Informacje branżowe

O czym kierowca powinien pamiętać przed wyjazdem w góry?

W czasie ferii wiele osób podróżuje z rodziną w góry. Do jazdy w takich warunkach trzeba jednak się przygotować. Prowadzenie samochodu na ośnieżonych, krętych drogach ze stromymi podjazdami nie należy do najłatwiejszych zadań. Porady dla kierowców przygotowali trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

więcej »
Toyota Mirai drugiej generacji – specyfikacja i zdjęcia

Toyota jest światowym liderem wodorowej motoryzacji, o czym zdecydował rynkowy sukces sedana Mirai oraz zasilanego wodorem miejskiego autobusu SORA. Toyota Mirai pierwszej generacji zadebiutowała w 2014 roku i szybko stała się najczęściej wybieranym samochodem na ogniwa paliwowe na świecie. Teraz koncern kończy przygotowania do wprowadzenia na rynek drugiej generacji tego zaawansowanego technologicznie modelu, która otworzy przed wodorową motoryzacją zupełnie nowe perspektywy.

więcej »
Auto ma wymieniony licznik? Nie kupuj – radzi Związek Dealerów Samochodów

Od 1 stycznia obowiązują nowe zasady i procedury wymiany licznika w pojeździe opisane w  art. 81a Prawa o ruchu drogowym. Pewnie dlatego w ostatnich dniach ze stacji kontroli pojazdów dochodzą sygnały o wzmożonych wizytach klientów w celu złożenia oświadczenia o wymianie licznika i dokonania odczytu nowego licznika przez diagnostę. Najprawdopodobniej, w zamierzeniu odwiedzających SKP, ma to zalegalizować zafałszowany wcześniej przebieg i wyłączyć odpowiedzialność za to przestępstwo. Zdaniem Związku Dealerów Samochodów nic to nie da.

więcej »
TOMEX patronem cyklu Szkoleń Bezpiecznej Jazdy

Już po raz trzeci firma TOMEX Hamulce objęła patronat nad Szkoleniem Bezpiecznej Jazdy, które zorganizowane zostało przez klub Mitsumaniaki w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy na Torze w Łodzi.

więcej »
Czy certyfikaty oponiarskie zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) wprowadza nowy system certyfikacji serwisów oponiarskich w Polsce. To rzetelna weryfikacja działania i wyposażenia serwisów zajmujących się wymianą i naprawą opon.

więcej »
Jeżdżący Nissan Leaf będzie automatycznie kontrolował zaparkowane auta

Od kilku dni po warszawskich ulicach jeżdżą dwa Nissany Leafy, które dzięki specjalnym kamerom zainstalowanym na dachach mają za zadanie automatycznie wykrywać samochody, których kierowcy nie zapłacili za parkowanie.

więcej »
Najczęściej serwisowane auta w 2019 roku według Autodata

Autodata, spółka Solera Holdings, globalnego lidera w dziedzinie danych i oprogramowania do zarządzania zasobami i ryzykiem dla sektora ubezpieczeniowego i motoryzacyjnego, opublikowała raport na temat najczęściej serwisowanych pojazdów w 2019 roku.

więcej »
Audi e-tron wyznacza ekotrendy: nagroda Auto Świat Moto Awards 2019

W drugiej edycji plebiscytu Moto Awards, zorganizowanego przez redakcję tygodnika „Auto Świat”, Audi e-tron – w pełni elektryczny SUV spod znaku czterech pierścieni – zajął pierwsze miejsce w kategorii „Wyznaczają ekotrendy”. O tym, które z aut zdobędą nagrody w poszczególnych kategoriach decydowali czytelnicy. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali.

więcej »
Volkswagen Group Polska nagrodzony za rozwijanie elektromobilności

W drugiej edycji plebiscytu Moto Awards, zorganizowanego przez redakcję tygodnika „Auto Świat” oddano ok. 125 tysięcy głosów. Dziennikarze nominowali 51 nowych samochodów w ośmiu kategoriach. O tym, które z aut zdobędą nagrody w poszczególnych kategoriach decydowali czytelnicy. Kapituła konkursu przyznała także nagrody dodatkowe. Wczoraj w Warszawie wręczono statuetki, spółkę Volkswagen Group Polska nagrodzono za szeroką gamę samochodów elektrycznych z różnych segmentów. 

więcej »
Praca zespołowa motywem przewodnim kalendarza Spies Hecker 2020

Wspólne dążenie do znakomitego efektu: "Team Work makes the Dream Work" to tytuł nowego kalendarza Spies Hecker na rok 2020.

więcej »
Kolory Europy – kalendarz Standox na rok 2020

Już wkrótce Europę opanuje piłkarska gorączka – Euro 2020. Mecze będą rozgrywane we wszystkich zakątkach starego kontynentu – od Irlandii i Szkocji po Węgry, Włochy, Hiszpanię i Azerbejdżan. Tegoroczny kalendarz Standox 2020 jest celebracją turnieju, naturalnie nie zabrakło również fascynujących samochodów w pięknych kolorach.

więcej »
Mahle Aftermarket gotowe do uruchomienia sprzedaży w styczniu

W związku z nabyciem całkowitego udziału w firmie Behr Hella Service przez firmę Mahle Aftermarket, z dniem 1 stycznia 2020 roku wszystkie dotychczasowe działania Behr Hella Service zostają przeniesione do firmy Mahle.

więcej »
Toyota poszerza gamę modelu GR Supra. Wersja z silnikiem 2.0 już niedługo w sprzedaży

Rok po światowym debiucie GR Supry podczas North American International Auto Show 2019 w Detroit, Toyota ogłasza szczegóły pierwszego poszerzenia gamy modelu o nowy 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem. Nowa jednostka napędowa jest dynamiczna, a jednocześnie pozwala GR Suprze trafić do szerszego grona klientów. Auto będzie dostępne w sprzedaży w Europie od marca 2020 roku.

więcej »
RAV4 Plug-in Hybrid – nowy flagowy model hybrydowy Toyoty

W 2020 roku gama modelowa Toyoty RAV4 zostanie wzbogacona o nową wersję – RAV4 Plug-in Hybrid. Będzie to najmocniejsza i najbardziej oszczędna odsłona w 25-letniej historii tego modelu.

więcej »
Akumulatory Bosch idealnym partnerem nie tylko na zimę 

Zbliżająca się zima to okres, w którym na próbę wystawione są różne podzespoły samochodów, w tym m.in. akumulatory. To od ich stanu w dużej mierze zależy, czy kierowcy nie będą mieli problemów z rozruchem silnika nawet przy kilkunastostopniowych mrozach.

więcej »
Aktualizacja oprogramowania IDC5 CAR 71.0.0

IDC5 CAR 71 oferuje to, co najlepsze w diagnostyce wielomarkowej samochodów osobowych i dostawczych – liczne nowości diagnostyczne, funkcje specjalne, a także informacje techniczne niezbędne do profesjonalnego przeprowadzenia nawet najbardziej skomplikowanych operacji warsztatowych.

więcej »
Rekordowa kara dla Volkswagena od UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył rekordową sankcję na Volkswagen Group Polska. Kara wielkości ponad 120 milionów złotych została nałożona przez prezesa UOKiK Marka Niechciała za tzw. aferę dieselgate. 

więcej »