Informacje branżowe

Wystartowała promocja Shell Helix Hit Kasowy

Pod hasłem „Hit Kasowy” wystartowała ogólnopolska promocja olejów silnikowych Shell Helix skierowana do niezależnych warsztatów samochodowych. Do zdobycia jest premia gotówkowa o łącznej wysokości do 800 złotych. Promocja potrwa do 13 grudnia 2019 roku.

więcej »
Szósty zakład przemysłowy UFI Filters Group w Chinach

Firma UFI Filters, światowy lider w dziedzinie technologii filtracji i zarządzania termicznego, otworzyła kolejny zakład przemysłowy w Chinach, w Parku Przemysłowym Chongqing, w południowo-zachodniej części kraju.

więcej »
Yareal sprzedał już 20 proc miejsc parkingowych z ładowarkami dla samochodów elektrycznych

Klienci Yareal wraz z mieszkaniami coraz chętniej kupują miejsca parkingowe wyposażone w infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych i własne liczniki energii.

więcej »
TVN TURBO RALLY TEAM na podium w Rzeszowie

28. Rajd Rzeszowski dostarczył olbrzymiej dawki emocji wszystkim kibicom oraz zawodnikom. Walka o zwycięstwo w rajdzie toczyła się na sekundy. Głównymi aktorami tego widowiska byli między innymi Bryan Bouffier i Xavier Panseri, którzy zastąpili Łukasza Byśkiniewicza i Zbyszka Cieślara, reprezentując barwy TVN TURBO RALLY TEAM w Hyundaiu i20 R5.

więcej »
Żarówki Philips RacingVision wyróżnione przez kierowców

Żarówki halogenowe Philips RacingVision cieszą się niezmiennym uznaniem wśród kierowców w całej Europie. To właśnie użytkownicy, po raz czwarty z rzędu, przyznali im tytuł Best Buy 2019.

więcej »
Wzrost rejestracji nowych samochodów w I połowie 2019 roku

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i KPMG podzieliły się raportem kwartalnym Q3 2019 "Branża motoryzacyjna" z polskiego rynku.

więcej »
Sukces opon Continental na rynku oryginalnego wyposażenia

Continental jest jednym z największych dostawców opon dla producentów samochodów. Około jedna trzecia nowych aut w Europie jeździ na ogumieniu wyprodukowanym przez niemieckiego producenta z Hanoweru. Co więcej, opony Continental zyskały aprobaty producentów dziewięciu na dziesięć najlepiej sprzedających się modeli aut w Europie, takich jak VW Golf, Renault Clio czy Ford Fiesta.

więcej »
Możliwe przyczyny spadku poziomu oleju silnikowego

Producenci samochodów określają poziom dopuszczalnego zużycia oleju na podstawie dużej liczby testów i badań. Niektóre silniki mogą zużywać jednak zbyt dużo oleju, co może mieć bardzo niebezpieczne konsekwencje. Producenci znacznie rozszerzyli margines bezpieczeństwa w tym zakresie, ale wszystko ma swoje granice. Jakie są potencjalne przyczyny wysokiego zużycia oleju? Gdzie leży wspomniana granica?

więcej »
Hulajnogi i deskorolki elektryczne doczekały się regulacji prawnych. Gdzie można nimi jeździć?

Ministerstwo Infrastruktury wprowadziło zmiany w Prawie o ruchu drogowym i Ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Nowe regulacje mają uporządkować ruch urządzeń transportu osobistego, czyli np. hulajnóg elektrycznych na drogach publicznych. 

więcej »
Topowe marki samochodowe na oponach Yokohama

Yokohama Rubber Co. dostarcza ogumienie do ponad 25 marek aut produkowanych na całym świecie. Wśród nich znajdują się samochody premium, takie jak Lotus, Porsche, Mercedes, Audi, Lexus, których producenci wykorzystują rozwiązania z najwyższej półki. Dzięki temu zyskują gwarancję, że na rynek trafiają pojazdy osiągające maksimum swoich możliwości.

więcej »
kfzteile24 od teraz również w Polsce

kfzteile24, wiodący niemiecki dystrybutor samochodowych części zamiennych i akcesoriów motoryzacyjnych, dynamicznie się rozwija. Od końca maja br., poprzez swój sklep internetowy www.carpardoo.pl oferuje wysokiej jakości markowe produkty w bardzo atrakcyjnych cenach również w Polsce.

więcej »
Bartosz Ostałowski ambasadorem akcji „Prowadzę Jestem Trzeźwy”

Najnowsza odsłona kampanii społecznej „Prowadzę Jestem Trzeźwy” wystartowała pod hasłem „Dołącz do mnie!”. Partnerami akcji są FRANKE Polska, Business Consulting i AMS.

więcej »