100.000 Volkswagenów w fabryce we Wrześni

fabryka Volkswagen Poznań © Volkswagen

Udostępnij:

W należącej do Volkswagen Poznań fabryce we Wrześni z taśmy produkcyjnej zjechał w minionym tygodniu 100-tysięczny samochód. Crafter furgon w kolorze czerwonym, wyposażony w silnik 2.0 TDI o mocy 140 KM jest przeznaczony dla klienta ze Szwajcarii. 

Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań powiedział z tej okazji: – Jestem bardzo dumny ze wspaniałego wyniku osiągniętego przez załogę. Dziś w jeszcze większym stopniu dostosowujemy nasze produkty do potrzeb odbiorców, a dzięki inteligentnym rozwiązaniom ułatwiamy im korzystanie z nich na co dzień”. Ponad 70 procent produkcji stanowią pojazdy ze specjalną zabudową, spełniające specyficzne potrzeby klientów.


Zakład wybudowany w rekordowym czasie 23 miesięcy rozpoczął pracę w październiku 2016 roku od produkcji Craftera oraz spokrewnionego z nim modelu MAN TGE. Po zakończeniu fazy rozruchu praca w fabryce odbywa się na trzy zmiany.

Dyrektor zakładu, Christiane Engel, stwierdziła – Rozpoczynając we wrześniu bieżącego roku pracę na trzy zmiany sprawiliśmy, że zakład osiągnął pełną wydajność. Zakończyła się faza rozruchu fabryki, która może teraz wytwarzać ponad 100.000 samochodów rocznie.


TOP w kategorii
Volkswagen Poznań to największy pracodawca w Wielkopolsce, zatrudniający ponad 11.000 pracowników, w tym 3.400 w fabryce w Białężycach koło Wrześni (50 km na wschód od Poznania). We wrześniu 2018 roku Volkswagen Poznań obchodził jubileusz 25-lecia istnienia. Od 1993 roku wyprodukowano tam trzy miliony samochodów.

Źródło: Volkswagen

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również