Rynek AutoMoto

Czy hybrydowa rewolucja ominie sektor MŚP?

Jedynie 4,3% mikro, małych i średnich firm w  Polsce posiada samochody z napędami alternatywnymi – wynika z badania zrealizowanego przez Instytut Keralla na zlecenie Carefleet. Z kolei tylko 1,9% badanych przedsiębiorców deklaruje chęć nabycia tego typu aut w najbliższym czasie.

więcej »
Bezpieczeństwo ruchu drogowego - 2017 r.

Opublikowane przez Komisję Europejską dane wypadków drogowych za 2017 r. wskazują na poprawę w tym obszarze, lecz wciąż tempo ograniczania liczby wypadków oraz ofiar śmiertelnych jest zbyt wolne.

więcej »
Kärcher potrójnie nagrodzony

Firma Kärcher otrzymała trzy tytuły: Gepard Biznesu 2017, Brylant Polskiej Gospodarki 2017 oraz Efektywna Firma 2017. Wyróżnienia te przyszły w szczególnym dla firmy czasie, w roku jubileuszu 25 lecia istnienia.

więcej »
Webasto otwiera nową fabrykę w chińskim Guangzhou

Webasto, jeden ze 100 największych na świecie dostawców branży motoryzacyjnej, przeniosło produkcję w Guangzhou w prowincji Guangdong na południu Chin do nowej, większej fabryki. Podczas ceremonii otwarcia zakładu firma poinformowała, że w 2017 r. po raz pierwszy sprzedaż w Chinach przekroczyła wartość miliarda euro. Oznacza to, że rynek chiński odpowiada za około jednej trzeciej sprzedaży Grupy Webasto.

więcej »
Najlepszy luty od 10 lat

Sprzedaż nowych samochodów osobowych w lutym okazała się najlepszym wynikiem tego miesiąca w ciągu ostatnich 10 lat – z polskich salonów wyjechało ponad 42 tys. aut. Natomiast od początku roku w Polsce zostało zarejestrowanych ponad 88 tys. nowych osobówek, czyli 15,3% więcej niż rok wcześniej – wynika z najnowszych danych ACEA. 

więcej »
Czy jesteśmy gotowi na pojazdy elektryczne?

Zgodnie z podpisaną pod koniec roku ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, do 2020 r. w Polsce ma powstać m.in. 6 tys. punktów ładowania samochodów elektrycznych. Z kolei według rządowych założeń, do 2025 r. po polskich drogach ma jeździć aż 1 mln pojazdów elektrycznych. Elektromobilność w Polsce zdecydowanie nabiera przyspieszenia. Czy jednak miasta są gotowe na elektryczne auta? 

więcej »
Rok 2018 przełomowy dla rozwoju ekotransportu

Elektromobilność wkracza na nowy obszar motoryzacyjnego rynku. Po transporcie osób, nadchodzi czas na niskoemisyjny transport towarów. W tym roku spodziewana jest ofensywa premier elektrycznych pojazdów dostawczych, których do tej pory w ofercie koncernów brakowało. Skorzysta branża logistyczna, ale w przyszłości odetchną także miasta – prognozuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL, które przeanalizowało ofertę marek motoryzacyjnych w tym zakresie.

więcej »
"Dodatkowa opłata emisyjna nie przełoży się na wzrost cen paliw"

Zapowiadana przez rząd dodatkowa opłata emisyjna w wysokości 8 groszy netto za litr paliwa ma wspomóc produkcję ekologicznych pojazdów. Chyba nie ma nikogo, kto by tej opłaty nie wiązał z podwyżką cen paliw na stacjach benzynowych. A tymczasem według PKN Orlenu opłata ta nie będzie wpływać na wzrost cen.

więcej »
Mio liderem rynku DVR w Polsce

Marka Mio świętuje 15-lecie obecności na polskim rynku. W tym czasie nie tylko zdołała przekonać użytkowników do urządzeń ze swojego portfolio, ale także wywalczyć pozycję największego dostawcy kamer samochodowych na rynku. Kluczem do sukcesu marki, która w 2017 r. sprzedała w Polsce o 38% więcej wideorejestratorów niż rok wcześniej, okazały się innowacyjne technologie, dbałość o wysoką jakość i funkcjonalność oferowanych rozwiązań. 

więcej »
Paliwa coraz mniej alternatywne

Rośnie zainteresowanie Polaków elektromobilnością, a paliwa alternatywne są coraz popularniejszym tematem w polskich mediach – wynika z analizy Press-Service Monitoring Mediów dla Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).

więcej »
Kupujemy więcej opon całorocznych

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego podsumował miniony rok z perspektywy polskiego rynku. Okazuje się, że polscy kierowcy kupili więcej opon niż rok wcześniej. Co jednak może nieco zaskakiwać, największy wzrost sprzedaży zanotowano w segmencie opon całorocznych.

więcej »
Rośnie rynek samochodów używanych

Według miesięcznego raportu AAA Auto opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych, w styczniu 2018 r. w Polsce pojawiło się 257.284 ofert sprzedaży samochodów używanych, czyli o niemal 61.000 więcej ofert niż w grudniu 2017 r.

więcej »