Informacje branżowe

Bosch wprowadza elektryczne ciężarówki na ulice

Dzięki zakupom online, produkty zamówione za pomocą kilku kliknięć, dostarczane są do klienta jeszcze tego samego dnia. Boom na tego typu transakcje przekłada się na wzmożony ruch samochodów dostawczych i ciężarowych na ulicach miast, na których niejednokrotnie brakuje stref rozładunku, a kierowcy zmuszeni są do parkowania „na drugiego”. W efekcie blokowane są ulice, rośnie poziom hałasu i emisji spalin. To z kolei prowadzi do coraz częstszych rozmów na temat zakazu wjazdu do centrów miast pojazdów z firm kurierskich, transportowych czy innych, których przedstawiciele poruszają się samochodami dostawczymi.

więcej »
Co zrobić ze zużytym akumulatorem?

Akumulator jest zbudowany w części z silnie trującego ołowiu. Dlatego tak ważne jest, aby zużyty trafił w odpowiednie ręce – firm lub organizacji, które posiadają uprawnienia do zbiórki, transportu i recyklingu. O recyklingu akumulatorów mówi Wojciech Kopacz, menadżer Bio Service.

więcej »
Od radaru przez kamerę po sztuczną inteligencję

Podczas Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze Continental pokaże, w jaki sposób sektor transportu drogowego wkracza w erę nowych technologii, które ratują życie. Firma zaprezentuje m.in. kolejną generację systemu wspomagania skrętu w prawo przeznaczonego dla samochodów ciężarowych.

więcej »
Nowe marki dołączają do Snow & Music Days 2018

Snow & Music Days 2018 to wyjątkowa inicjatywa Inter Cars, która ma na celu dostarczyć klientom dystrybutora emocji, wrażeń i fachowej wiedzy. W gronie partnerów wydarzenia znaleźć można największych producentów części do samochodów. Teraz do tej listy dołączają kolejne marki.

więcej »
Pojazdy elektryczne ładują się coraz szybciej

Sposób magazynowania energii wciąż jest największym wyzwaniem dla konstruktorów aut elektrycznych, ale prace w tej dziedzinie cały czas postępują. Opracowywane w Stanach Zjednoczonych rewolucyjne ogniwa litowo-metalowe mogą zwiększyć zasięg pojazdów elektrycznych nawet dwukrotnie, a nowoczesne stacje do ładowania mogą naładować baterię do 80% w zaledwie 15 minut.

więcej »
Auta sterowane joystickiem, a w przyszłości głosem

To rewolucja dla osób niepełnosprawnych. Głosowa obsługa gazu, hamulca, obrotu kierownicy czy specjalne joysticki umożliwią prowadzenie samochodu osobom z niedowładem i porażeniem kończyn.

więcej »
Oszczędność energii i czasu dzięki produktom Cromax

Warsztaty lakiernicze często zmagają się z wysokimi kosztami energii elektrycznej. Dlatego wiele produktów marki Cromax® zostalo opracowane tak, aby umożliwić osiąganie znakomitych rezultatów przy optymalnym zużyciu energii.

więcej »
OCRK: Transport nie odpoczywa, czyli co czeka polskich przewoźników po urlopie

Wakacje to nie sezon ogórkowy. Dla polskich transportowców oznacza przygotowanie się do znaczących zmian i perturbacji. Już 3 września kary za wybrane wykroczenia będą naliczane na nowo. A od października zaczną obowiązywać aktualne regulacje SENT. Co więcej, szykują się kolejne rewolucje. Co z pomysłem Ministra Infrastruktury o zmianie wynagradzania kierowców? I jaki dalszy los czeka Pakiet Mobilności? Eksperci wskazują kierunki zmian i podpowiadają, jak się na nie przygotować.

więcej »
Grupa Auto Partner – 27-proc. wzrost sprzedaży w lipcu 2018 r.

Auto Partner S.A., jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, kolejny miesiąc odnotowuje dwucyfrowe wzrosty sprzedaży. W lipcu 2018 roku przychody Grupy rok do roku wzrosły o 27% do 102,5 mln zł.

więcej »
Wyjątkowy eksperyment Tork, „Mydło na kółkach”, pomaga food truckom zadbać o higienę

Mieszkańcy miast żyją w coraz większym biegu. Wraz z rosnącym tempem życia wzrasta też popularność food trucków, w których można szybko zjeść. Jednak 43% osób rezygnuje z odwiedzania tego typu miejsca z powodu braku w nim produktów do higieny rąk, takich jak mydło, środki odkażające lub serwetki. Szukając rozwiązania tego problemu, Tork rozpoczął eksperyment „Mydło na kółkach”, wykorzystując w nim własną ciężarówkę.

więcej »
Nokian Tyres przyłącza się do inicjatwy Science Based Targets celem redukcji gazów cieplarnianych

Jako pionier w zakresie produkcji opon Nokian Tyres pragnie przyłączyć się do walki ze skutkami zmian klimatycznych. W związku z tym firma zdecydowała się wyznaczyć sobie ambitne cele dotyczące ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w oparciu o aktualne ustalenia naukowe.

więcej »
Raz a dobrze – jaki hak wybrać?

Zakup haka holowniczego to w zasadzie czynność jednorazowa. Raz zakupiony sprzęt użytkujemy, a następnie sprzedajemy razem z samochodem. Rzadko dochodzi do wymiany haka ze względu na jego zużycie czy pojawienie się nowszych modeli. Jeśli decyzję o zamontowaniu zaczepu podejmujemy raz na kilka do kilkunastu lat, to podejmijmy ją świadomie i rozważnie. Na jakie elementy powinniśmy więc zwrócić uwagę?

więcej »