Informacje branżowe

NOVOL otwiera N-Box!

Kolejny etap w historii firmy NOVOL został rozpoczęty! W dniu 12.06.2019 r. otworzył się N-Box i na półki sieci sklepów patronackich trafiła nowa linia – NOVOL.

więcej »
Rekordowa frekwencja podczas ProfiAuto Show 2019

46 000 gości, 150 wystawców i dwa targowe dni pełne pasji, adrenaliny i najświeższych trendów. Największe targi motoryzacyjne na Śląsku pokazały, że tempo rozwoju branży motoryzacyjnej nie ma sobie równych.

więcej »
Inwestycje w paliwa alternatywne to konieczność. Zapotrzebowanie na energię znacznie wzrośnie

Klasyczne paliwa w postaci benzyny i diesla stopniowo są wypierane przez biopaliwa, gaz, energię elektryczną czy wodór. Rafał Molenda, dyrektor działu stacji paliw i rozwoju sieci Shell Polska, przekonuje, że świat będzie potrzebował więcej czystszej energii - także w transporcie. Inwestowanie w paliwa alternatywne jest więc koniecznością, a inicjatywy takie jak Shell Eco-marathon propagują ekologiczne podejście do transportu. 

więcej »
Volvo Cars dołącza do europejskiego projektu wymiany danych dotyczących bezpieczeństwa

Volvo Cars włączy się w szeroki projekt poprawy bezpieczeństwa na drogach w Europie. Uczestniczą w nim producenci aut, dostawcy usług, a także instytucje rządowe poszczególnych państw. Wszyscy partnerzy stworzą bazującą na chmurze platformę wymiany danych dotyczących bezpieczeństwa zbieranych i wysyłanych przez samochody i infrastrukturę drogową.

więcej »
Nowy projekt zmian o cenach prądu przewiduje dopłaty do samochodów elektrycznych

W nowym projekcie zmian o cenach prądu znalazło się miejsce dla pojazdów elektrycznych i dopłatach do nich. 

więcej »
Nowy najmocniejszy 4-cylindrowy silnik turbo Mercedes-AMG

Mercedes-AMG stworzył nowy najmocniejszy produkowany seryjnie 4-cylindrowy silnik turbo na świecie. 

więcej »
Pojazdy elektryczne jako banki energii wirtualnych elektrowni, czyli eksperymentalny projekt Mitsubishi

Wystartował eksperyment V2G który wykorzystuje pojazdy elektryczne jako banki energii wirtualnych elektrowni (VPP). Było to możliwe m.in. dzięki dotacjom na pokrycie kosztów projektu budowy demonstracyjnej wirtualnej elektrowni wykorzystującej zasoby inteligentnego systemu energetycznego i poboru mocy (projekt stacji ładowania V2G).

więcej »
Goodyear nagrodzony przez General Motors i Ford za doskonałość w zakresie oryginalnego wyposażenia

Goodyear Tire & Rubber Company został zaliczony do prestiżowego grona światowych dostawców osiągających najlepsze wyniki. Amerykański koncern został nagrodzony przez The Ford Motor Company i General Motors za najwyższy poziom doskonałości w branży dostaw oryginalnego wyposażenia.

więcej »
Do SDCM dołączaczają duże sieci warsztatów i tworzą własną sekcję

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM od początku swojej działalności reprezentowało interesy niezależnych warsztatów. Teraz jednak ta reprezentacja będzie miała bardziej zinstytucjonalizowany charakter. Do SDCM dołączyły bowiem duże sieci warsztatów samochodowych, tworząc własną sekcję.

więcej »
Ford Trucks wjeżdża do Polski! Producent ogłasza strategiczne partnerstwo z Q-Service Truck

Na mocy zawartego porozumienia Q-Service Truck stanie się jedynym importerem pojazdów Ford Trucks w naszym kraju. Firma zajmie się również dystrybucją części zamiennych oraz sprzedażą używanych ciężarówek. Docelowo sieć dilerska Ford Trucks Polska obejmie dziesięć oddziałów zajmujących się sprzedażą i serwisem pojazdów, a finalnie kolejnych dziesięć otrzyma autoryzację do napraw pojazdów.

więcej »
Motoryzacyjne Katowice

W miniony weekend mieliśmy okazję uczestniczyć w targach ProfiAuto Show organizowanych przez firmę Moto-Profil. Była to 16. edycja tej imprezy skierowanej do mechaników i specjalistów z branży motoryzacyjnej.

więcej »
Jak technologia 5G zmieni motoryzację?

Technologia 5G to kilkudziesięciokrotnie wyższa prędkość od LTE i ogromna przepustowość, która pomoże rozwinąć komunikację aut i infrastruktury drogowej między sobą. Dzięki 5G i mnogości urządzeń sieciowych wizja dróg pełnych pojazdów autonomicznych staje się realna. Kiedy technologia 5G będzie dostępna w Polsce, jakie mity towarzyszą jej wykorzystaniu w codziennym życiu i co z tego będą mieli kierowcy?

więcej »