Informacje branżowe

Tenneco dostarcza rozwiązania dla układów zawieszenia w SUV-ach Jaguar E-PACE

Tenneco Inc. (NYSE:TEN), globalny dostawca produktów i systemów osiągów jezdnych i ochrony powietrza, będzie dostarczać rozwiązania dla układów zawieszenia w kompaktowych SUV-ach Jaguar E-PACE. Standardowe kolumny przednie i amortyzatory tylne Tenneco stanowić będą podstawowy  komponent pojazdów, a układ Ciągle Zmiennego Semi-aktywnego Zawieszenia (CVSA), pochodzący z asortymentu Inteligentnych Układów Zawieszenia Monroe®, stanie się częścią zestawu kontroli stabilności.

więcej »
Po letnich upałach nadchodzą siarczyste mrozy

Starsze akumulatory mogą nie doczekać zimy. 40% awarii samochodów jest spowodowanych niesprawnością akumulatora. Upały skracają żywotność akumulatorów samochodowych. Wymiana akumulatora powinna zostać przeprowadzona przez warsztat.

więcej »
Baterie elektrycznych autobusów Volvo będą magazynować energię słoneczną

Rozpoczął działalność prawdopodobnie pierwszy w Europie magazyn energii, wykorzystujący baterie autobusów elektrycznych. Baterie pochodzące z autobusów elektrycznych Volvo kursujących na linii 55 w Göteborgu w Szwecji otrzymają „drugie życie” i posłużą do magazynowania energii słonecznej. 

więcej »
Dział olejowy Shell światowym liderem po raz 12. z rzędu

Jak wynika z analiz Kline&Company, Shell Lubricants już dwunasty rok z rzędu został uznany za światowego lidera w produkcji olejów silnikowych i środków smarnych. Koncern dostarcza produkty smarne do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, pojazdów rolniczych oraz maszyn przemysłowych.

więcej »
Mapa sieci warsztatów RAVENOL PROFESSIONALS

Oficjalne przedstawienie strony RAVENOL PROFESSIONALS już dawno za nami, nadszedł czas na prezentację jej możliwości. Wsród nowości jest mapa warsztatów Ravenol Professionals.

więcej »
Elektroniczne układy zawieszenia Tenneco dla pojazdów crossover SUV XC40 marki Volvo

Tenneco Inc. (NYSE: TEN), globalny dostawca produktów i systemów osiągów jezdnych i ochrony powietrza, ogłosił, że wszystkie najnowsze kompaktowe samochody typu crossover SUV marki Volvo XC40 z 2018 r. będą wyposażone w adaptacyjne układy tłumienia drgań z zastosowaniem Ciągle Zmiennej Semi-Aktywnej (CVSA2) technologii zawieszeń Tenneco z zakresu Inteligentnych Zawieszeń marki Monroe®.

więcej »
AUTOPART na liście 1000 firm, które inspirują Europę

AUTOPART, polski producent akumulatorów samochodowych z siedzibą w Mielcu, znalazł się na liście 1000 firm, które inspirują Europę – ranking przygotowywany jest co roku przez London Stock Exchange Group. Londyńska giełda wyróżniła tylko 30 firm z Polski.

więcej »
Nissan zwiększa przejrzystość obsługi serwisowej

Nissan udoskonalił procedurę bezpłatnej Elektronicznej Kontroli Stanu Pojazdu (EVHC) pod kątem poprawy jakości obsługi klienta i dalszego zwiększenia przejrzystości procesu.

więcej »
Przemysł i nauka o przyszłości motoryzacji

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie ze Stowarzyszeniem Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego zorganizowało V edycję konferencji „Motoryzacja-Przemysł-Nauka”. Konferencja odbyła się 11 grudnia 2018 roku w gmachu MPiT. Uczestnicy mogli w tym roku wysłuchać prezentacji na temat napędów wodorowych oraz pojazdów autonomicznych.

więcej »
Dowiedz się, jak wygląda proces reklamacji opon

Decydując się na zakup opon, wybierasz najlepsze produkty. Co jednak zrobić w przypadku wystąpienia wad i konieczności złożenia reklamacji. Jak przebiega proces reklamacji i do kogo należy się zwrócić? Dowiedz się więcej.

więcej »
PKN Orlen wraca do marek CPN i Petrochemia

PKN Orlen zamierza uruchomić stacje paliw pod szyldem CPN i Petrochemia Płock. Powstaną dwie takie stacje. Jedna na warszawskiej Pradze, a druga w Bodzanowie koło Płocka. W ten sposób, w 20. rocznicę połączenia obydwu podmiotów, koncern promuje swoje dziedzictwo i przypomina jedne z najpopularniejszych polskich marek. 

więcej »
ELF wzmacnia swoją pozycję na rynku

Stałe zaangażowanie ELF w rajdy terenowe przekłada się na wzrost sprzedaży produktów w Polsce. Zakończony niedawno sezon Dacia Duster ELF Cup 2018 wzmocnił świadomość marki i udział rynkowy olejów silnikowych i środków eksploatacyjnych producenta.

więcej »