Rynek AutoMoto

Rośnie liczba aut w posiadaniu Polaków

Jak wynika z najnowszej edycji corocznej publikacji europejskiego stowarzyszenia ACEA Pocket Guide 2018-2019, liczba samochodów przypadających na 1000 mieszkańców wynosi w Polsce 672, co stawia nas pod tym względem na szóstym miejscu w Europie, powyżej wyników takich państw jak Niemcy, Francja, Wlk. Brytania, Holandia czy Szwecja.

więcej »
Fabryka Boscha pod Wrocławiem ze wzrostem produkcji

Fabryka układów hamulcowych Bosch w Mirkowie k/Wrocławia w roku 2017 po raz kolejny odnotowała wzrost produkcji, a także innych istotnych wskaźników w zakresie sprzedaży, zatrudnienia oraz inwestycji.

więcej »
Syntetyczne oleje silnikowe najchętniej wybierane przez polskich kierowców

Syntetyczne oleje silnikowe są największą grupą produktów olejowych w Polsce – mają prawie 16,3-proc. udziału w całym rynku. Segment ten notował największą dynamikę wzrostu na przestrzeni ostatnich 10 lat. Ze względu na rosnącą sprzedaż samochodów wyposażonych w nowoczesne silniki i import aut z Europy Zachodniej popyt na oleje syntetyczne będzie coraz większy. Kierowcy najczęściej sami wybierają markę i rodzaj oleju, ale wspierają się przy tym radą fachowców – wynika z badania „Drogowa dżungla, czyli Polak za kierownicą” przeprowadzonego przez Kantar TNS na zlecenie Shell.

więcej »
Czy przesiądziemy się do samochodów elektrycznych?

Dominującym trendem w motoryzacji w ciągu następnych 5 lat będą pojazdy z napędem elektrycznym lub szerzej, alternatywnym – wynika z raportu KPMG pt. „Global Automotive Executive Survey 2018”. Na stawiane często w przestrzeni publicznej pytanie, czy mamy do czynienia z rewolucją elektromobilności, respondenci wskazują, że rewolucja już trwa, jednak jej efekty są zależne od rozwiązania pewnych przeszkód, które stoją na drodze do upowszechnienia samochodów z napędem alternatywnym.

więcej »
Do 2030 r. koszt zakupu elektrycznego auta będzie niższy niż spalinowego

Najpóźniej do 2030 r. większość barier dla samochodów elektrycznych zostanie zlikwidowana, a koszt zakupu elektryka będzie niższy niż samochodu spalinowego – wynika z raportu „Samochody elektryczne. Którym pasem zamierzamy jechać?” firmy doradczej EY i ING Banku Śląskiego.

więcej »
Aktualizacja Maj 2018 systemu diagnostycznego CDIF/3

Po dwóch miesiącach od poprzedniej aktualizacji Axes System oddaje w Państwa ręce kolejną porcję zmian w oprogramowaniu CDIF/3. W związku z wprowadzeniem nowego produktu jakim jest NEX i dynamicznym rozwojem zarówno tego testera jak i CDIF/3 i CDIF/3 EXPERT, kolejna aktualizacja pojawi się pod koniec maja.

więcej »
Osobiste pojazdy elektryczne przyszłością transportu

Elektryczne pojazdy są przyszłością komunikacji. Poza elektrycznymi samochodami, na rynek trafiają również indywidualne środki lokomocji, takie jak segway, deskorolki czy hulajnogi. Barierą ich rozwoju w Polsce są m.in. przestarzałe przepisy ruchu drogowego. Na przejście procesu legislacyjnego czeka nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym, która definiuje urządzenie transportu osobistego.

więcej »
Czy hybrydowa rewolucja ominie sektor MŚP?

Jedynie 4,3% mikro, małych i średnich firm w  Polsce posiada samochody z napędami alternatywnymi – wynika z badania zrealizowanego przez Instytut Keralla na zlecenie Carefleet. Z kolei tylko 1,9% badanych przedsiębiorców deklaruje chęć nabycia tego typu aut w najbliższym czasie.

więcej »
Bezpieczeństwo ruchu drogowego - 2017 r.

Opublikowane przez Komisję Europejską dane wypadków drogowych za 2017 r. wskazują na poprawę w tym obszarze, lecz wciąż tempo ograniczania liczby wypadków oraz ofiar śmiertelnych jest zbyt wolne.

więcej »
Kärcher potrójnie nagrodzony

Firma Kärcher otrzymała trzy tytuły: Gepard Biznesu 2017, Brylant Polskiej Gospodarki 2017 oraz Efektywna Firma 2017. Wyróżnienia te przyszły w szczególnym dla firmy czasie, w roku jubileuszu 25 lecia istnienia.

więcej »
Webasto otwiera nową fabrykę w chińskim Guangzhou

Webasto, jeden ze 100 największych na świecie dostawców branży motoryzacyjnej, przeniosło produkcję w Guangzhou w prowincji Guangdong na południu Chin do nowej, większej fabryki. Podczas ceremonii otwarcia zakładu firma poinformowała, że w 2017 r. po raz pierwszy sprzedaż w Chinach przekroczyła wartość miliarda euro. Oznacza to, że rynek chiński odpowiada za około jednej trzeciej sprzedaży Grupy Webasto.

więcej »
Najlepszy luty od 10 lat

Sprzedaż nowych samochodów osobowych w lutym okazała się najlepszym wynikiem tego miesiąca w ciągu ostatnich 10 lat – z polskich salonów wyjechało ponad 42 tys. aut. Natomiast od początku roku w Polsce zostało zarejestrowanych ponad 88 tys. nowych osobówek, czyli 15,3% więcej niż rok wcześniej – wynika z najnowszych danych ACEA. 

więcej »