Informacje branżowe

Czas na motoryzacyjne emocje – Poznań Motor Show już wkrótce!

Prestiżowe i zarazem jedne z największych w Europie. Obecne w portfolio Międzynarodowych Targów Poznańskich od 1992 roku, zwane przez znawców świata motoryzacyjnego Małą Genewą, czyli targi Poznań Motor Show ruszają już 28 marca.

więcej »
Połączone siły w Polskiej Grupie Motoryzacyjnej

Polscy producenci części i akcesoriów motoryzacyjnych dysponują dużą wiedzą, nowoczesnym zapleczem i sztabem świetnie wykwalifikowanych pracowników. Jednak w pojedynkę trudno jest wykorzystać cały swój potencjał – podejmowanie wspólnych działań pozwala osiągnąć najlepsze efekty.

więcej »
Ruszyła budowa Hillwood Łódź – nowego centrum logistycznego przy Trasie Górnej

Hillwood, jedna z wiodących globalnych firm z branży nieruchomości komercyjnych, rozpoczął budowę centrum logistycznego Łódź I, położonego przy skrzyżowaniu Trasy Górnej z ul. Rzgowską, niedaleko autostrady A1. Docelowa powierzchnia parku magazynowego wyniesie niemal 170 tys. m2.

więcej »
Zastąp szmaty czyściwami przemysłowymi Tork i popraw wyniki audytu swojej firmy

Produkty marki Tork, której właścicielem jest firma Essity, lider w zakresie profesjonalnych rozwiązań do utrzymania higieny znacząco poprawiają wyniki firmy.

więcej »
Zmiany w zarządzie Moto-Profil

Podczas walnego zgromadzenia wspólników Moto-Profil Sp. z o.o. podjęto decyzję o zmianach w zarządzie spółki. Prezesem firmy będącej jednym z największych dystrybutorów części i akcesoriów motoryzacyjnych został dotychczasowy wiceprezes przedsiębiorstwa – Leszek  Żurek.

więcej »
TOMEX zaprasza na Poznań Motor Show 2019

Ostatni weekend marca (29–31.03) to data, którą każdy miłośnik motoryzacji powinien wpisać w swój kalendarz, a następnie przyjechać na Międzynarodowe Targi Poznańskie, by podziwiać najważniejsze i najnowsze motoryzacyjne trendy podczas Poznań Motor Show.

więcej »
Zintegrowane zastosowanie myjki do części, czyściw i mat olejowych gwarancją czystości w zakładzie

Czystość na stanowisku pracy, w warsztacie i w zakładzie pośrednio wpływa na optymalizację i efektywność procesów produkcyjnych. Czyste urządzenia i maszyny działają lepiej. Są przez to także mniej awaryjne. Czyste miejsca pracy i narzędzia oznaczają dla pracowników zdrowe środowisko pracy. MEWA oferuje optymalne i sprawdzone rozwiązania w tym zakresie.

więcej »
Total pomaga w ratowaniu samochodów marzeń

„Samochód marzeń: kup i zrób” to jeden z najpopularniejszych programów telewizyjnych poświęconych motoryzacji. Od najbliższych odcinków w ratowanie samochodów wartych zachowania włącza się producent olejów i środków eksploatacyjnych – Total.

więcej »
NEXION i STENHØJ łączą siły

Po ostatecznym porozumieniu między dwoma firmami rodzinnymi NEXION nabył 75% udziałów w GRUPIE STENHØJ. Rodzina Dyøe nadal będzie właścicielem w STENHØJ z 25-proc. udziałem.

więcej »
Przemysław Bryła prezesem zarządu Liqui Moly

Liqui Moly informuje, że 1 stycznia 2019 r. funkcję prezesa zarządu Liqui Moly Polska Sp. z o.o. objął Przemysław Bryła. Tym samym zastąpił Piotra Kasprzaka, który kierował firmą przez ostatnie 15 lat.

więcej »
Jenox EFB z pierwszym laurem

Akumulator Jenox EFB, który firma Jenox Akumulatory w ubiegłym roku wprowadziła do swojej oferty, uhonorowany został Tytanowym HITem w konkursie Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów. Wyróżnienie to przyznano w kategorii Produkt Roku.

więcej »
KYB S-EPS Zwycięstwo w wyścigu Daytona 24

Zespół Wayne Taylor Racing, numer startowy 10 w samochodzie Konica Minolta DPi Cadillac wygrał wyścig Rolex 24 na torze w Daytona, w pojeździe wykorzystującym elektroniczny system wspomagania układu kierowniczego (S-EPS), zaprojektowany i wyprodukowany przez KYB.

więcej »