Informacje branżowe

Szkolenie techniczne on-line – skraplacz klimatyzacji Valeo

W środę 19 czerwca o godzinie 13.00 odbędzie się bezpłatne szkolenie techniczne on-line dotyczące skraplaczy klimatyzacji Valeo.

więcej »
Ciągły wzrost rejestracji pojazdów elektrycznych w Polsce

Od stycznia do maja br. liczba rejestracji elektrycznych samochodów osobowych w Polsce wzrosła o 100% w porównaniu do analogicznego okresu 2018 r. Po polskich drogach porusza się już blisko 5 900 samochodów elektrycznych, które mogą korzystać z ponad 694 stacji ładowania – wynika z Licznika elektromobilności, uruchomionego i aktualizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM).

więcej »
Pierwsze polskie elektryczne samochody dostawcze wkrótce wyjadą na drogi

Wkrótce na drogi wyjadą pierwsze polskie elektryczne samochody dostawcze. W Polsce rusza również pierwsza w Europie liga elektrycznego rallycrossu. 

więcej »
Oszacuj potencjał swojego warsztatu

O powodzeniu biznesu, jakim jest warsztat samochodowy, decyduje wiele różnorakich czynników. Jednym z nich jest stopień wykorzystania swojego potencjału. Najnowsza akcja firmy Tiptopol pozwala na sprawdzenie, w jakim stopniu warsztat realizuje swój potencjał.

więcej »
Nowa aplikacja TomTom GO Navigation z Apple CarPlay

TomTom [TOM2] ogłosił wprowadzenie na rynek TomTom GO Navigation. Ta aplikacja na system iOS oznacza najnowsze innowacje TomTom i najbardziej aktualne mapy, a także kompatybilność z Apple CarPlay, dzięki czemu kierowcy mogą korzystać z aplikacji również na ekranie w desce rozdzielczej. Mają oni dostęp do usług nawigacji online w czasie rzeczywistym bez konieczności usuwania danych, ponieważ mapy są przechowywane w telefonie.

więcej »
Bosch prezentuje historię kluczyka samochodowego

Przekręcić kluczyk i ruszyć? W 1900 roku nie było to takie proste. Uruchamianie pojazdu w tamtych czasach było procesem obejmującym około dziesięciu różnych czynności, które potrafił wykonać tylko przeszkolony i mający wprawę szofer. Uruchamianie zapłonu za pomocą włącznika obrotowego było tylko jedną z czynności.

więcej »
Tor Misano ze specjalnym systemem monitorowania Bosh

Bosh wyposażył włoski tor wyścigowy Misano w rozwiązanie wideo, które umożliwia rejestrowanie zawodów. Funkcja Intelligent Video Analytics pomaga zapewnić bezpieczeństwo startującym w wyścigach. 

więcej »
Influencerzy transportowi w wyzwaniu DAF-a

Trwa DAF Driver Challenge – międzynarodowe zawody, które mają wyłonić najlepszego kierowcę DAF-a na świecie. W Polsce również mają miejsce eliminacje – niebawem wyłoniona zostanie dziewiątka finalistów. Pod koniec maja w wyzwaniu DAF-a udział wzięli jedni z najbardziej medialnych i rozpoznawalnych kierowców w Polsce.

więcej »
Wakacyjna oferta Suzuki – pokazy specjalne w całej Polsce

Nadchodzi lato gorących cen! Wakacyjna oferta Suzuki to unikatowa propozycja łącząca specjalne ceny na wybrane modele oraz znakomite widowiska z udziałem dziennikarzy motoryzacyjnych i utalentowanych artystów.

więcej »
Sukces AS-PL na targach ProfiAuto Show

W miniony weekend (8–9.06) w Katowicach odbyły się największe krajowe targi motoryzacyjne – ProfiAuto Show. Liczba atrakcji, które zapewnili organizatorzy i ponad 150 wystawców obecnych na wydarzeniu, przekroczyła wszelkie oczekiwania, a rekordowa frekwencja tylko potwierdziła, że ProfiAuto Show to ważna impreza w kalendarzu każdego
fana motoryzacji.

więcej »
Volvo i Uber prezentują gotowy do jazdy autonomicznej samochód

Volvo Cars i Uber zaprezentowały wspólnie skonstruowany samochód zdolny do autonomicznej jazdy. Jest to kolejny krok nie tylko na kolaboracyjnej ścieżce między firmami, ale także i w rozwoju samodzielnie jeżdżących samochodów.

więcej »
Elektroniczne prawo jazdy może znaleźć się w smartfonach Polaków

Usługa mPojazd, którą uruchomiło Ministerstwo Cyfryzacji, pozwala na zapisanie w aplikacji mobilnej dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia polisy OC. Najbardziej oczekiwana jest jednak możliwość zapisania w aplikacji mobilnej prawa jazdy oraz przypisanie numeru rejestracyjnego do kierowcy. Nowelizacja jest na etapie konsultacji i tzw. pakier deregulacyjny, który umożliwi wspomniane funkcjonalności będzie dostępny na początku przyszłego roku.

więcej »