Informacje branżowe

Eurorepar Car Service jest już na Facebooku 

Eurorepar Car Service jest częścią międzynarodowej sieci warsztatów samochodowych obsługującej auta różnych marek. Oferuje kompleksowe usługi w zakresie napraw, obsługi eksploatacyjnej, przeglądów okresowych, a także badań technicznych.

więcej »
Nowy sklep internetowy Zielonykorek.pl

Rynek sklepów internetowych w ciągu ostatnich lat rozwija się niezwykle dynamicznie. Pojawiają się nowi sprzedawcy, a sprzedawcy z ugruntowaną pozycją na rynku uruchamiają sprzedaż online jako alternatywę dla swoich klientów.

więcej »
Sogefi zdobywa nagrodę targów Equip Auto 2019 w kategorii Innowacji Motoryzacyjnej

Będąca częścią CIR Group firma Sogefi, zdobywa nagrodę Grands Prix targów Equip Auto w kategorii Innowacji dla rynku Oryginalnego Wyposażenia.

więcej »
Ford Trucks oficjalnie rozpoczyna sprzedaż na rynku polskim!

Zaledwie cztery miesiące od rozpoczęcia współpracy pomiędzy Ford Trucks a Q-Service Truck pierwsze pojazdy F-MAX znalazły swoich nabywców. Oficjalne przekazanie kluczyków nastąpiło podczas uroczystego otwarcia sieci dealerskiej i serwisowej Ford Trucks na polskim rynku. Wydarzenie to miało miejsce 17 października w Cząstkowie Polskim i odbyło się w formie spotkania, które swoją obecnością uświetnił m.in. Dave Johnston, Deputy General Manager Ford Otosan.

więcej »
Kierowcy BMW deklarują najmniej szkód z OC

Tylko 16,8% ze wszystkich właścicieli BMW deklarowało spowodowanie przynajmniej jednej kolizji w całej historii posiadania OC. W III kwartale br. to najniższy wynik wśród kierowców najpopularniejszych marek. Mimo to im ubezpieczyciele proponowali najdroższe polisy (średnio 887 zł).

więcej »
Zagraniczni inwestorzy wybierają Polskę. Sektor TSL czeka intensywny rozwój

Polski sektor TSL, bez względu na spadek koniunktury w Europie, czeka najprawdopodobniej dalszy intensywny rozwój. Pod warunkiem jednak, że poradzi sobie między innymi z niedoborem pracowników i nie cofnie się przed digitalizacją i automatyzacją procesów. Europa pozostaje dla zagranicznych firm wciąż atrakcyjnym miejscem do inwestowania, pomimo widma brexitu, niestabilnej sytuacji politycznej i generalnego spowolnienia gospodarczego – wynika z najnowszego raportu Europe Attractivenes Survey 2019 przygotowanego przez Ernst & Young. Firma badawcza oparła swoje szacunki na opiniach przedstawicieli 506 firm z całego świata.

więcej »
Współpraca Goodyear z Reynolds Logistics w ramach nowej pięcioletniej umowy na usługi Goodyear Total Mobility

Goodyear informuje o zawarciu nowej pięcioletniej umowy z Reynolds Logistics, liderem w dziedzinie logistyki masowej, specjalizującym się w transporcie produktów płynnych. W ramach kompleksowej oferty Goodyear Total Mobility, flota partnera zostanie wyposażona w opony KMAX GEN-2 i KMAX T. Reynolds Logistics otrzyma również wsparcie ze strony TruckForce, ogólnoeuropejskiej sieci serwisowej Goodyear.

więcej »
Volkswagen e-Crafter z tytułem „Dostawczego Samochodu Ekologicznego Roku”

W dniach od 9 do 11 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się czwarte już Targi EkoFlota. To impreza będąca okazją do zaprezentowania najbardziej aktualnej oferty na rynku pojazdów niskoemisyjnych oraz rozwiązań ułatwiających tworzenie flot ekologicznych samochodów. Podczas Targów wręczono statuetki dla najbardziej proekologicznych aut i rozwiązań. Nagrodę w kategorii „Dostawczy Samochód Ekologiczny Roku” otrzymał Volkswagen e-Crafter.

więcej »
Cyfrowy rozwój – nie dla Aftermarketu?

Dziś z ASO korzysta 10% kierowców. Wygląda na to, że tylko tylu stać na obsługę w stacjach autoryzowanych. Ale sytuacja ta może się dramatycznie zmienić i już w ciągu kilku najbliższych lat udział ten, przymusowo, z powodu możliwej monopolizacji rynku może wzrosnąć nawet do 70%. Inteligentne pojazdy i „gadające” części mogą nie chcieć „gadać” z Aftermarketem lub po prostu nie będą mogły.

więcej »
Podsumowanie konferencji firmy NordGlass

3 października w Warszawie odbyła się oficjalna konferencja firmy NordGlass, wiodącego producenta szyb samochodowych. Podczas wydarzenia zaproszeni goście poznali nie tylko specyfikę dynamicznie rozwijającej się branży szybowej oraz skalę stawianych przez nią wyzwań w kontekście bezpieczeństwa i innowacyjności, ale także najnowsze trendy rynkowe branży motoryzacyjnej z uwzględnieniem obszaru produkcji i serwisu wymian szyb samochodowych.

więcej »
Samochody elektryczne w fabryce Michelin

Olsztyński Michelin przechodzi na transport samochodami elektrycznymi. Wymiana floty rozpoczyna się od zakupu dwóch Renault ZOE, wyposażonych w specjalne opony do pojazdów elektrycznych - Michelin Energy E-V. W fabryce powstanie kilka stacji ładowania aut elektrycznych. Kolejne samochody elektryczne przyjadą do fabryki jeszcze w tym roku. Olsztyński Michelin wprowadził od października także inne proekologiczne rozwiązanie -  transport intermodalny - polegający na połączeniu transportu kolejowego i kołowego w transporcie opon, co przyczynia się do zmniejszenia emisji spalin. 

więcej »
Kontrowersje wokół 45-godzinnego odpoczynku kierowcy poza kabiną ciężarówki

Francja jako pierwsza wytoczyła działa przeciw praktyce spędzania 45-godzinnego odpoczynku kierowców w kabinie ciężarówki. 

więcej »