Informacje branżowe

Biały wygrywa

Globalny Raport Popularności Kolorów Samochodów na rok 2018 firmy Axalta kolejny raz wskazuje na dominację bieli (38%).

więcej »
Elementy bezpieczeństwa samochodów z Zabrza

Tajwański producent części samochodowych Iron Force wybuduje zakład w Zabrzu. Inwestycja opiewa na ponad 80 mln zł i ma zostać zrealizowana do końca 2023 r. Pracę znajdzie tam ponad 100 osób. 

więcej »
Weź udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

Mechanik Zawodowy, Młody Mechanik oraz po raz pierwszy Młody Mechanik Maszyn Rolniczych – w takich kategoriach będą rywalizować uczestnicy VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników pod patronatem producenta olejów silnikowych Mobil. Zgłoszenia są przyjmowane na nowej stronie internetowej mistrzostwamechanikow.pl, a finały odbędą się pod koniec marca podczas targów Poznań Motor Show 2019. Ambasadorem konkursu jest Grzegorz Duda – wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.

więcej »
Nissens Automotive rozszerza program szkoleniowy

NTC. Ta skrócona nazwa sztandarowej koncepcji firmy dla rynku usług posprzedażowych nieprzerwanie zyskuje coraz większą uwagę i popularność wśród kluczowych dystrybutorów oraz ich klientów. Platforma wymiany wiedzy Nissens Automotive zrzesza ponad 4000 mechaników oraz osób z branży, uczestniczących w zajęciach online na całym świecie, pozostawiając istotny ślad w standardach usług posprzedażowych oferowanych przez producentów części zamiennych. Teraz koncepcja NTC wkracza w nową erę przewidującą uruchomienie internetowej platformy do samodzielnej nauki.

więcej »
Jak bezpiecznie transportować skuter śnieżny?

Łatwość montażu oraz szerokie zastosowanie sprawiają, że haki holownicze zyskują na popularności. Zima jest jedną z pór roku, podczas których urządzenia te przydają się szczególnie. Transport skutera śnieżnego czy innych ładunków (np. drewna na opał) to typowe zadanie, w jakim wykorzystuje się haki, gdy temperatura na dworze spadnie poniżej zera. Okres ferii i odpoczynku w górach zbliża się wielkimi krokami, dlatego już teraz warto wiedzieć, jak przewozić skuter śnieżny bezpiecznie i zgodnie z literą prawa.

więcej »
Wymień dowolny tester na najnowsze rozwiązanie TEXA

TEXA informuje, że w związku z dużym zainteresowaniem Promocją Złomowania Dowolnego Testera postanowiła przedłużyć akcję promocyjną do 31.03.2019 roku.

więcej »
Aktualizacja testerów diagnostycznych Magneti Marelli

Magneti Marelli Aftermarket informuje o pojawieniu aktualizacji oprogramowania Car. Najnowsza wersja oznaczona została numerem 176.

więcej »
Kompleksowy i przejrzysty – katalog LuK od Schaeffler

Nowa edycja katalogu sprzęgieł dla pojazdów ciężarowych.

więcej »
Pudełko prawdę ci powie

Opakowanie żarówek samochodowych to swoista mapa. Jeśli potrafimy odczytać umieszczone na nim znaki, dowiemy się wiele o produkcie znajdującym się w środku. Jak interpretować poszczególne symbole?

więcej »
VIP TO TRIP – niecałe dwa miesiące do zakończenia promocji!

Już tylko niecałe dwa miesiące zostały do zakończenia długoterminowej promocji VIP TO TRIP organizowanej przez Auto Partner SA. Od początku listopada do końca lutego uczestnicy walczą o udział w ekskluzywnym wyjeździe szkoleniowym w jedno z dwóch proponowanych miejsc – w kierunku lodowca do doliny Stubai w Austrii lub w kierunku słońca na Maderę – wszystko w zależności od tego, czy są zwolennikami przedłużenia sezonu zimowego i wykorzystania tego czasu na narciarskie szaleństwa, czy też marzą już o ociepleniu i szybszym nadejściu wiosny.

więcej »
ProfiAuto rozwija program ekoPROFIT

Zapewnienie bezpieczeństwa, działalności zgodnej z przepisami i standardu obsługi klienta – to podstawowe założenia programu ekoPROFIT rozwijanego przez ProfiAuto. W jego ramach warsztaty należące do sieci mogą skorzystać z usługi odbioru odpadów oraz towarzyszących jej udogodnień.

więcej »
STAG zwraca koszt instalacji autogaz!

Montaż instalacji LPG to duży wydatek? STAG odda Ci pieniądze! Zamontuj STAG’a i zgłoś się po zwrot kosztów instalacj.

więcej »