Informacje branżowe

Audi wprowadza inteligentne zarządzanie energią elektryczną

Pojazd, dom i źródła zasilania w elektryczną energię połączone w jedną, inteligentną sieć energetyczną. W założeniach pilotażowego projektu Audi Smart Energy Network, wszystkie te elementy ze sobą współpracują, a dodatkowo wchodzą w interakcję z krajową siecią energetyczną. Oznacza to ogromny postęp w zakresie zapewnienia stabilności zaopatrzenia poszczególnych urządzeń i systemów w energię elektryczną.

więcej »
Textar usprawnia sposób doboru właściwej referencji

Marka Textar poszerza zasoby katalogu Brakebook o zdjęcia elementów układu hamulcowego do pojazdów użytkowych. Dzięki nim mechanik zyskuje gwarancję doboru odpowiedniej referencji przed złożeniem zamówienia u dystrybutora.

więcej »
Nowy dyrektor handlowy Michelin na Polskę

Cedric Binoit został mianowany nowym dyrektorem handlowym Grupy Michelin w regionie Europy Centralnej i Północnej. Z warszawskiego biura firmy będzie zarządzał sprzedażą w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz Litwie, Łotwie i Estonii.

więcej »
Ten symulator ruchu miejskiego rozwiąże problem korków

Polska firma opracowuje rozwiązanie, które ma być wykorzystywane w zarządzaniu ruchem miejskim i szczegółowym planowaniu tras przejazdu dla firm logistycznych. Oprogramowanie ma w przyszłości wykorzystywać moc obliczeniową komputerów kwantowych, które jeszcze nie są udostępnione do komercyjnego wykorzystania. Twórcy systemu przewidują, że jeszcze w tym roku ta sytuacja może ulec zmianie.

więcej »
Nowe referencje Denso do układów chłodzenia i klimatyzacji

Denso rozszerzyło ofertę części do układów chłodzenia silnika i klimatyzacji dla klientów rynku wtórnego. Wprowadzono łącznie 70 nowych referencji, które mają zastosowanie m.in. w pojazdach marek Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroen, Fiat, Ford, Lexus, Opel i Renault. 

więcej »
Dieselgate: Skoda pod sąd

16 stycznia przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Północ w Gdańsku odbyła się pierwsza rozprawa przeciwko sprzedawcy wadliwego samochodu Skoda w tak zwanej aferze dieselgate. Pozywający to osoba indywidualna, wspierana przez stowarzyszenie StopVW. Jest  to pierwszy taki proces w Polsce. 

więcej »
Karol Prozner odchodzi z Europart Polska

Prezes zarządu polskiego przedstawicielstwa jednego z największych europejskich dystrybutorów części zamiennych, po dziewięciu latach rezygnuje ze stanowiska. Zamierza poświęcić się rozwojowi własnego internetowego biznesu. Chce stworzyć platformę internetową pośredniczącą w kontaktach pomiędzy producentami, dystrybutorami oraz warsztatami samochodowymi – Woop Automotive.

więcej »
ABB i Formuła E łączą siły

ABB, lider pionierskich technologii, został sponsorem tytularnym pierwszej międzynarodowej serii wyścigowej FIA z udziałem samochodów elektrycznych – „ABB FIA Formula E Championship”.

więcej »
Katalog wyposażenia warsztatów w formie aplikacji

Magneti Marelli informuje o uruchomieniu katalogu wyposażenia warsztatów w formie aplikacji dostępnej na platformy Android oraz iOS.

więcej »
PKN Orlen buduje własną sieć ładowarek elektrycznych

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie ogłoszono postępowanie zakupowe (tzw. RFP - request for proposal), na 23 ładowarki o mocy 50 kW i 100 kW. Jeszcze w 2018 r. kierowcy będą mieli możliwość naładowania aut elektrycznych na wybranych stacjach zlokalizowanych przy trasach tranzytowych w Polsce.

więcej »
Otwarcie pierwszego salonu samochodowego tylko dla kobiet w Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska jest jedynym krajem, który zakazuje prowadzenia pojazdów kobietom. W dekrecie wydanym jesienią ubiegłego roku król Salman nakazał zniesienie zakazu prowadzenia samochodów dla kobiet do czerwca tego roku. Symboliczny dekret królewski został okrzyknięty dowodem na nowy postępowy trend w konserwatywnym królestwie muzułmańskim.

więcej »
Ruszył pierwszy w Polsce sklep internetowy z samochodami używanymi

Kupno dobrego i sprawdzonego auta „z drugiej ręki” bez wychodzenia z domu? CarForFriend.pl to pierwszy w Polsce sklep internetowy z używanymi samochodami, w którym nie tylko dostaniemy model idealnie dopasowany do swoich potrzeb, ale także ominiemy wszystko to, co najgorsze w żmudnym procesie poszukiwania wozu - nieuczciwych sprzedawców, wywindowane ceny oraz naciągane parametry oferowanych pojazdów.

więcej »