Wydarzenia branżowe

Podsumowanie 57. Rajdu Barbórka przez załogę Subaru Poland Rally Team

To było udane podsumowanie debiutanckiego sezonu. Załoga Subaru Poland Rally Team dobrze zaprezentowała się na zakończonym w sobotę 7 grudnia 57. Rajdzie Barbórka. Kuba Greguła zakończył swój pierwszy rajdowy sezon wymarzonym startem na słynnej ulicy Karowej. 

więcej »
Tajwańczycy chcą wspierać polskich producentów

Globalizacja współczesnego przemysłu motoryzacyjnego widoczna jest w różnych jego obszarach, m.in. w segmencie aftermarket. Stąd olbrzymia konkurencja na europejskim, w tym i polskim rynku części zamiennych – nie tylko ze strony producentów ze Starego Kontynentu, ale również z innych części świata. Coraz więcej do powiedzenia mają m.in. firmy z Tajwanu, które już nie tylko chcą dostarczać swoje produkty do Europy, ale także aktywnie uczestniczyć w ich produkcji na przykład na terenie naszego kraju.

więcej »
Pierwszy w historii rajd na terenie rafinerii Grupy Lotos. Co-drive z Kajto

Jesienno-zimowa aura, szybka jazda, ryk silnika, ostre zakręty i bliskość rafinerii. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak z Lotos Rally Team spotkali się z kibicami i odbyli pierwszy taki rajd w historii. W rolę pilota Kajto mógł wcielić się m.in. 10-letni Jaś, podopieczny Fundacji Lotos.

więcej »
Pierwsze Cupra Studio otwarte w Meksyku

Wraz z wkroczeniem do Meksyku Cupra rozpoczyna światową ekspansję i rozwój poza Europą. Marka otworzyła właśnie swoje pierwsze Cupra Studio zlokalizowane w ekskluzywnej części miasta Meksyk. Poza reprezentacyjnym lokalem uruchomiono także sieć dystrybucyjną w całym kraju. Drugie Cupra Studio powstanie najprawdopodobniej w Polsce.

więcej »
Axalta na konferencji Chemicals Sales and Marketing Toolbox we Frankfurcie

Axalta, globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, wzięła udział w tegorocznej konferencji Chemicals Sales & Marketing Toolbox, w dniach 14–15 listopada we Frankfurcie. Drugiego dnia panelu, Gilles Navez, Axalta Product and Marketing Director, Refinish Systems, na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, mówił o najlepszych praktykach firmy w zakresie transformacji cyfrowej w branży lakierniczej.

więcej »
Podsumowanie Global e-Mobility Forum 2019

Ponad 500 uczestników Global e-Mobility Forum, przedstawicieli administracji, biznesu, nauki oraz NGO, ekspertów i praktyków rynku z całego świata, zgodziło się w Warszawie co do jednego – rozwój zeroemisyjnego transportu wymaga dialogu wszystkich interesariuszy sektora elektromobilności.

więcej »
Inter Cars rozpoczyna ostatni panel szkoleń w 2019 roku

Przez cały ostatni rok Inter Cars zachęcał do udziału w szkoleniach ponieważ wierzy, że jest to najlepszy sposób, aby nie tylko być na bieżąco z tym, co jest w danej branży ważne, ale przede wszystkim, aby dążyć do samodoskonalenia. Powszechnie wiadomo, że zmotywowany i doceniony pracownik wykazuje więcej inicjatywy i entuzjazmu w pracy, a tym samym jest bardziej wydajny.

więcej »
Najlepsi w swym fachu

W listopadzie mieliśmy okazję obserwować pierwsze Mistrzostwa Lakierników SPECTRAL zorganizowane przez firmę NOVOL. Lakiernicze rozgrywki miały miejsce w centrum szkoleniowym firmy mieszczącym się przy fabryce w podpoznańskich Komornikach.

więcej »
Oleje w każdej branży

20 listopada we Wrocławiu miało miejsce III Sympozjum LOTOS Oil. Tematami przewodnimi były m.in. rynek olejów bazowych, technologia HBO, a także asortyment olejów związanych z szeroko pojętym przemysłem.

więcej »
Ekipa M-Tech na targach motoryzacyjnych SEMA, czyli wielkie i stuningowane samochody na zdjęciach

SEMA to targi motoryzacyjne w Las Vegas, na których próżno szukać fabrycznych samochodów. Odbywające się co roku w listopadzie targi to doskonała okazja do tego, aby producenci samochodów mogli dać upust swojej fantazji i kreatywności, a tym samym rozpieścić fanów kochających niekonwencjonalne podejście do motoryzacji. To wszystko udokumentowała firma M-Tech obecna podczas SEMA 2019. 

więcej »
XIV Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego za nami – to trudne pytania i ważne odpowiedzi

Wyzwania stojące obecnie przed motoryzacją, jak dostęp do danych generowanych przez pojazdy, cyfryzacja, pojazdy autonomiczne, niskoemisyjna mobilność oraz spowolnienie gospodarcze na horyzoncie. Między innymi te zagadnienia zostały poddane dyskusji podczas XIV Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, organizowanego przez SDCM.

więcej »
Szkolenia i rozwój wewnątrz sieci – „Akademia Zarządzania ProfiAuto”

Efektywne zarządzanie, skuteczna sprzedaż, organizacja pracy i finansów w firmie. To niektóre z tematów poruszanych w ramach pierwszej edycji „Akademii Zarządzania ProfiAuto”. Cykl merytorycznych szkoleń skierowany był do partnerów ProfiAuto, którzy chcą działać skuteczniej na konkurencyjnym rynku i rozwijać swoją działalność. W spotkaniach wzięło udział ponad 100 uczestników z 80 firm.

więcej »