Wydarzenia branżowe

Przyszłość branży motoryzacyjnej, czyli podsumowanie konferencji IT in Automotive

16 kwietnia br. w Szczecinie odbyła się trzecia edycja konferencji „IT in Automotive”, która przyciągnęła ponad 200 uczestników, prelegentów oraz przedstawicieli branży. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było hasło „The Future of Mobility”.

więcej »
Startuje sezon rajdów terenowych w Polsce

Wysoka Grzęda Baja Drawsko otwiera sezon Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Blisko 80 załóg zmierzy się na trasie liczącej ponad 300 km, a do zdobycia są podwójne punkty do klasyfikacji generalnej. Tytułu mistrzowskiego broni Miroslav Zapletal z Czech.

więcej »
Prezentacje, szkolenia i walka o Puchar Mechanika – konkrety dla fachowców podczas ProfiAuto Show 2019

Niespełna dwa miesiące pozostały do szesnastej edycji ProfiAuto Show (8–9 czerwca, Katowice).

więcej »
VI Kongres Ekspertów Samochodowych już w maju

W dniu 25 maja 2019 roku na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu odbędzie się VI Kongres Ekspertów Samochodowych.

więcej »
Finał Young Car Mechanic 2019 już 12 kwietnia

Już w piątek 12 kwietnia dowiemy się, kto został najlepszym młodym mechanikiem 2019 r. Wtedy to będzie miał finał konkursu Young Car Mechanic, który odbędzie się w Białymstoku w Zespole Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2, do którego uczęszczał zeszłoroczny zwycięzca rywalizacji międzynarodowej Young Car Mechanic. 

więcej »
Szkolenia Magneti Marelii z tematyki dotyczącej samochodów hybrydowych i elektrycznych

W ostatnich latach mamy do czynienia ze swego rodzaju rewolucją w dziedzinie motoryzacji. Prawdziwe oblężenie kursantów przeżywają szkolenia z tematyki dotyczącej samochodów hybrydowych i elektrycznych.

więcej »
Szkolenia Inter Cars – wybieraj, co chcesz i czego potrzebujesz

Ponad 50 szkoleń wyłącznie dla mechaników specjalizujących się w naprawach samochodów osobowych oraz blisko dziesięć dla specjalistów z rynku ciężarowego. Gros z nich to wydarzenia organizowane w ramach ShowCar i ShowTruck, inna część to prelekcje techniczne. Uczestnicy znaleźć mogą też szkolenia biznesowe. Edukacyjna karuzela Inter Cars trwa – zapisz się już dziś!

więcej »
Sprzęgła samonastawne SAT Valeo – szkolenie techniczne online

W środę 27 marca o godzinie 14.00 odbędzie się bezpłatne szkolenie techniczne dotyczące technologii sprzęgieł samonastawnych SAT Valeo.

więcej »
AP EXPERT 2019 – pierwszy skuter za najlepszy test wiedzy już zdobyty

AP EXPERT to strategiczna promocja Auto Partner, która trwa już od 1 lutego, a pierwszy test z wiedzy z zakresu mechaniki pojazdowej odbył się w dniach 1–5 marca.

więcej »
TOMEX Hamulce patronem cyklu Szkoleń Bezpiecznej Jazdy

Za nami już dwa Szkolenia Bezpiecznej Jazdy organizowane przez klub Mitsumaniaki. Patronem tego cyklu wydarzeń jest polski producent klocków hamulcowych – firma TOMEX.

więcej »
Szkolenia w Centrum Szkolenia Motoryzacji „Autoelektronika Kędzia”

Centrum Szkolenia Motoryzacji „Autoelektronika Kędzia” od 1993 roku pomaga zdobywać wiedzę z zakresu najnowszych technologii motoryzacyjnych.

więcej »
Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników – ostatnie dni zgłoszeń

Jeszcze tylko przez najbliższy tydzień przyjmowane są zgłoszenia do VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników pod patronatem producenta olejów silnikowych Mobil 1. Eliminacje w kategorii Mechanik Zawodowy rozpoczną się
8 marca, a młodzi mechanicy do rywalizacji staną dwa dni wcześniej. Formularze są dostępne na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl. Najlepsi mechanicy spotkają się tradycyjnie podczas targów Poznań Motor Show. Wśród nich po raz pierwszy zobaczymy finalistów nowej kategorii – Młodego Mechanika Maszyn Rolniczych.

więcej »