Informacje branżowe

Jak wybrać auto z drugiej ręki? Praktyczne porady i wskazówki

Polacy często kupują samochody z drugiej ręki. Badanie „Rynek samochodów używanych w Polsce – doświadczenia i oczekiwania Polaków” zrealizowane przez Kantar TNS na zlecenie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) dostarczyło szczegółowych danych na temat zakupu używanego pojazdu. Eksperci postanowili więc zweryfikować, w jaki sposób kupować samochody z rynku wtórnego.

więcej »
Axalta otwiera nowy obiekt w Holandii

Axalta (NYSE: AXTA), wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, podpisała umowę dotyczącą budowy nowoczesnego obiektu w Holandii. Podpisy złożono 4 czerwca 2019 r. podczas targów Provada, największych targów nieruchomości w Holandii.

więcej »
Targi Automechanika ze specjalnymi konferencjami IBIS

IBIS, globalna platforma konferencyjna i światowe targi Automechanika rozpoczynają ze sobą współpracę. Z tej okazji nadchodzące targi Automechanika w Szanghaju i Frankfurcie będą zawierać regionalne eventy organizowane przez IBIS.

więcej »
Snap-on otrzymuje nagrodę Królowej Brytyjskiej Queen's Award

Producent i dostawca narzędzi ręcznych i elektrycznych, urządzeń diagnostycznych, oprogramowania i sprzętu dla warsztatów i serwisów samochodowych, Snap-on, otrzymał dwie prestiżowe nagrody Queen's Award – Nagrody Brytyjskiej Królowej. Nagrody zostały przyznane w kategoriach innowacji – Innovation Award i businessu międzynarodowego – International Trade Award.

więcej »
Szkolenie techniczne on-line – skraplacz klimatyzacji Valeo

W środę 19 czerwca o godzinie 13.00 odbędzie się bezpłatne szkolenie techniczne on-line dotyczące skraplaczy klimatyzacji Valeo.

więcej »
Pierwsze polskie elektryczne samochody dostawcze wkrótce wyjadą na drogi

Wkrótce na drogi wyjadą pierwsze polskie elektryczne samochody dostawcze. W Polsce rusza również pierwsza w Europie liga elektrycznego rallycrossu. 

więcej »
Oszacuj potencjał swojego warsztatu

O powodzeniu biznesu, jakim jest warsztat samochodowy, decyduje wiele różnorakich czynników. Jednym z nich jest stopień wykorzystania swojego potencjału. Najnowsza akcja firmy Tiptopol pozwala na sprawdzenie, w jakim stopniu warsztat realizuje swój potencjał.

więcej »
Nowa aplikacja TomTom GO Navigation z Apple CarPlay

TomTom [TOM2] ogłosił wprowadzenie na rynek TomTom GO Navigation. Ta aplikacja na system iOS oznacza najnowsze innowacje TomTom i najbardziej aktualne mapy, a także kompatybilność z Apple CarPlay, dzięki czemu kierowcy mogą korzystać z aplikacji również na ekranie w desce rozdzielczej. Mają oni dostęp do usług nawigacji online w czasie rzeczywistym bez konieczności usuwania danych, ponieważ mapy są przechowywane w telefonie.

więcej »
Bosch prezentuje historię kluczyka samochodowego

Przekręcić kluczyk i ruszyć? W 1900 roku nie było to takie proste. Uruchamianie pojazdu w tamtych czasach było procesem obejmującym około dziesięciu różnych czynności, które potrafił wykonać tylko przeszkolony i mający wprawę szofer. Uruchamianie zapłonu za pomocą włącznika obrotowego było tylko jedną z czynności.

więcej »
Tor Misano ze specjalnym systemem monitorowania Bosh

Bosh wyposażył włoski tor wyścigowy Misano w rozwiązanie wideo, które umożliwia rejestrowanie zawodów. Funkcja Intelligent Video Analytics pomaga zapewnić bezpieczeństwo startującym w wyścigach. 

więcej »
Influencerzy transportowi w wyzwaniu DAF-a

Trwa DAF Driver Challenge – międzynarodowe zawody, które mają wyłonić najlepszego kierowcę DAF-a na świecie. W Polsce również mają miejsce eliminacje – niebawem wyłoniona zostanie dziewiątka finalistów. Pod koniec maja w wyzwaniu DAF-a udział wzięli jedni z najbardziej medialnych i rozpoznawalnych kierowców w Polsce.

więcej »
Wakacyjna oferta Suzuki – pokazy specjalne w całej Polsce

Nadchodzi lato gorących cen! Wakacyjna oferta Suzuki to unikatowa propozycja łącząca specjalne ceny na wybrane modele oraz znakomite widowiska z udziałem dziennikarzy motoryzacyjnych i utalentowanych artystów.

więcej »