Informacje branżowe

Hyundai przedłuża gwarancję dla ponad miliona samochodów

Hyundai Motor ogłosił program Hyundai C A R E, wydłużający okres gwarancji samochodów Hyundai na całym świecie.

więcej »
Kia Motors Polska wspiera Instytut Matki i Dziecka

Kia Motors Polska wie, jak ważne są obecnie wszelkie działania wspierające system ochrony zdrowia. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie Kia postanowiła pomóc Instytutowi Matki i Dziecka.

więcej »
Jak poprawnie zdezynfekować samochód?

W dobie epidemii koronawirus stanął na drodze także kierowcom. Osoby, które nadal podróżują autem, powinny zadbać o czystość i dezynfekcję wszystkich elementów pojazdu, na których mógłby zagościć wirus. Ci, którzy mają do wyboru podróż transportem publicznym lub samochodem, powinni rozważyć tę drugą opcję. Zaś kierowcy pracujący przez dłuższy czas zdalnie lub poddani kwarantannie, powinni pamiętać o… akumulatorach. 

więcej »
Wsparcie branży transportowej od IVEO

Konieczność zagwarantowania dostaw niezbędnych towarów sprawia, że świat transportu, a wraz z nim sieć serwisowa IVECO, nie mogą się zatrzymać. Wspierając wysiłki logistyków, wszyscy autoryzowani dealerzy oraz warsztaty IVECO pozostają do ich dyspozycji.

więcej »
Respiratory SEAT-a trafią do hiszpańskich szpitali

Respirator OxyGEN, produkowany w zakładach SEAT-a, został oficjalnie dopuszczony do wykorzystania w szpitalach. Atest urządzeniu nadała Hiszpańska Agencja ds. Produktów Zdrowotnych i Medycznych. Wolumen produkcji będzie na bieżąco dostosowywany do zapotrzebowań służby zdrowia.

więcej »
Czy wymiana opon podczas kwarantanny jest dozwolona?

W związku z sygnałami prasowymi o przypadkach karania kierowców przez policję mandatami za jeżdżenie na wymianę opon, Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Oponiarskiego, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i Związek Dealerów Samochodów wystosowały stanowczy list do premiera Morawieckiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Komendanta Głównego Policji. 

więcej »
Akcja #pomagamypomagać dla warsztatów od branży aftermarket

Wszystkie dane jasno wskazują, że światowa gospodarka stoi przed największym wyzwaniem ostatnich dekad. Wiedzą to też producenci części i dostawcy, jednak nikt z nich nie zamierza biernie przyglądać się tej sytuacji. Każdy chce pomóc mechanikom utrzymać ruch w warsztatach, aby wspólnie przetrwać ten ciężki okres. Czołowi dostawcy wspólnie z Inter Cars zorganizowali akcję #pomagamypomagać, która rusza wraz z początkiem kwietnia.

więcej »
Praca w czasach wirusa

Przedsiębiorcy kontynuujący prowadzenie działalności gospodarczej – np. zakłady mechaniki pojazdowej – muszą zwrócić szczególną uwagę, jak zabezpieczyć siebie i pracowników na wypadek kontaktu z koronawirusem.

więcej »
Auto Partner wspiera służbę zdrowia w czasie walki z koronawirusem

Zarząd Auto Partner przekazał 50 000 zł Fundacji Cicha – Nadzieja na pomoc dla Szpitala Miejskiego w Tychach na najpilniejsze potrzeby w obliczu funkcjonowania placówki w warunkach pandemii wirusa SARS-CoV-2. 

więcej »
Jak polscy przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej pomagają w walce z koronawirusem?

Polska Grupa Motoryzacyjna, która zrzesza rodzimych producentów części samochodowych zebrała od swoich członków informacje o tym, jakie działania podejmują oni w dobie ogólnopolskiej walki z koronawirusem. Okazało się, że motoryzacyjni przedsiębiorcy niezwykle aktywnie włączyli się do walki na różne sposoby.

więcej »
Inter Cars uruchamia leasing narzędzi

Inter Cars przygotowało ofertę leasingu narzędzi bez konieczności wychodzenia z domu – szczególnie korzystną w czasach pandemii. Aby ją zrealizować, klienci nie muszą nigdzie się ruszać, kontakt z otoczeniem ograniczają do minimum, podobnie jak wszelkie formalności.

więcej »
Jak zadbać o samochód przed dłuższym postojem?

Choć własny samochód to teraz najbezpieczniejszy środek transportu, w obliczu koronawirusa natężenie ruchu zmalało. Zgodnie z wytycznymi zostajemy w domu, a kierowcy, którzy dojeżdżali do pracy, korzystają często z możliwości home office. Czy taka przerwa i czas „kwarantanny” mogą być szkodliwe dla samochodów? Eksperci ProfiAuto radzą, jak przygotować cztery kółka do dłuższych postojów – podstawa to odpowiednia konserwacja. 

więcej »
Leadec utrzyma dwie linie produkcji baterii

Leadec przygotowuje się do dwóch przełomowych kontraktów w dziedzinie elektromobilności. Od marca 2020 r. Leadec przejął produkcyjne utrzymanie ruchu zakładu produkującego baterie w niemieckim Kamenz. Dodatkowo ta specjalizująca się w usługach przemysłowych firma, wygrała kontrakt na całkowite produkcyjne utrzymanie ruchu linii montażowych w zakładzie w Jaworze w Polsce. Oba zamówienia zostały udzielone jednocześnie.

więcej »
Kia przedłuża gwarancję na auta na całym świecie

Kia Motors Corporation ogłosiła początek akcji „Kia Promise” – globalnego programu przedłużenia gwarancji samochodów. Dzięki programowi „Kia Promise” klienci, którzy nie mogą przemieszczać się z powodu pandemii wirusa COVID-19, mogą być spokojni o przedłużenie gwarancji samochodu

więcej »
Szef badań nad ogniwami akumulatorowymi w Daimler o elektromobilności

Układ akumulatorowy jest prawdopodobnie najważniejszym elementem pojazdów elektrycznych. Oprócz uzyskania najwyższej możliwej gęstości energii kluczowe znaczenie mają takie aspekty, jak bezpieczeństwo, waga i zrównoważony rozwój. Dr Andreas Hintennach jest szefem badań nad ogniwami akumulatorowymi w Daimler. Oprócz wyjaśnienia podstaw obecnych ogniw litowo-jonowych, nakreśla, które przyszłe technologie rzeczywiście mają szansę odpowiednio pełnić swoją rolę.

więcej »
Volkswagen produkuje osłony chroniące twarz techniką druku 3D

Reagując na potrzeby związane z pandemią koronawirusa koncern Volkswagen rozpoczął produkcję metodą druku 3D mocowań do osłon zabezpieczających twarz. Odbywa się to w ramach wspólnej inicjatywy z Airbusem i serwisem „Mobility goes Additive” zajmującym się techniką druku 3D, w którą angażuje się około 250 firm.

więcej »
INELO News: Informator na temat bieżącej sytuacji w transporcie w związku z koronawirusem

Dzisiejsza aktualizacja zawiera informacje o wprowadzeniu pakietu Tarczy Antykryzysowej, najnowszych obostrzeniach na terenie RP, które weszły w życie 1 kwietnia i ich wpływie na transport, danych o ruchu drogowym, sporządzonych przez GGDKiA, a także o monitoringu SENT obejmującym przewóz leków i wyrobów medycznych. Eksperci Grupy INELO przygotowali również nowe informacje o regulacjach w transporcie międzynarodowym w krajach Unii Europejskiej.

więcej »