Wydarzenia branżowe

ProfiAuto Show 2018 – program targów

ProfiAuto Show 2018 to jedna z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w Polsce, która w tym roku odbędzie się już po raz 15. Jubileuszowe wydanie ProfiAuto Show jak zwykle będzie obfitować w wiele atrakcyjnych wydarzeń dla zwiedzających.

więcej »
Południe Polski będzie pachnieć benzyną. Już wkrótce 15. edycja targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show

Ryk silników, zapach benzyny i ewolucje zapierające dech w piersiach. Organizatorzy ProfiAuto Show już po raz piętnasty przyciągną do centrum Katowic fanów motoryzacji oraz przedstawicieli branży i zaserwują im weekend pełen emocji. W tym roku stawiają na najnowocześniejsze trendy motoryzacyjne, widowiskowe pokazy i prezentacje supersamochodów - niektóre nawet… zatańczą.

więcej »
Szkolenia Inter Cars w czerwcu

W okresie przedwakacyjnym Inter Cars nie zwalnia tempa, w czerwcu firma przygotowała szereg szkoleń, zarówno dla rynku osobowego, jak i ciężarowego, w tym szkolenia techniczne, produktowe i biznesowe, a także kolejne spotkania z mechanikami w ramach ShowCar.

więcej »
XIV Konferencja „Stacje Kontroli Pojazdów – 2018”

W dniach 23–24 maja odbyła się w Ustce XIV Konferencja „Stacje Kontroli Pojazdów – 2018” zorganizowana przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów. Spotkanie było kolejną okazją do dyskusji nad stanem systemu badań technicznych w Polsce, w okresie implementowania do polskiego prawa europejskiej dyrektywy 2014/45/UE.

więcej »
Kolejny cykl szkoleń TEXA EDU

TEXA Poland zaprasza mechaników diagnostów na szkolenia w ramach programu TEXAEDU.

więcej »
Nowe szkolenia Akademii Technicznej Inter-Team

Akademia Techniczna Inter-Team, wychodząc naprzeciw potrzebom warsztatów samochodowych, opracowała dwa nowe tematy szkoleń. Chętni mogą już z nich korzystać.

więcej »
Nowa era motoryzacji

Tegoroczna edycja targów organizowanych przez śląski Moto-Profil jest specjalna, bo odbywa się już po raz 15. W tym roku wystawiać się będzie ponad 140 firm, a ekspozycje i atrakcje zajmować będą powierzchnię 20 000 m2.

więcej »
II międzynarodowy finał Young Car Mechanic rozstrzygnięty

15 uczniów reprezentujących pięć państw, wzięło udział w II międzynarodowym finale Young Car Mechanic. Najlepszym młodym mechanikiem w 2018 roku został Bartłomiej Januszewski z Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Wszyscy obecni na wydarzeniu goście zgodnie podkreślali znaczenie inicjatywy przygotowanej przez Inter Cars i partnerów wydarzenia.

więcej »
5. element – przyszłość motoryzacji!

Pojazdy autonomiczne i latające, aplikacje mobilne, car-sharing, e-mobility, pojazdy o napędzie elektrycznym, wodorowym i hybrydowym, zrównoważony transport publiczny oraz efektywna logistyka – to  5. element motoryzacji, skupiający wokół siebie wszystkie jej żywioły. Taka będzie też 5. edycja MOTO SHOW w Krakowie – wielkie święto moto świata, które wprowadzi jego miłośników w przyszłość motoryzacji w dniach 19–20 maja.

więcej »
Zdobądź powołanie do Team Textar

Do największego wydarzenia sportowego tego lata przygotowują się intensywnie zarówno zawodnicy, jak i kibice. Dołącza się do nich także koncern TMD Friction, który po raz pierwszy w historii ogłasza nabór do międzynarodowej kadry Team Textar.

więcej »
AP EXPERT 2018 – nowi partnerzy akcji, nowe możliwości!

Długoterminowa i prestiżowa promocja AP EXPERT 2018 cieszy się bardzo dużą popularnością nie tylko wśród klientów Auto Partner, ale także wśród dostawców, którzy również chcą być jej częścią. Do grona partnerów akcji dołączyły firmy Bilstein oraz MANN-FILTER, które łącznie z Auto Partner SA i pozostałymi sponsorami, pomogą wyłonić najlepszego mechanika w Polsce, czyli „Wybitnego Wśród Ekspertów 2018”.

więcej »
Kto zostanie najlepszym młodym mechanikiem w Europie?

14 maja w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim najzdolniejsi adepci sztuki naprawy samochodów z pięciu europejskich krajów staną do rywalizacji o tytuł Young Car Mechanic 2018 oraz o cenne nagrody.

więcej »