Informacje branżowe

Najlepszy młody mechanik w Polsce wyłoniony podczas finału Young Car Mechanic

12 kwietnia w Białymstoku odbył się finał konkursu Young Car Mechanic o tytuł najlepszego młodego mechanika w Polsce oraz możliwość reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.

więcej »
Branża motoryzacyjna z przewidywanymi wzrostami rozwoju

Polska gospodarka w dużym stopniu opiera się na motoryzacji, która jest odpowiedzialna aż za 8% naszego PKB. Nic więc dziwnego, że dystrybutorzy części samochodowych optymistycznie patrzą w przyszłość.

więcej »
Ekspert o pierwszym polskim samochodzie elektrycznym

Niedawno został zaprezentowany projekt pierwszego polskiego samochodu elektrycznego i ujawniono konkretne informacje o jego produkcji. Mimo realnych założeń i planów eksperci nie patrzą na ten pomysł zbyt optymistycznie.

więcej »
Zdrowych i spokojnych świąt!

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy zdrowia i spokoju. Obyście świąteczny czas spędzili w rodzinnym gronie, odpoczywając przy tym od codziennych obowiązków.

Zespół „autoEXPERTA”

więcej »
Aktualizacja ColorTool

Najnowsza aktualizacja dokumentacji kolorystycznej ColorTool jest już dostępna.

więcej »
Czego kobiety mogą spodziewać się w warsztacie?

Warsztat samochodowy dla większości kobiet najczęściej nie jest miejscem, w którym czują się swobodnie i panują nad sytuacją. Co więcej, taka wizyta często wiąże się ze stresem spowodowanym brakiem znajomości specjalistycznego słownictwa i wiedzy technicznej, dlatego warto wiedzieć, jak taka sytuacja może wyglądać i o co mechanik może zapytać.

więcej »
Tak będzie wyglądać pierwszy polski samochód elektryczny

W 2016 r. narodził się pomysł stworzenia pierwszego polskiego samochodu elektrycznego. Nasz rząd chciał zaistnieć w Europie za sprawą motoryzacji, jednak pomysł z czasem ucichł - aż do teraz.

więcej »
Ranking samochodów z najbardziej awaryjną elektryką

Marka ProfiAuto opracowała „Ranking awaryjności samochodów według polskich mechaników”. Polscy mechanicy mieli dzięki niemu okazję ocenić stan układów elektrycznych w samochodach, które poruszają się po polskich drogach. Najlepiej wypadły samochody niemieckie i japońskie.

więcej »
McLaren Senna z klocków Lego w skali 1:1

Trudno sobie wyobrazić, ile razy konstruktorzy McLarena Senny z klocków LEGO nadepnęli w nocy na leżący na podłodze element. O tym, że tak musiało się stać, świadczy chociażby fakt, że model był budowany przez 10-osobowe zespoły, które pracowały 24 godziny na dobę, na kilka zmian.

więcej »
Ogranicznik prędkości jednak nie będzie obowiązkowy

Jakiś czas temu Komisja ds. Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów (IMCO) Parlamentu Europejskiego opowiedziała się za przeprowadzeniem znaczącej reformy standardów bezpieczeństwa w nowych samochodach na europejskim rynku. W związku ze sprzecznymi doniesieniami w mediach o nowych systemach bezpieczeństwa, jakie staną się obowiązkowymi, Róża Thun wydała oświadczenie, które ma uszczegółowić ten temat.

więcej »
Axalta sprzedała 17 tys. lamp w warsztatach na całym świecie

Axalta (NYSE: AXTA), wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych oraz lider w dziedzinie cyfrowego zarządzania kolorami, nieustannie wprowadza nowe innowacyjne rozwiązania. Wychodząc na przeciw potrzebom klientów, firma udostępniła specjalną lampę. Od premiery w 2015 roku sprzedano już 17 tys. sztuk.

więcej »
Wiosenna pielęgnacja auta w 5 krokach

Przez ostatnie kilka miesięcy samochody musiały zmagać się ze śniegiem, błotem pośniegowym, solą drogową i ujemnymi temperaturami. Zima mogła zostawić na nich trwały ślad. Dlatego ze względu na bezpieczeństwo i stan techniczny pojazdów należy przeprowadzić wiosenną kontrolę oraz zadbać o ich kondycję. Przedstawiamy 5 podstawowych zabiegów, które warto wykonać wiosną.

więcej »