Informacje branżowe

ELF wzmacnia swoją pozycję na rynku

Stałe zaangażowanie ELF w rajdy terenowe przekłada się na wzrost sprzedaży produktów w Polsce. Zakończony niedawno sezon Dacia Duster ELF Cup 2018 wzmocnił świadomość marki i udział rynkowy olejów silnikowych i środków eksploatacyjnych producenta.

więcej »
Zimą rośnie ryzyko awarii

Okres zimowy stwarza wiele trudnych sytuacji dla kierowcy i jego auta. Ryzyko awarii w tym czasie wzrasta o kilkadziesiąt procent, na co wpływ mają m.in. wilgoć i niskie temperatury. Usuwanie ewentualnych usterek jest zwykle znacznie poważniejsze i trudniejsze niż w okresie letnim.

więcej »
Przepis na olej

Pod koniec listopada mieliśmy okazję odwiedzić centrum badawczo-rozwojowe firmy Castrol zlokalizowane w jej siedzibie, w Pangbourne, w Wielkiej Brytanii. Przyglądaliśmy się, jak przebiegają badania olejów.

więcej »
Od dziś zapomnij o skrobaniu szyb

Zima to najbardziej niekorzystny okres dla kierowców. Co oznacza to w praktyce? Opady śniegu i przymrozki są powodem niskiej przyczepności pojazdu do jezdni, ośnieżonych dróg czy zamarzniętych szyb i lusterek. Ten ostatni problem może być naprawdę uciążliwy, zwłaszcza kiedy na zewnątrz panują bardzo niskie temperatury. Jak przyspieszyć proces oczyszczania szyb i jak ich przy tym nie uszkodzić? O tym poniżej.

więcej »
Rozbudowany magazyn centralny zwiększa potencjał Elit Polska

Zmiany struktury właścicielskiej w Elit Polska obejmują wiele aspektów działalności w obrębie grupy Rhiag (LKQ Corporation). Jedną z wielu korzyści jest dostęp do zasobów powiększonego magazynu centralnego w Czechach.

więcej »
Ponad 6500 samochodów sprawdzonych w ramach ProfiAuto PitStop

90 miast, 6550 sprawdzonych pojazdów i 360 zaangażowanych serwisów samochodowych – ProfiAuto podsumowało tegoroczny cykl PitStopów. Już po raz czwarty polscy, czescy i słowaccy kierowcy korzystali z bezpłatnej kontroli podzespołów, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podróżnych. W edycji 2018 nowością były m.in. towarzyszące wybranym wydarzeniom lekcje w szkołach.

więcej »
Spotkanie z marką Tork

We wtorek, 4 grudnia w warszawskiej restauracji SPATiF odbyło się spotkanie dziennikarzy z przedstawicielami marki Tork, której właścicielem jest firma Essity, lider w zakresie profesjonalnych rozwiązań do utrzymania higieny. Celem spotkania było podsumowanie działalności marki w 2018 roku i przedstawienie planów na kolejny rok. Gospodarzem wydarzenia był Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager.

więcej »
Gala Ambasadorów marki Kögel 2018

Progam ambasadorski marki Kögel wpisał się na stałe do kalendarza Grupy DBK jako jedno z najważniejszych wydarzeń. Gala Ambasadorów odbyła się już po raz trzeci i w tegorocznej edycji ogłoszono siedmiu nowych Ambasadorów.

więcej »
Bosch wprowadza na rynek pierwszy na świecie zakrzywiony zestaw wskaźników do kokpitu

Debiut w „Innovision Cockpit" nowego Volkswagena Touarega.

więcej »
Volvo wśród liderów elektromobilności

Podczas odbywającej się w Katowicach 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24), Volvo Polska otrzymało od Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) i PwC wyróżnienie w rankingu „Liderzy Elektromobilności 2018”.

więcej »
Paliwo R33 BlueDiesel obniża emisję dwutlenku węgla

Korzystając z fabrycznej stacji w Wolfsburgu, Volkswagen od stycznia 2018 roku testował nowe paliwo R33 BlueDiesel – testy zakończyły się sukcesem. Innowacyjne paliwo umożliwia zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o co najmniej 20 procent w porównaniu z konwencjonalnym olejem napędowym, jest to możliwe dzięki domieszce substancji pochodzenia organicznego. Klientom flotowym nowy rodzaj paliwa może pomóc w uzyskaniu celów w zakresie ochrony klimatu.

więcej »
Fachowiec musi dbać o ergonomię. Narzędzia pomagają

Łatwiej, bezpieczniej, dłużej – tak się pracuje z narzędziami wykonanymi zgodnie z zasadami ergonomii. Kto przez wiele godzin dziennie używa wkrętaków, kombinerek czy kluczy, wie też, że korzystanie z takich rozwiązań oznacza zdrowsze życie.

więcej »