Informacje branżowe

TVN Turbo Rally Team na piątkę na Rajdzie Barbórki

Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek podczas Rajdu Barbórka w Warszawie ponownie zaprezentowali świetne tempo. Załoga jadąca Hyundaiem i20 R5 po sześciu dziennych odcinkach specjalnych wywalczyła 5. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

więcej »
Artur Sosnowski Menedżerem Sprzedaży DAF Trucks Polska

Artur Sosnowski został awansowany na stanowisko Menedżera Sprzedaży DAF Trucks Polska, zastępując na tym stanowisku Mariusza Piszczka, który objął funkcję Dyrektora Zarządzającego DAF Trucks Polska w październiku br.

więcej »
Formuła Extreme E w Himalajach

Formuła Extreme E ujawniła czwartą lokalizację dla swojej pionierskiej serii wyścigów off-road elektrycznych SUV-ów. Runda górska odbędzie się w tybetańskim dystrykcie Mustang w Nepalu, w Himalajach. 

więcej »
Więcej kobiet w motorsporcie

Motorsport to królestwo mężczyzn. Międzynarodowa Federacja Samochodowa, a z nią Polski Związek Motorowy oraz producent opon Yokohama chcą to zmienić, zachęcając coraz więcej kobiet do próbowania swoich sił w tej dziedzinie.

więcej »
Z fotela prezesa na fotel kierowcy rajdowego na Rajdzie Barbórka

Szóste miejsce w klasyfikacji generalnej kończącego sezon Rajdu Barbórka zajął Maciej Oleksowicz pilotowany przez Marcina Sienkiewicza. Prezes Zarządu Inter Cars bardzo dobrze radził sobie zarówno na wszystkich odcinkach specjalnych, jak i na widowiskowym OS-ie Karowa.

więcej »
Retrofity LED we wnętrzu pojazdu

Nazwa retrofit zyskuje coraz większą popularność wśród kierowców, pomimo, że jako źródło oświetlenia zewnętrznego nie ma jeszcze homologacji do użycia na drogach publicznych. A co z żarówkami ledowymi przeznaczonymi do wnętrza pojazdu?

więcej »
Subaru Poland Rally Team kończy działalność

Zespół Subaru Poland Rally Team powstał z inicjatywy Leszka Kuzaja w 2003 roku. Na przestrzeni minionych 16 lat zdobył 4 tytuły mistrzowskie w klasyfikacji generalnej RSMP, 9 tytułów dla zespołów producenckich, 8 tytułów w klasyfikacji grupy N (lub open N) oraz 4 tytuły w klasyfikacji zespołów sponsorskich. Ponadto w 2016 roku zespół zdobył tytuł indywidualny w Mistrzostwach Europy (ERC 2).

więcej »
Ford produkuje części samochodowe z odpadów kawowych z McDonald's

Ford, jeden z największych producentów samochodów ze Stanaów Zjednoczonych, rozpoczął współpracę z McDonald's, by wytwarzać części samochodowe z resztek odpadów po kawie. 

więcej »
Problem z gryzoniem

W wydaniu 9/2019 autoEXPERTA zainicjowana została akcja montażu w samochodach urządzeń płoszących kuny. Warunkiem wzięcia udziału w akcji było opisanie w zgłoszeniu swojego przypadku walki z tym niechcianym gryzoniem.

więcej »
Koniec pewnej ery

29 listopada odeszła jedna z ikon polskiej motoryzacji – główny konstruktor Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu i wieloletni dyrektor Ośrodka Badawczo-Rozwojowego FSO – dr inż. Włodzimierz Sel.

więcej »
Jozef Kabaň zostanie nowym Szefem Desingu marki Volkswagen

Szykują się duże zmiany na stanowiskach kierowniczych w Volkswagen Design: Klaus Bischoff, dotychczasowy główny stylista Volkswagena, od 1. kwietnia 2020 roku obejmie stanowisko Szefa Designu Grupy. Do 1. lipca 2020 roku, kiedy jego funkcje przejmie Jozef Kabaň, będzie pełnił obydwie funkcje. Michael Mauer, który obecnie jednocześnie pełni funkcje Szefa Designu Grupy i głównego stylisty Porsche, od połowy przyszłego roku skoncentruje się na obowiązkach głównego stylisty Porsche.

więcej »
Korytarz życia i jazda na suwak obowiązkiem kierowców

6 grudnia weszły w życie znowelizowane przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące tworzenia korytarza życia oraz jazdy na suwak.

więcej »