Informacje branżowe

Sukces AS-PL na targach ProfiAuto Show

W miniony weekend (8–9.06) w Katowicach odbyły się największe krajowe targi motoryzacyjne – ProfiAuto Show. Liczba atrakcji, które zapewnili organizatorzy i ponad 150 wystawców obecnych na wydarzeniu, przekroczyła wszelkie oczekiwania, a rekordowa frekwencja tylko potwierdziła, że ProfiAuto Show to ważna impreza w kalendarzu każdego
fana motoryzacji.

więcej »
Volvo i Uber prezentują gotowy do jazdy autonomicznej samochód

Volvo Cars i Uber zaprezentowały wspólnie skonstruowany samochód zdolny do autonomicznej jazdy. Jest to kolejny krok nie tylko na kolaboracyjnej ścieżce między firmami, ale także i w rozwoju samodzielnie jeżdżących samochodów.

więcej »
Elektroniczne prawo jazdy może znaleźć się w smartfonach Polaków

Usługa mPojazd, którą uruchomiło Ministerstwo Cyfryzacji, pozwala na zapisanie w aplikacji mobilnej dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia polisy OC. Najbardziej oczekiwana jest jednak możliwość zapisania w aplikacji mobilnej prawa jazdy oraz przypisanie numeru rejestracyjnego do kierowcy. Nowelizacja jest na etapie konsultacji i tzw. pakier deregulacyjny, który umożliwi wspomniane funkcjonalności będzie dostępny na początku przyszłego roku.

więcej »
Sogefi z nagrodą Auto Trader "New Car of the Year"

Sogefi, producent części motoryzacyjnych i dostawca filtrów do Peugeota 3008, został laureatem nagrody Auto Trader "2019 New Car of the Year".

więcej »
OneLife Rally, czyli Z Wrocławia do Aten w słusznej sprawie

22 czerwca rozpocznie się trzecia edycja wyścigu OneLife Rally, który szerzy gościnność i dobre wartości poprzez odwiedzanie europejskich miast we wschodniej i południowej Europie.

więcej »
Philips dba o bezpieczeństwo na polskich drogach i prowadzi kurs pierwszej pomocy

Tegoroczna ekspozycja Philips na branżowych targach ProfiAuto Show to nie tylko oświetlenie do pojazdów mechanicznych i lampy robocze. W ramach bezpieczeństwa na drodze, zwiedzający mogli uczestniczyć w praktycznym kursie z udzielania pierwszej pomocy.

więcej »
Motoryzacyjna wizja wyróżniona nagrodą im. Piotra Tochowicza

W maju w Barcelonie odbyła się uroczysta gala 25-lecia Temot International. W obchodach wzięło udział ponad 400 gości, wśród nich przede wszystkim przedstawiciele członków zrzeszenia. Podczas wydarzenia po raz pierwszy została przyznana nagroda imienia Piotra Tochowicza – jednego z założycieli firmy Moto-Profil. To wyróżnienie dla młodych wizjonerów z branży aftermarket.

więcej »
AS-PL podsumowuje targi Automechanika Birmingham

W dniach 4-6 czerwca 2019 roku odbyły się targi Automechanika Birmingham. Było to największe tego typu wydarzenie motoryzacyjne w Wielkiej Brytanii. Na wydarzeniu nie zabrakło reprezentantów firmy AS-PL, którzy prezentowali nowości produktowe i bestsellery na rynku brytyjskim. 

więcej »
Dayco na Autos Truck Day 2019

Dayco pojawi na targach Autos Truck Day 2019, gdzie zaprezentuje gamę produktów dla segmentu aut ciężarowych.

więcej »
Urządzenia mierzące emisję spalin w Krakowie już działają

Zbyt duża prędkość zabija, dlatego na wielu drogach działają fotoradary, które zmuszają kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Niestety nadmierna emisja spalin również może prowadzić do tak fatalnych skutków, dlatego w Krakowie od 10 czerwca wykonywane są pomiary rzeczywistej emisji spalin. 

więcej »
Belron i AGC z umową franczyzową na sieci napraw i wymiany szyb samochodowych w Polsce i w Czechach

Belron, światowy lider w dziedzinie naprawy i wymiany szyb samochodowych (NWSS) oraz AGC Automotive Europe, europejski oddział światowego lidera produkcji szyb samochodowych, podpisały umowę franczyzową obejmującą działalność AGC NWSS w Polsce i w Czechach. 

więcej »
Jak utrzymać najniższą temperaturę w zaparkowanym samochodzie?

W oparciu o badania Uniwersytetu Stanforda eksperci AAA AUTO ostrzegają przed zabójczym wzrostem temperatury wewnątrz samochodu zaparkowanego w pełnym słońcu. W ciągu jednej godziny wnętrze auta może nagrzać się do 47 stopni Celsjusza i stać się śmiertelną pułapką dla dziecka lub psa. 

więcej »