Rynek AutoMoto

Leasing na auta elektryczne w Polsce bardzo popularny

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców podzieliła się danymi, według których liczba pierwszych rejestracji aut elektrycznych w 2018 roku wyniosłą 1176 sztuk. Co ciekawe właścicielami niemal dwóch trzecich z nich (63%) zostały firmy, których połowa to firmy leasingowe i CFM.

więcej »
Grupa Auto Partner po 2018: rekordowa sprzedaż i zysk grupy

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, po 2018 roku odnotowała rekordowy poziom sprzedaży, sięgający 1,2 mld zł (+26% r/r). Zyski EBITDA i EBIT wyniosły odpowiednio 89,6 mln zł (+45% r/r) i 81,0 mln zł (+47% r/r). Grupa wypracowała także rekordowy zysk netto, sięgający 58,6 mln zł (+68% r/r).

więcej »
Pojazdy elektryczne pojadą jeszcze dalej. Pierwszy etap tworzenia ogólnopolskiej sieci ładowania w Polsce zakończony

Podróżowanie samochodami elektrycznymi w Polsce nie jest jeszcze standardem, jednak stan i dostępność infrastruktury stale ulega poprawie. Projekt NCEFastEVNet doprowadził do stworzenia pierwszej ogólnokrajowej sieci szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce, a przedstawiciele Komisji Europejskiej ostatnio spotkali się w Brukseli, żeby oficjalnie go podsumować i podzielić się wynikami i doświadczeniami zebranymi podczas jego wdrażania.

więcej »
Bridgestone Europe finalizuje przejęcie TomTom Telematics

Bridgestone Europe NV/SA („Bridgestone”), spółka zależna Bridgestone w regionie EMEA, największego na świecie producenta opon i wyrobów z gumy, ogłosiła dzisiaj, że sfinalizowała proces przejęcia TomTom Telematics (”Telematics”), wiodącego dostawcy rozwiązań cyfrowych dla flot w Europie, za kwotę 910 milionów euro.

więcej »
Mamy dobre informacje. Ceny OC coraz niższe

Ceny OC zaczęły spadać w 2017 r. i od tego czasu średnie składki utrzymywały się na podobnym poziomie. W I kwartale 2019 r. cena obowiązkowej polisy była natomiast o 4,8% niższa niż pod koniec roku ubiegłego i wyniosła 692 zł.

więcej »
Gorąca atmosfera wokół czynnika chłodniczego

Obecne regulacje unijne dotyczące zmiany czynnika chłodniczego stosowanego w klimatyzacjach samochodowych zmierzają do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych zawierających fluor.

więcej »
Rekordowy rok dla Volkswagen Poznań

Spółka Volkswagen Poznań osiągnęła w minionym roku najlepszy wynik w swojej dotychczasowej historii. W porównaniu do 2017 r. produkcja samochodów wzrosła o 12% i wyniosła 266 819 sztuk. 

więcej »
Europarlament za dalszym ograniczeniem emisji CO2 przez samochody

Plany ograniczenia emisji gazów cieplarnianych z samochodów osobowych i dostawczych do 2030, uzgodnione już nieformalnie z ministrami UE, zostały przyjęte podczas środowego głosowania Parlamentu Europejskiego.

więcej »
Nawet 85% sprowadzonych samochodów może mieć cofnięty licznik

Średni przebieg samochodów zarejestrowanych w Polsce wynosi prawie 190 tys. km. Faktyczny przebieg aut może być jednak inny. Z danych Związku Dealerów Samochodów wynika bowiem, że aż 65-85% pojazdów sprowadzanych do Polskie z zagranicy może mieć „przekręcony licznik”.

więcej »
Całoroczne coraz silniejsze

Rynek oponiarski w Polsce od wielu lat podlega dynamicznym zmianom. Dotyczą one zarówno sposobu dystrybucji opon, jak i preferencji zakupowych klientów.

więcej »
Liczba diesli nie maleje, ani nie wzrasta

Według danych AAA Auto, największego dealera aut używanych w Europie Środkowo-Wschodniej, zainteresowanie dieslami z drugiej ręki wśród Polaków nie zmalało ani nie wzrosło na przestrzeni zeszłego roku.

więcej »
PZPO: Potrzeba zmian systemowych dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego

PZPO partnerem XVI Międzynarodowej Konferencji BRD Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego zwraca uwagę na potrzebę systemowych rozwiązań, które polepszyłyby bezpieczeństwo na polskich drogach. Wśród nich PZPO przedstawia obowiązek poprawy kontroli technicznej i nadzoru nad nią, badania kondycji opon przy wypadkach drogowych oraz wprowadzenie wymogu jazdy na oponach zimowych lub całorocznych w okresie jesienno-zimowym.

więcej »