Wydarzenia branżowe

Targi ProfiAuto Show dopiero w 2021 r.

Spółka Moto-Profil, organizator targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show, poinformował o odwołaniu tegorocznej edycji wydarzenia.

więcej »
Nowa data targów GasShow 2020

Ze względu na zagrożenie spowodowane przez koronawirusa organizator International GasShow 2020 Exhibition & More po konsultacji z wystawcami i partnerami zdecydował się na zmianę daty wydarzenia. 

więcej »
IX Mistrzostwa Mechaników: blisko 2900 uczestników eliminacji

Rekordowa liczba uczestników rywalizowała w eliminacjach IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. 

więcej »
Rusza akcja PitStop 2020. Kiedy pierwsze kontrole?

Bezpłatne kontrole samochodów, konsultacje z mechanikami, zwiększanie świadomości kierowców w temacie bezpieczeństwa na drodze – to główne elementy akcji PitStop. Po zimowej przerwie ekipa ProfiAuto ponownie rusza w teren. To już szósta edycja wydarzenia, podczas którego specjaliści sprawdzają, w jakim stanie są samochody Polaków, wręczają motoryzacyjne gadżety i przypominają, jak ważne jest regularne kontrolowanie pojazdów.

więcej »
Polscy producenci części motoryzacyjnych na targach w Algierii

Wczoraj zakończyły się targi EQUIP AUTO ALGERIA 2020. Jedna z największych imprez motoryzacyjnych w Afryce Północnej poświęcona samochodowym częściom zamiennym i usługom serwisowym odbyła się w dn. 2-5 marca 2020 r. w Algierze. Producentów znad Wisły reprezentowało stowarzyszenie Polska Grupa Motoryzacyjna („PGM”).

więcej »
Eliminacje do 13. edycji Międzynarodowego Konkursu na najlepszego lakiernika R-M już niedługo

R-M rozpoczyna poszukiwania najbardziej utalentowanych lakierników w branży. 13. edycja Międzynarodowego Konkursu na Najlepszego Lakiernika R-M odbędzie się w Europie, Afryce, Azji i Ameryce Północnej. Po raz pierwszy w konkursie udział wezmą również Chiny i Maroko. Motto „Utalentowani lakiernicy, szybkie rozwiązania – cyfrowy świat, odpowiedzialność” łączy aspekty szybkich procesów i rozwiązań cyfrowych z koncepcją zrównoważonego rozwoju.

więcej »
Nowy termin targów Warsaw Motorcycle Show 2020

Targi Warsaw Motorcycle Show 2020 odbędą się w dniach 5–7 czerwca.

więcej »
Rusza kolejna edycja programu „Drogowe ABC”

Z początkiem marca w przedszkolach w całej Polsce rozpoczęła się II edycja programu edukacyjnego „Drogowe ABC”, organizowanego przez firmę Circle K Polska oraz Polski Czerwony Krzyż. Celem inicjatywy, która dotrze do dzieci w wieku 3-6 lat jest budowanie właściwych postaw w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W pierwszej edycji programu udział wzięło 25 tysięcy dzieci.

więcej »
Konferencja Sieci Warsztatów MaXserwis za nami

W miniony weekend (22-23 lutego 2020 r.) odbyła się już po raz czwarty Konferencja Sieci Warsztatów MaXserwis. W tym roku klienci zostali zaproszeni do hotelu Narvil Conference and Spa w Serocku. Całość wydarzenia miała na celu przybliżenie zrzeszonym warsztatom planów działań na kolejny rok oraz podsumowanie dotychczasowych osiągnięć.

więcej »
Mistrzostwa kalibracji systemów wspomagania kierownicy ADAS. Zgłoszenia i nagrody

Ile może zająć skalibrowanie systemów wspomagania kierowcy (ADAS)? Minutę, pięć minut a może pół godziny? O tym będzie można przekonać się podczas mistrzostw kalibracji ADAS.

więcej »
Seminaria szkoleniowe dla przedstawicieli stacji kontroli pojazdów i urzędów

Sunrise PHU organizuje seminaria szkoleniowe dla przedstawicieli stacji kontroli pojazdów i urzędów.

więcej »
Nowości i atrakcje na ProfiAuto Show 2020

30 i 31 maja 2020 odbędą się międzynarodowe targi motoryzacyjne ProfiAuto Show. Wydarzenie „Napędzane Pasją” już po raz 17. odbędzie się w Katowicach. Organizatorzy właśnie zdradzili pierwsze szczegóły targów.

więcej »
Kalendarz eliminacji IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Eliminacje IX edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się 6 marca – poinformował organizator konkursu pod patronatem producenta olejów Mobil. Po raz pierwszy testy eliminacyjne dla wszystkich kategorii rozpoczną się tego samego dnia i zostaną opublikowane w Akademii Młodego Mechanika.

więcej »
Branżowe święto, czyli Targi Techniki Motoryzacyjnej

Targi Techniki Motoryzacyjnej uchodzą za największe i najważniejsze w tej części Europy wydarzenie skierowane do właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych, stacji obsługi i kontroli pojazdów, myjni samochodowych, sklepów oraz hurtowni części i wyposażenia warsztatów, komisów i wypożyczalni, firm transportowych oraz rzeczoznawców i diagnostów, zarządców flot pojazdów, a także wszystkich, którzy na co dzień związani są z branżą motoryzacyjną.

więcej »
Auto Partner z promocją AP EXPERT na 2020 rok

Już siódmy raz z rzędu spółka Auto Partner organizuje dla swoich klientów promocję AP EXPERT, ukierunkowaną na rozwój wiedzy i umiejętności mechaników.

więcej »
Międzynarodowy charakter konkursu Young Car Mechanic

Konkurs Young Car Mechanic to inicjatywa, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń branżowych w Polsce, jak i pozostałych rynków, na których Inter Cars prowadzi swoją działalność. W tym roku do tego przedsięwzięcia dołączają kolejne kraje, których przedstawiciele powalczą o tytuł najlepszego młodego mechanika roku 2020. Łącznie jest to już 9 państw!

więcej »