Wydarzenia branżowe

Zmiany w konkursie Young Car Mechanic

Wraz z początkiem roku wystartowała nowa strona konkursu Young Car Mechanic. Organizatorzy rywalizacji oprócz odświeżenia szaty graficznej serwisu, zapewnili również istotne zmiany, jak choćby nowa lokalizacja finału krajowego. 

więcej »
VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników coraz bliżej

Rozpoczęły się przygotowania do VII edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników pod patronatem producenta olejów silnikowych Mobil Delvac. Finał konkursu tradycyjnie odbędzie się na targach Poznań Motor Show, którym w 2018 roku towarzyszą Targi Techniki Motoryzacyjnej TTM.

więcej »
Szkolenia techniczne z obsługi sprzętu diagnostycznego

Pierwszy w tym roku cykl szkoleniowy TEXAEDU odbędzie się w dniach 19–22 lutego. Szkolenia adresowane są przede wszystkim do diagnostów i mechaników samochodowych obsługujących pojazdy osobowe, ciężarowe i maszyny rolnicze.

więcej »
Startuje Rajd Dakar

W sobotę, 6 stycznia, rozpocznie się jubileuszowa 40. edycja Rajdu Dakar. W tym prestiżowym dla świata motorsportu wydarzeniu team Peugeot-Total ma coś do udowodnienia.

więcej »
Szkolenia Inter Cars w styczniu

Początek nowego roku to doskonały czas do wytyczania sobie wyzwań i celów. Jednym z takich postanowień może być pozyskanie wiedzy i nowych umiejętności. Idealną okazją do tego są szkolenia przygotowane przez Inter Cars.

więcej »
Warszawski sukces Auto Partner Rally Team

Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevičius, reprezentujący Auto Partner Rally Team, zajęli drugie miejsce podczas słynnego Kryterium Asów na ulicy Karowej. W Rajdzie Barbórka, do klasyfikacji którego zaliczano pięć wcześniej rozegranych odcinków, Dominykas i Renatas zajęli 6. lokatę.

więcej »
Rozmawiali o warsztatach niezależnych

8-9 listopada w Warszawie odbył się XII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, który zgromadził kilkaset osób bezpośrednio związanych z polskim rynkiem motoryzacyjnym. Tegoroczny kongres podzielony był na wiele sesji tematycznych. Jedna z sesji, przygotowana przez Organizację Pracodawców Motoryzacyjnych MOVEO, dotyczyła przyszłości, jaka rysuje się przed warsztatami niezależnymi.

więcej »
Targi FLEET MARKET 2017

Dnia 22 listopada 2017 r. (środa) w Centrum EXPO XXI w Warszawie odbędą się targi biznesowo-motoryzacyjne Fleet Market.

więcej »
Nominacja do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP dla WUZETEM

WARSZAWSKIE ZAKŁADY MECHANICZNE "PZL-WZM" w Warszawie S.A. znalazły się w gronie 18 przedsiębiorstw, które uzyskały nominacje do Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

więcej »
Już jutro XII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego

Już jutro rusza XII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, który potrwa dwa dni (8–9 listopada) i będzie miał miejsce w Hotelu Sound Garden w Warszawie.

więcej »
Finał programu Master Mechanik – relacja video

O finale Master Mechanik 2017, jaki się odbył podczas 16. Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów Inter Cars, już informowaliśmy. Teraz mamy jeszcze krótką relację video z tego wydarzenia.

więcej »
Rajdowa moc autogaz w trakcie Warsaw Moto Show 2017

Innowacyjne systemy zasilania pojazdów mocno zaznaczyły mocno swoją obecność na stoisku lidera rynku autogaz, firmy AC, podczas odbywających się w miniony weekend trakcie targów Warsaw Moto Show.

więcej »