Wydarzenia branżowe

Szkolenia w Wimadzie

Nowoczesny ośrodek szkoleniowy otwarty przez WIMAD we współpracy z firmami HUNTER Engineering Company, ROTARY Lift oraz HOFMANN MEGAPLAN ma w swojej stałej ofercie różnorodne szkolenia.

więcej »
Young Car Mechanic na start!

Z końcem grudnia 2019 roku rozpoczęły się eliminacje do czwartej już edycji cieszącego się coraz większą renomą nie tylko w Polsce, ale też w Europie, konkursu Young Car Mechanic. W 2020 roku zwycięzca krajowego finału poza nominacją do rundy międzynarodowej uzyska również możliwość reprezentowania Polski w niezwykle prestiżowym konkursie EuroSkills.

więcej »
TOMEX patronem cyklu Szkoleń Bezpiecznej Jazdy

Już po raz trzeci firma TOMEX Hamulce objęła patronat nad Szkoleniem Bezpiecznej Jazdy, które zorganizowane zostało przez klub Mitsumaniaki w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy na Torze w Łodzi.

więcej »
Ruszyły zapisy na IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Rozpoczęły się zapisy do IX edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – największego w Polsce konkursu dla młodych i zawodowych mechaników, organizowanego przy wsparciu producenta olejów Mobil. Bezpłatna rejestracja jest prowadzona na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl. Ambasadorem Mistrzostw jest Grzegorz Duda – gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.

więcej »
Valeo szkoli studentów Politechniki Śląskiej

Valeo spełnia swoje obowiązki w zakresie edukacji kadr przyszłych pracowników rynku motoryzacyjnego. Jednym z takich działań była wizyta na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej. Studenci zapoznali się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi w zakresie kół dwumasowych oraz zespołów sprzęgłowych.

więcej »
Wielki finał F1H2O na żywo w Motowizji 21 grudnia

21 grudnia odbędzie się ostatnia runda sezonu 2019 F1H2O. O dobre wyniki zawalczy jedyny Polak w stawce – Bartek Marszałek. Dwójka motorowodniaków między, którymi rozegra się pojedynek o Mistrzostwo Świata wodnej Formuły 1 to – Shaun Torrente, obrońca tytułu, oraz Jonas Andersson. 

więcej »
AS-PL na targach Autotech w Kairze

W dniach 13-15 grudnia br. odbyło się największe spotkanie branży motoryzacyjnej w Egipcie – Autotech. W targach brała udział także spółka AS-PL. 

więcej »
Formuła Extreme E w Himalajach

Formuła Extreme E ujawniła czwartą lokalizację dla swojej pionierskiej serii wyścigów off-road elektrycznych SUV-ów. Runda górska odbędzie się w tybetańskim dystrykcie Mustang w Nepalu, w Himalajach. 

więcej »
Podsumowanie 57. Rajdu Barbórka przez załogę Subaru Poland Rally Team

To było udane podsumowanie debiutanckiego sezonu. Załoga Subaru Poland Rally Team dobrze zaprezentowała się na zakończonym w sobotę 7 grudnia 57. Rajdzie Barbórka. Kuba Greguła zakończył swój pierwszy rajdowy sezon wymarzonym startem na słynnej ulicy Karowej. 

więcej »
Tajwańczycy chcą wspierać polskich producentów

Globalizacja współczesnego przemysłu motoryzacyjnego widoczna jest w różnych jego obszarach, m.in. w segmencie aftermarket. Stąd olbrzymia konkurencja na europejskim, w tym i polskim rynku części zamiennych – nie tylko ze strony producentów ze Starego Kontynentu, ale również z innych części świata. Coraz więcej do powiedzenia mają m.in. firmy z Tajwanu, które już nie tylko chcą dostarczać swoje produkty do Europy, ale także aktywnie uczestniczyć w ich produkcji na przykład na terenie naszego kraju.

więcej »
Pierwszy w historii rajd na terenie rafinerii Grupy Lotos. Co-drive z Kajto

Jesienno-zimowa aura, szybka jazda, ryk silnika, ostre zakręty i bliskość rafinerii. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak z Lotos Rally Team spotkali się z kibicami i odbyli pierwszy taki rajd w historii. W rolę pilota Kajto mógł wcielić się m.in. 10-letni Jaś, podopieczny Fundacji Lotos.

więcej »
Pierwsze Cupra Studio otwarte w Meksyku

Wraz z wkroczeniem do Meksyku Cupra rozpoczyna światową ekspansję i rozwój poza Europą. Marka otworzyła właśnie swoje pierwsze Cupra Studio zlokalizowane w ekskluzywnej części miasta Meksyk. Poza reprezentacyjnym lokalem uruchomiono także sieć dystrybucyjną w całym kraju. Drugie Cupra Studio powstanie najprawdopodobniej w Polsce.

więcej »
Axalta na konferencji Chemicals Sales and Marketing Toolbox we Frankfurcie

Axalta, globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, wzięła udział w tegorocznej konferencji Chemicals Sales & Marketing Toolbox, w dniach 14–15 listopada we Frankfurcie. Drugiego dnia panelu, Gilles Navez, Axalta Product and Marketing Director, Refinish Systems, na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, mówił o najlepszych praktykach firmy w zakresie transformacji cyfrowej w branży lakierniczej.

więcej »
Podsumowanie Global e-Mobility Forum 2019

Ponad 500 uczestników Global e-Mobility Forum, przedstawicieli administracji, biznesu, nauki oraz NGO, ekspertów i praktyków rynku z całego świata, zgodziło się w Warszawie co do jednego – rozwój zeroemisyjnego transportu wymaga dialogu wszystkich interesariuszy sektora elektromobilności.

więcej »
Inter Cars rozpoczyna ostatni panel szkoleń w 2019 roku

Przez cały ostatni rok Inter Cars zachęcał do udziału w szkoleniach ponieważ wierzy, że jest to najlepszy sposób, aby nie tylko być na bieżąco z tym, co jest w danej branży ważne, ale przede wszystkim, aby dążyć do samodoskonalenia. Powszechnie wiadomo, że zmotywowany i doceniony pracownik wykazuje więcej inicjatywy i entuzjazmu w pracy, a tym samym jest bardziej wydajny.

więcej »
Najlepsi w swym fachu

W listopadzie mieliśmy okazję obserwować pierwsze Mistrzostwa Lakierników SPECTRAL zorganizowane przez firmę NOVOL. Lakiernicze rozgrywki miały miejsce w centrum szkoleniowym firmy mieszczącym się przy fabryce w podpoznańskich Komornikach.

więcej »
Oleje w każdej branży

20 listopada we Wrocławiu miało miejsce III Sympozjum LOTOS Oil. Tematami przewodnimi były m.in. rynek olejów bazowych, technologia HBO, a także asortyment olejów związanych z szeroko pojętym przemysłem.

więcej »