Informacje branżowe

Marcowa ofensywa szkoleniowa Inter Cars

Ponad 50 szkoleń różnego rodzaju przygotował dla swoich klientów Inter Cars w marcu. Wśród nich są zarówno pozycje skierowane do specjalistów z rynku osobowego, jak również tych zajmujących się pojazdami o znacznie większej masie.

więcej »
TOMEX Hamulce patronem cyklu Szkoleń Bezpiecznej Jazdy

Za nami już dwa Szkolenia Bezpiecznej Jazdy organizowane przez klub Mitsumaniaki. Patronem tego cyklu wydarzeń jest polski producent klocków hamulcowych – firma TOMEX.

więcej »
Szkolenia w Centrum Szkolenia Motoryzacji „Autoelektronika Kędzia”

Centrum Szkolenia Motoryzacji „Autoelektronika Kędzia” od 1993 roku pomaga zdobywać wiedzę z zakresu najnowszych technologii motoryzacyjnych.

więcej »
Urządzenie do pomiaru obciążenia pojazdów

Firma NSK opracowała pionierskie urządzenie do wykrywania ponadnormatywnego obciążenia, które zapobiega przeładowaniu pojazdów użytkowych i poprawia bezpieczeństwo ruchu. Dzięki prostemu montażowi w układzie zawieszenia samochodów dostawczych, lekkich ciężarówek i innych pojazdów użytkowych, urządzenie umożliwia precyzyjny pomiar wagi podczas ruchu pojazdu.

więcej »
Nowe Centrum Szkoleniowe WIMAD

Firma WIMAD informuje o otwarciu nowego Centrum Szkoleniowego.

więcej »
Zmarł Piotr Tochowicz, prezes zarządu MOTO-PROFIL

Nie żyje Piotr Tochowicz, prezes zarządu MOTO-PROFIL.

więcej »
Płyny hamulcowe poza kontrolą

Cztery na dziesięć płynów hamulcowych DOT-4 nie spełnia określonych norm, wynika z badania Instytutu Transportu Samochodowego. Złej jakości płyn wydłuża drogę hamowania, a w skrajnych wypadkach może całkowicie uniemożliwić hamowanie pojazdu.

więcej »
Aktualizacja oprogramowania IDC5 CAR 69.0.0

IDC5 CAR 69.0.0 oferuje to, co najlepsze w diagnostyce wielomarkowej - liczne nowości diagnostyczne, funkcje specjalne, a także informacje techniczne niezbędne do profesjonalnego przeprowadzenia nawet najbardziej skomplikowanych operacji warsztatowych.

więcej »
Terminarz szkoleń na stronie Ravenol Professionals

Sieć Ravenol Professionals przykłada wielką wagę do podnoszenia kwalifikacji uczestników sieci. W XXI wieku, w czasach, kiedy technologia w dziedzinie motoryzacji nieustannie posuwa się do przodu, niezmiernie ważne jest, aby nadążyć za wyznaczanymi trendami i umiejętnie zdiagnozować przyczyny awarii samochodu.

więcej »
Delphi Technologies kontynuuje współpracę z Kajetanem Kajetanowiczem

Delphi Technologies przedłuża współpracę z utytułowanym zawodnikiem sportów motorowych, Kajetanem Kajetanowiczem. Dzięki wsparciu trzykrotnego zwycięzcy Mistrzostw Europy w rajdach, Delphi Technologies ponownie uzyska możliwość zaprezentowania na arenie międzynarodowej swojej marki oraz szerokiego spektrum produktów i usług. Zmagania w lidze WRC-2 Kajetanowicz rozpocznie w nowym samochodzie.

więcej »
Kutno – nowa lokalizacja na magazynowej mapie kraju

Hillwood, jedna z wiodących globalnych firm z branży nieruchomości komercyjnych, realizuje jedną ze swych nowych inwestycji w Kutnie, nowym rynku magazynowym w Polsce Centralnej. Hillwood Kutno, centrum logistyczne o powierzchni 33 000 mkw., zostanie oddane do użytku w kwietniu tego roku.

więcej »
Lowbrasys, czyli przyszłość technologii hamowania

Wczoraj odbyło się spotkanie wieńczące projekt Lowbrasys. Jego koordynacją zajmowała się firma Brembo, a celem było przyspieszenie prac badawczych, rozwojowych i weryfikacyjnych nad technologiami czystszego transportu drogowego.

więcej »