE. Jako członek w Radzie Dyrektorów Krzysztof Starzec zasiada od 2013 r.

więcej »
Wulf Gaertner Autoparts świętuje wyjątkowy jubileusz

Firma Wulf Gaertner Autoparts, do której należy Meyle, producent części zamiennych z Hamburga, w lipcu świętuje jubileusz 60-lecia swojego istnienia pod hasłem „60 years of friendship” („60 lat przyjaźni”).

więcej »
Lumag kończy 30 lat

Motoryzacja jest jedną z branż kształtujących obraz polskiej gospodarki. Firmy oparte o rodzimy kapitał specjalizują się w tworzeniu autobusów, naczep oraz części samochodowych, niejednokrotnie stając się wiodącymi graczami w swoich segmentach. Przykładem jest wywodzący się z wielkopolskiego Budzynia Lumag, producent materiałów ciernych, który w tym roku obchodzi 30-lecie działalności.

więcej »
Axalta: raport zrównoważonego rozwoju na lata 2016–2017

Axalta opublikowała raport na temat zrównoważonego rozwoju w latach 2016–2017. Dokument skupia się na rozwoju firmy, którego podstawą są zrównoważone praktyki biznesowe w odniesieniu do technologii i codziennej działalności.

więcej »
Sieć daje nowe możliwości nawet małemu warsztatowi 

Zaczynaliśmy od myjni samochodowej, później dołączyliśmy tzw. szybkie naprawy typu filtry, oleje – mówią Agnieszka i Artur Walczakowie, właściciele Bosch Service Walczak.

więcej »