Informacje branżowe

Łatwy montaż i więcej czasu w trasie

Schaeffler rozszerza swoją ofertę łożysk kół dla pojazdów ciężarowych – dostępny jest już nowy katalog dla rynku części zamiennych „FAG Wheel Bearings 2018/2019 for Heavy Commercial Vehicles”.

więcej »
Dunlop kolejny raz wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Już w najbliższą niedzielę – 13 stycznia – serce niejednego fana motoryzacji z pewnością zabije szybciej, a Autodrom na warszawskim Bemowie zostanie rozgrzany do czerwoności. Na płycie obiektu po raz kolejny spotkają się mistrzowie kierownicy oraz czołowi zawodnicy motorsportu.

więcej »
Jak dbać o felgi? Organika radzi!

Felgi nie tylko poprawiają wygląd samochodu. Przede wszystkim wspomagają chłodzenie układu hamulcowego, a także korzystnie wpływają na dynamikę jazdy. Aby zapobiec osadzaniu się na felgach pyłu hamulcowego i na dłużej zachować ich wizualne właściwości, warto regularnie dbać o te elementy. Jak to zrobić? Jak cieszyć się felgami przez lata?

więcej »
Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy

Grupa LOTOS podsumowała swoją współpracę z Robertem Kubicą, jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców. Konferencję zorganizowano 28 grudnia 2018 r. w Częstochowie, dzięki czemu Robert mógł uświetnić swoją obecnością mecz charytatywny Fundacji Ludzki Gest Kuby Błaszczykowskiego. Inicjatywę „Świąteczne Granie z Kubą” wsparła również Fundacja LOTOS.

więcej »
Lutowy cykl szkoleń TEXAEDU

Nawet najlepsze urządzenia diagnostyczne są wykorzystywane w takim stopniu, na jaki pozwala wiedza i doświadczenie obsługujących je osób. Wydajność urządzeń można podnieść poprzez udział specjalistów diagnostów w profesjonalnych programach szkolących i doszkalających. TEXA zaprasza mechaników diagnostów na szkolenia w ramach programu TEXAEDU.

więcej »
Zimowy niezbędnik. Produkty, które uratują Cię z opresji podczas wyjazdu na ferie.

Długo wyczekiwane ferie zbliżają się wielkimi krokami, co oznacza, że wielu z nas już myśli o spakowaniu nart do samochodu. Szusujemy nie tylko w kraju, ale i za granicą, często odwiedzamy kurorty na Słowacji, w Austrii, Francji czy we Włoszech.

więcej »
Awarie silnika – jak im zapobiegać?

Średnie roczne wydatki przeznaczane na utrzymanie samochodu, nie wliczając w nie paliwa, mogą sięgnąć nawet 12 tys. złotych. Co więcej, aż 2/3 polskich kierowców, jako koszty najbardziej obciążające domowy budżet wskazuje naprawy1. Na jakie elementy silnika warto zwracać szczególną uwagę, aby minimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia usterki, a także koszty naprawy?

więcej »
PSPA: potrzebna nowa e-taryfa dla elektromobilności

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych zwróciło się do Ministra Energii z apelem o zmianę taryf dystrybucyjnych dla energii elektrycznej. To jedna z barier rozwoju rynku, na które organizacja wskazuje w ramach cyklu #barieryelektromobilności. PSPA podkreśla rolę prowadzonego z administracją dialogu, od którego zależeć będzie tempo popularyzacji pojazdów elektrycznych w Polsce.

więcej »
Jak zadbać o czyste powietrze podczas podróży samochodem?

Wdychanie zanieczyszczonego powietrza pogarsza nasze samopoczucie. Wywołane tym bóle i zawroty głowy, uporczywy kaszel, kichanie czy załzawione oczy mogą podczas jazdy samochodem doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze.

więcej »
Co wpłynęło na dynamikę sprzedaży BILSTEIN w Polsce?

Zróżnicowana oferta amortyzatorów BILSTEIN doskonale wpisuje się w rosnący potencjał aftermarketu w Polsce. Obok klasycznych konstrukcji zwiększa się sprzedaż elementów zawieszenia pneumatycznego.

więcej »
Oleje Total oficjalnie dedykowane do samochodów Aston Martin

Firma Total oficjalnie nawiązała współpracę z brytyjską marką samochodów Aston Martin. Oleje Total zostały zatwierdzone jako dedykowane środki smarne do wszystkich samochodów Aston Martina, wyprodukowanych od 2004 roku.

więcej »
Zanim wyruszysz w zimową podróż samochodem

Zmienne warunki zimowe stwarzają dodatkowe obciążenia amortyzatorów, dlatego należy dobrze przyjrzeć się pracy zawieszenia. Nieprawidłowości w jego działaniu znacznie obniżają utrzymanie trakcji na ośnieżonej czy oblodzonej drodze.

więcej »