Informacje branżowe

Pozycja Polski na motoryzacyjnej mapie Europy – czyli co przyniesie przyszłość w motoryzacji

W najbliższej perspektywie największe wyzwania, jakie stoją przed przemysłem i rynkiem motoryzacyjnym, to bez wątpienia Brexit, szybko rozwijające się dalekowschodnie internetowe platformy handlowe, światowe wojny cenowe i regulacje dotyczące redukcji CO2 – wynika z raportu SDCM na rok 2019.

więcej »
Pionierskie układy klimatyzacji DENSO w autobusach w Hongkongu

Autobusy piętrowe są jednym z podstawowych środków transportu dla osób dojeżdżających do pracy w Hongkongu. Aby zapewnić im wygodną podróż, klimatyzacja jest niezbędna – do tego stopnia, że w przypadku awarii układu klimatyzacji autobus może zostać wyłączony z eksploatacji. Wysokie temperatury i wilgoć latem, łagodne zimy oraz konstrukcja autobusów piętrowych stanowią wyjątkowe wyzwanie dla klimatyzacji.

więcej »
Kolejna generacja Porsche Macan będzie samochodem elektrycznym

Zakłady w Lipsku są przekształcane w fabrykę samochodów wyspecjalizowaną w elektromobilności.

więcej »
Goodyear AERO – opona koncepcyjna dla autonomicznych i latających samochodów

Goodyear prezentuje najnowszą oponę koncepcyjną na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Genewie 2019. Goodyear AERO to opona typu dwa w jednym, zaprojektowana z myślą o autonomicznych, latających samochodach przyszłości. Koncepcyjny produkt sprawdziłby się zarówno jako ogumienie do jazdy, jak i śmigło do latania.

więcej »
Okładziny hamulcowe do pojazdów użytkowych

MEYLE opracowało nowe okładziny hamulcowe jakości MEYLE-PD według normy ECE-R 90 dla samochodów ciężarowych.

więcej »
Katalog klimatyzacji Magneti Marelli 2019

Ukazało się nowe wydanie katalogu Klimatyzacji Magneti Marelli 2019.

więcej »
Jak przygotować samochód do sezonu wiosennego?

Zbliżający się sezon wiosenny to dobry moment dla kierowców na przygotowanie samochodu do użytkowania podczas tej pory roku. Każde auto wymaga gruntownej kontroli oraz – w razie potrzeby – wymiany elementów eksploatacyjnych. O czym pamiętać w kontekście przygotowań do wiosny, by cieszyć się efektywną i bezpieczną jazdą?

więcej »
Branża motoryzacyjna: twardy Brexit to dwa razy większe koszty homologacji

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych alarmuje, że jeżeli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej 29 marca bez żadnego porozumienia, bardzo mocno ucierpi na tym cała branża w Polsce. Wielka Brytania jest trzecim rynkiem eksportowym części motoryzacyjnych z Polski.

więcej »
Znamy już polską Barbie Shero 2019

4 marca 2019 roku podczas uroczystej gali poznaliśmy nazwisko polskiej Barbie Shero 2019. Wyróżnienie przyznawane wyjątkowym kobietom, które mogą być inspiracją dla dziewczynek i kobiet na całym świecie odebrała Iwona Blecharczyk - zawodowy kierowca transportu specjalistycznego – której trudna droga do wymarzonego zawodu może być przykładem realizacji prawdziwej pasji i konsekwencji w osiąganiu celów.

więcej »
Z Inter Cars Dookoła Świata

Egzotyczne destynacje kuszą turystów z całego świata, wabiąc ich swoją unikalną kulturą, hipnotyzującymi widokami i atrakcjami rodem z filmów przyrodniczych. Dzięki nowej inicjatywie Inter Cars, wszystkie te rzeczy dostępne są dla klientów dystrybutora. Akcja Inter Cars Dookoła Świata oficjalnie wystartowała!

więcej »
Promocyjny leasing na 103%

Firma Bosch we współpracy z Idea Getin Leasing S.A. przygotowała promocyjną ofertę w segmencie urządzeń do diagnostyki sterowników typu KTS.

więcej »
III Konferencja MaXserwis w Łochowie

W miniony weekend odbyła się już po raz trzeci konferencja sieci warsztatów MaXserwis.

więcej »