Informacje branżowe

Już wkrótce zmiany w obowiązkowym wyposażeniu pojazdów

Zgodnie z powszechnie dostępnymi danymi ponad 25.000 osób zginęło na europejskich drogach w 2017 r. Rok wcześniej liczba ta była podobna. Rocznie około 135 000 osób zostaje poważnie rannych. Niesie to za sobą nie tylko ogromne cierpienie tysięcy ludzi, ale także ogromne koszty. Wypadki te kosztowały szacunkowo 100 miliardów euro. Jak temu zaradzić? Z pomocą mogą przyjść przepisy europejskie dotyczące obowiązkowego wyposażenia nowych pojazdów.

więcej »
TEXA wita nowy rok 2019 kalendarzem nakreślonym ręką Milo Manara

Tradycyjnie, już dwunasty raz, współpraca TEXA i Milo Manara zaowocowała wydaniem kalendarza dedykowanego wszystkim europejskim warsztatom.

więcej »
Volkswagen stworzył „powerbank” do auta elektrycznego

Volkswagen przedstawia przenośną ładowarkę, która umożliwi szybkie zasilanie aut w energię elektryczną. Działa ona na zasadzie „powerbanku”, urządzenia pomocniczego do telefonu komórkowego. Niezależnie od tego, czy istnieje dostęp do sieci zaopatrzenia w prąd, czy nie, przenośnej ładowarki można używać wszędzie tam, gdzie wystąpi potrzeba zasilenia samochodu elektrycznego – np. na parkingu, przed supermarketem czy w czasie trwania meczu piłkarskiego.

więcej »
Zmiana adresu w danych rejestrowych firmy AS-PL

Z dniem 21 grudnia 2018 r. zmieniony został adres w danych rejestrowych spółki z ulicy Myśliwskiej na ulicę Michałki, gdzie znajduje się Centrala firmy. Numer NIP, REGON i KRS pozostają bez zmian.

więcej »
Mercedes-AMG Petronas Motorsport: lakiernicy w podróży

Gdy F1 przenosi się poza Europę członkowie zespołu Mercedes-AMG Petronas Motorsport muszą dokładnie zaplanować czas i harmonogram lakierowania poszczególnych podzespołów bolidów, które po każdym wyścigu zwykle wracają do lakierni zespołu w angielskim Brackley. Na dwa wyścigi – Grand Prix USA w Austin oraz Grand Prix Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – lakiernia spakowała się i pojechała wraz z zespołem. Spies Hecker wie, jak to wyglądało od kuchni.

więcej »
Świąteczne życzenia

Wszystkim naszym Czytelnikom, a także przedstawicielom firm współpracujących z naszym czasopismem życzymy pełnych radości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia oraz sukcesów w Nowym Roku.

więcej »
Wielkie otwarcie

14 grudnia w Opolu byliśmy świadkami uroczystego otwarcia nowej fabryki wymienników ciepła UFI. Inwestycja o wartości 42 milionów złotych da 250 nowych miejsc pracy. Nowy zakład ma do 2023 roku podwoić moce produkcyjne firmy.

więcej »
Modernizacja urządzeń MAHA

MAHA Polska Sp. z o.o. oferuje modernizację urządzeń MAHA (wszystkie wersje urządzeń: IW7, IW4, IW2, FWT i MINC) do najnowszego standardu spełniającego aktualne wymogi prawne. Urządzenia po modernizacji dysponować będą odpowiednim certyfikatem ITS.

więcej »
Kamery zamiast lusterek. Innowacja DENSO w Lexusie ES

DENSO opracowało cyfrowy moduł ECU (elektroniczną jednostkę sterującą), który za pomocą kamer monitoruje przestrzeń po bokach pojazdu, zwiększając pole widzenia kierowcy i poprawiając jego bezpieczeństwo.

więcej »
MAHA na Kongresie SDVWiA 2018

Na dorocznym Kongresie Stowarzyszenia Dealerów Volkswagena, AUDI, Škody i Seata w Polsce, który odbył się w dniu 30 października 2018 w Poznaniu, kolejny raz aktywnie obecni byli przedstawiciele MAHA Polska Sp. z o.o., jako partnera wspierającego Stowarzyszenia.

więcej »
Wyróżnienie dla Volvo Polska za realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju

Volvo Polska zostało wyróżnione przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Global Compact Network Polska za działania i wysiłki ukierunkowane na realizację wyznaczonych przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) i 10 Zasad Global Compact w Polsce.

więcej »
Panasonic wprowadza usługę TOUGHBOOK-as-a-Service

Panasonic ogłosił nową usługę TOUGHBOOK-as-a-Service (TaaS), czyli abonament miesięczny na urządzenia TOUGHBOOK.

więcej »