Rynek AutoMoto

Transport bez innowacji nie przetrwa dekady według eksperta Inelo

Ponad połowa badanych przedsiębiorców jako kryterium wyboru rozwiązań informatycznych do rozwoju biznesu podaje szybki wzrost przychodów. Na jakim poziomie? Tego przewoźnicy nie mówią. Wśród zaawansowanych narzędzi obecnie najczęściej wykorzystywanych w transporcie jest telematyka. Jednak to nie wystarczy, żeby w ciągu najbliższych kilkunastu lat pozostać w grze. Na jakie procesy digitalizacji warto zwrócić szczególną uwagę i jaka rysuje się przyszłość międzynarodowych przewoźników drogowych?

więcej »
Gdzie kupić auto? – Praktyczne wskazówki i przydatne informacje

Możliwości, jakie otwiera przed nami wtórny rynek ofert sprzedaży samochodów, są nie tylko zaletą, ale i wadą całej sytuacji, gdyż zmuszają nas do podjęcia decyzji. Jedną z nich jest źródło pochodzenia danego egzemplarza, nic więc dziwnego, że większość Polaków zastanawia się, gdzie najlepiej szukać używanego auta. Kolega z pracy może twierdzić, że najlepiej w komisie, ktoś inny preferuje wyłącznie giełdę samochodową, a my sami skłaniamy się raczej ku importowi z Niemiec lub zakupem od osoby prywatnej. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, a ich popularność jest zmienna. Jak jednak wygląda wiarygodność ofert oraz ich opłacalność w dobie Internetu?

więcej »
Rynek samochodów używanych – aktualna sytuacja i prognozy na 2020 rok

W 2019 roku odnotowano znaczący wzrost sprzedaży samochodów używanych przy jednoczesnym spowolnieniu w sprzedaży nowych aut. Skąd te nagłe ruchy w branży motoryzacyjnej? Czy trend ten utrzyma się również w nadchodzącym, 2020 roku? Na te pytania odpowiada Jacek Fijołek, twórca CarForFriend.pl.

więcej »
Za trzy lata otworzy się rynek elektrycznych aut używanych

Według ekspertów AAA AUTO, lidera rynku aut używanych w Europie Środkowej, rynek wtórny dla samochodów elektrycznych w Polsce otworzy się najszybciej za trzy lata. Decydujący wpływ na to będzie miała ustawa o elektromobilności, która zacznie obowiązywać od początku 2020 roku floty w sektorze publicznym, nakładająca na nie obowiązek posiadania co najmniej 10% samochodów z napędem elektrycznym.

więcej »
Sprzedaż opon w trzecim kwartale 2019 roku

Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) w trzecim kwartale 2019 roku producenci i importerzy opon w Polsce odnotowali wzrost sprzedaży w segmencie opon do aut typu SUV oraz do motocykli – o odpowiednio 14 i 19%. Zmalała dynamika sprzedaży opon do samochodów dostawczych (-22%) oraz ciężarowych (-1%). Sprzedano także mniej opon rolniczych (-26%) oraz przemysłowych (-8%).

więcej »
Producenci samochodów mogą zlikwidować nawet 80 tysięcy miejsc pracy przez rozwój elektromobilności

Upływający rok jest jednym z najtrudniejszych dla motoryzacji i samych pracowników, którzy zajmują się robieniem samochodów. Coraz mniejsze zapotrzebowanie na samochody i zmiana ich napędu na elektryczny powodują, że Daimler i Audi ostatnio ogłosiły, że w nadchodzącym czasie zlikwidują 20 tysięcy miejsc pracy. 

więcej »
Rządowe dopłaty do elektryków według ekspertów mają napędzić ich sprzedaż

W życie wchodzi rządowy program dopłat do zakupu samochodów elektrycznych, który w pierwszym etapie obejmie nabywców indywidualnych. Ci mogą uzyskać 30% dofinansowania do zakupu elektryka, którego cena nie przekracza 125 tys. zł. W drugim etapie na taki bonus będą mogli liczyć też klienci flotowi. Z prognoz PSPA i Frost & Sullivan wynika, że przy optymalnym wykorzystaniu środków na ten cel z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu w 2025 roku flota pojazdów elektrycznych w Polsce będzie już liczyła 300 tys.

więcej »
Przełom w elektrorewolucji będzie zależeć m.in. od dostępności miedzi

Eksperci Europejskiego Instytutu Miedzi zwracają uwagę, że elektrorewolucja to złożony proces, który wymaga głębokich zmian zarówno w sektorze motoryzacyjnym, jak i energetycznym. Warunkiem ich powodzenia będzie dostępność surowców.

więcej »
Samochody mogą podrożeć nawet o 20% od 2020 roku

To ostatni dzwonek na zakup samochodu w niższych cenach. Od 2020 roku będą już wyższe – nawet o kilkadziesiąt procent. To efekt m.in. wprowadzenia nowych limitów emisji spalin. Producenci pojazdów, które nie spełnią tych norm, będą płacić kary od każdego sprzedanego samochodu. Dodatkowo od 2021 roku wszystkie pojazdy mają być wyposażone w nowe systemy bezpieczeństwa. Dla producentów oznacza to konieczność inwestycji w nowe napędy i rozwiązania technologiczne. 

więcej »
Samochody używane z dieslem najpopularniejsze wśród kierowców

Eksperci AAA AUTO, lidera rynku aut używanych w Polsce i krajach Europy Środkowej, opracowali ranking dziesięciu najczęściej oferowanych do sprzedaży aut używanych w Polsce z podziałem na rodzaje silnika, w które są wyposażone. 

więcej »
W którym województwie są najtańsze i najdroższe auta używane?

AAA AUTO przygotowało raport ,,Ceny samochodów używanych w województwach“, który pokazuje, gdzie w 2019 roku były najtańsze i najdroższe samochody używane.

więcej »
Tesla wybuduje fabrykę Gigafactory w Berlinie

Niedługo po tym, jak Tesla zaczęła produkować swoje samochody w Chinach, to jej właściciel – Elon Musk ogłosił, że w Berlinie powstanie druga fabryka Gigafactory położona poza Stanami Zjednoczonymi. 

więcej »