Informacje branżowe

KONGRES 590: Z czym zmaga się polska motoryzacja?

Podczas odbywającego się właśnie „Kongresu 590” wiele uwagi poświęcono rodzimym firmom z branży motoryzacyjnej. „Z czym zmaga się polska motoryzacja” i „Innowacje w polskiej motoryzacji” – to tytuły dwóch paneli, których głównym organizatorem była Polska Grupa Motoryzacyjna.

więcej »
Cięcie laserem 3D

W szerokiej ofercie firmy Vanstar, producenta kompletnych układów wydechowych do wszystkich wiodących marek pojazdów użytkowych, znajduje się usługa w zakresie cięcia laserem.

więcej »
Eurowarsztat OSKP Rosiak z najwyższym wynikiem w konkursie BEZPIECZNY WARSZTAT

Serwisy zrzeszone w sieci Eurowarsztat znalazły się w wąskim gronie laureatów trzeciej edycji konkursu BEZPIECZNY WARSZTAT zorganizowanym przez Stowarzyszenie Dystrybutorów Motoryzacyjnych i we współpracy z Dekra Polska.

więcej »
Opony zimowe to nie wszystko

Sezonowa wymiana opon zawsze powinna być okazją do oględzin stanu amortyzatorów. Wykonaniem tej prostej czynności każdy mechanik samochodowy może przyczynić się do realnej poprawy bezpieczeństwa na drodze.

więcej »
Będą kary za cofanie liczników w autach

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało zmiany w prawie, które mają ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach. Samochodowi kanciarze, a także ich pomocnicy, są dziś praktycznie bezkarni. Ofiarą oszustów padają nieświadomi nabywcy, którzy na zakup wymarzonych czterech kółek wydają często ostatnie oszczędności.

więcej »
GROSLEY – nowa marka na rynku

Firma S-A-M Sp. z o.o., wyłączny importer znanych na rynku branży automotive a także na rynku przemysłowym narzędzi ręcznych marki SATA, narzędzi pneumatycznych marki Master Air Tool oraz akcesoriów zmieniła swą nazwę na GROSLEY Sp. z o.o.

więcej »
Na stacjach Lotos paliwa gotowe na zimę

Kierowcy tankujący na stacjach Lotos nie muszą obawiać się nadchodzących mrozów – już od 16 listopada paliwa sprzedawane przez Grupę Lotos będą spełniały parametry paliwa zimowego. 1 grudnia do tego grona dołączy również LPG.

więcej »
TEXA uzyskała certyfikację IATF 16949: 2016

TEXA jest jedną z pierwszych firm na świecie, która przeszła na nowy standard jakości IATF 16949: 2016, znacznie bardziej rygorystyczny, niż poprzedni.

więcej »
DAF otwiera nowoczesną lakiernię kabin w Westerlo

Wicepremier Belgii Kriss Peeters i prezes PACCAR Mark Pigott oficjalnie otworzyli dziś nową lakiernię DAF Trucks w belgijskim Westerlo. Ta inwestycja o wartości 100 mln euro ustanawia nowe standardy jakości, wydajności i ochrony środowiska. 

więcej »
Nowe systemy bezpieczeństwa będą obowiązkowe

Urządzenia wspomagające kierowcę, które zwiększają bezpieczeństwo, powinny być standardowo montowane - uważają europosłowie. Wczoraj przyjęli rezolucję w tej sprawie.

więcej »
Srebrne akumulatory ZAP

Zarząd ZAP Sznajder Batterien S.A. podjął decyzję o uruchomieniu produkcji nowych  modeli akumulatorów z serii SILVER PREMIUM o pojemnościach 75 Ah i 95 Ah przeznaczonych do pracy w autach osobowych przy temperaturach dochodzących nawet do -40 stopni Celsjusza!

więcej »
Zanim nadejdzie zima

Samochód stał się już tak powszechnym elementem naszego życia, że coraz częściej zapominamy o jego bieżących przeglądach. Warto więc teraz, w ramach przygotowań do zimy, poświęcić mu nieco więcej czasu.

więcej »