Informacje branżowe

Informacje w czasie rzeczywistym to przyszłość nawigacji samochodowych

Korzystanie z nawigacji GPS jest już standardem dla większości kierowców, jednak coraz więcej z nich wymaga błyskawicznych informacji o sytuacji na drodze oraz rozwiązań, które będą zarządzać całą podróżą, a nie tylko wyznaczą trasę.

więcej »
Valeo i FTE połączyło siły na targach ReMaTec

Regeneracja to jeden z głównych filarów działalności Valeo, zarówno w segmencie pojazdów użytkowych, jak i osobowych. Na tegorocznych targach ReMaTec, które odbywają się w dniach 23-25 czerwca w Amsterdamie,  firma Valeo prezentuje ulepszoną wersję oprogramowania eCorps służącego do zbierania rdzeni przeznaczonych do regeneracji. Dzięki fuzji z FTE po raz pierwszy Valeo przedstawia także ofertę regeneracji zacisków hamulcowych.

więcej »
Moto-Profil z działaniami na rzecz niezależnego rynku motoryzacyjnego

Dołączenie do zarządu Stowarzyszenia Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych, kontynuacja obecności w radzie nadzorczej Temot International oraz zaangażowanie w prace wszystkich grup roboczych stowarzyszenia – przedstawiciele spółki Moto-Profil od lat aktywnie włączają się w inicjatywy na rzecz branży.

więcej »
Napędzane pasją

Tegoroczna, szesnasta już edycja targów zorganizowana „Napędzane pasją” cieszyła się rekordową popularnością. 8 i 9 czerwca ProfiAuto Show odwiedziło 46 000 gości.

więcej »
Ford zamienia plastikowe butelki na dywany. Recykluje ponad miliard butelek rocznie

Ford znalazł pożyteczny sposób na ponowne wykorzystanie milionów plastikowych butelek. Każdy wyprodukowany Eco Sport SUV będzie wyposażony w dywaniki, do produkcji których wykorzystane będą plastikowe butelki. Jeden dywanik to 470 butelek jednorazowego użytku.

więcej »
Pierwsze komercyjne loty powietrznych taksówek już w 2023 roku

Uber już niedługo rozpocznie testy autonomicznych taksówek powietrznych. W 2023 roku firma planuje uruchomić pierwsze komercyjne kursy. W rozwój transportu powietrznego oprócz amerykańskiego przedsiębiorstwa wkład mają także Polacy.

więcej »
Nowy program regeneracji pomp Common Rail

Delphi Technologies rozszerza swoją ofertę serwisowania silników wysokoprężnych o nowy program regeneracji fabrycznej pomp Common Rail. Oferta dotyczy zastosowań w popularnych samochodach osobowych, lekkich pojazdach użytkowych, dostawczych i terenowych.

więcej »
Jaką skrzynię biegów wybrać?

Polacy najczęściej korzystają z manualnej skrzyni biegów. Jest to efekt przyzwyczajeń oraz niższej ceny w przypadku zakupu nowego pojazdu. Rośnie jednak grupa kierowców, którzy wybierają wersję automatyczną, gdyż zapewnia im większy komfort jazdy, szczególnie po mieście. Jakie są inne zalety obu rozwiązań i które z nich warto wybrać?

więcej »
Axalta w wyścigu z rakiem

Już po raz dziewiąty z rzędu pracownicy firmy Axalta, wiodącego globalnego dostawcy lakierów ciekłych i proszkowych, uczestniczyli w dorocznym wyścigu kolarskim na dystansie 1000 km. Dzięki temu zebrano ponad 5000 euro dla Kom op Tegen Kanker (KOTK) – najbardziej znanej belgijskiej organizacji charytatywnej.

więcej »
Badanie nastrojów menedżerów firm motoryzacyjnych. Pesymizm producentów i dystrybutorów pogłębia się

Przedstawiciele firm motoryzacyjnych obecnych na polskim rynku coraz gorzej oceniają sytuację panującą w branży. Aktualną i przyszłą sytuację branży motoryzacyjnej zbadało KPMG i Polski Swiązek Przemysłu Motoryzacyjnego w badaniu „Barometr nastrojów menedżerów firm motoryzacyjnych”.

więcej »
Rywalizacja na czas i cenne nagrody dla najlepszych – Puchar Mechaników ProfiAuto za nami

Zmiana opon na czas, prawidłowy montaż uszczelniacza silnika oraz test ogólnej wiedzy mechanicznej – z takimi zadaniami zmierzyło się kilkadziesiąt drużyn walczących o Puchar Mechaników. Zmagania odbyły się podczas 16. edycji targów ProfiAuto Show w Katowicach. Najlepsi wrócili do warsztatów z cennymi nagrodami. 

więcej »
Ekologiczny diesel dzięki polskim katalizatorom. Tylko innowacje zmniejszą emisję spalin

Zanieczyszczenie powietrza w Unii Europejskiej stanowi ogromny i niebezpieczny problem, który próbuje się eliminować poprzez coraz bardziej restrykcyjne normy spalin. Do ich spełnienia potrzebne są jednak zaawansowane środki.

więcej »