Informacje branżowe

Nowe BMW serii 5 z zawieszeniem BILSTEIN DampTronic

Od początku 2017 roku w salonach sprzedaży BMW dostępna jest nowa generacja modelu serii 5. Na dostawcę opcjonalnego zawieszenia Dynamic Damper Control wybrany został BILSTEIN.

więcej »
Goodman buduje magazyn części zamiennych w Świecku

Goodman rozpoczął w Świecku budowę nowoczesnego magazynu o powierzchni ponad 32 000 m2 dla Grupy BMW. Obiekt będzie służył jako centrum dystrybucyjne części zamiennych na rynek Polski i Wschodnich Niemiec. Będzie to pierwsza inwestycja Goodmana dla Grupy BMW w Polsce i jednocześnie czwarty projekt dla giganta motoryzacyjnego w Europie kontynentalnej.

więcej »
Schaeffler wzmacnia prezentację marki oraz przedsiębiorstwa

Międzynarodowy dostawca rynku motoryzacyjnego i przemysłowego Schaeffler rozpoczął prace nad wzmocnieniem prezentacji marki „Schaeffler”. Ujednolicenie prezentacji marki i przedsiębiorstwa jest częścią projektu „Globalna marka”, jednej z 16 inicjatyw składającej się na program „Agenda 4 plus Jeden”, który jest powiązany ze strategią „Mobilność jutra”.

więcej »
Komisja Europejska zgadza się na zakup FTE Automotive

Transakcja zostanie sfinalizowana do końca października, o ile turecki urząd antymonopolowy nie wyrazi sprzeciwu.

więcej »
NSK przedstawia plany rozszerzenia oferty ProKIT

NSK ujawniła szczegóły projektów nowego opakowania oraz planowanego rozszerzenia oferty serii ProKIT – łożysk piast kół przeznaczonych dla niezależnego rynku części samochodowych IAM (Independent Automotive Aftermarket).

więcej »
Pełna wersja filmu z Wielkiego Finału AP EXPERT 2017

To już ponad miesiąc, odkąd na podwarszawskim torze Autodrom Słomczyn rozegrany został Wielki Finał promocji AP EXPERT 2017 i AP EXPERT International. Auto Partner prezentuje pełną wersję filmu obrazującego to wydarzenie.

więcej »
ZF Aftermarket podkreśla znaczenie polskiego rynku

Bazując na sile technologicznego lidera rynku – Grupy ZF, zintegrowanego z firmą TRW, nowa dywizja ZF Aftermarket odpowiada na dzisiejsze potrzeby rynku w zakresie szerokiego portfolio produktów i wyjątkowej oferty usług. Firma jest również przygotowana na wyzwania jakie niesie ze sobą przyszłość aftermarketu.

więcej »
AS-PL Sp. z o.o. na targach motoryzacyjnych EQUIP AUTO w Paryżu

Ponad 1200 wystawców, 100 tysięcy specjalistów spotka się w sercu Paryża podczas targów motoryzacyjnych EQUIP AUTO 2017. Wystawcy dyskutować będą o technologicznych rozwiązaniach w branży, innowacjach, a także
o zakresie usług posprzedażowych.

więcej »
Eksperci z branży środków smarowych na I Sympozjum LOTOS Oil

12 października br. w podwarszawskim Józefowie zakończyło się I Sympozjum LOTOS Oil pod nazwą „Środki smarowe i płyny eksploatacyjne w Polsce 2017”. Dwudniowe spotkanie stanowiło ważny impuls dla pogłębienia współpracy wielu środowisk, co zaowocowało nowymi możliwościami wsparcia polskiej gospodarki.

więcej »
Wielka pogoń Butvilasa

Dominykas Butvilas i Kamil Heller zajęli 4. miejsce w Rajdzie Śląska, ostatniej tegorocznej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

więcej »
Komisja Europejska zgadza się na zakup FTE Automotive przez Valeo

Transakcja zostanie sfinalizowana do końca października, o ile turecki urząd antymonopolowy nie wyrazi sprzeciwu.

więcej »
Symbol alpejski – czyli zimowa homologacja opon

Jedynym oficjalnym symbolem – zarówno w przypadku opon zimowych, jak i całorocznych, które przeszły testy według norm potwierdzających ich osiągi w warunkach zimowych – jest płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich (tzw. symbol alpejski).

więcej »