33 miliony złotych – tyle kosztowało najdroższe Lamborghini w historii

lamborghini veneno roadster © Bonhams

Udostępnij:

Niepozorny beżowy kolor Lamborghini Veneno Roadster nie zdradza, że jest to najdroższy samochód w historii tej marki. Taka jest jednak prawda, ponieważ został on wylicytowany na aukcji samochodów Teodoro Obianga, syna prezydenta Gwinei Równikowej, za zawrotną równowartość ponad 33 milionów złotych. Aukcję przeprowadził dom aukcyjny Bonhams w Szwajcarii, na której znalazły się inne supersamochody o łącznej wartości 110 milionów złotych.

Samochód został stworzony w indywidualnej specyfikacji na zamówienie wspomnianego Teodoro Obianga Mangue. Najwyraźniej jest on amatorem jasnych barw, ponieważ poza beżowym lakierem nadwozia we wnętrzu dominują kremowe wykończenia. W momencie zakupu Lamborhini Veneno Roadster kosztował wiceprezydenta Gwinei Równikowej 4,5 miliony dolarów. Ekskluzywny model samochodu jednak z czasem znacznie przybrał na wartości, ponieważ wyprodukowano go w limitowanym nakładzie 9 egzemplarzy.© Bonhams

Lamborghini wyposażone w monstrualny silnik V12 o pojemności 6,5 litra dysponuje mocą 750 KM. Te parametry w połączeniu z aerodynamiczną konstrukcją pozwalają osiągnąć setkę w 2,5 sekundy i rozpędzają samochód do 350 km/h.

© BonhamsDzięki takim osiągom można przejechać długą trasę w bardzo szybkim tempie, jednak wygląda na to, że Teodora Obianga Mangue nie robił tego zbyt często. Zlicytowane auto ma bowiem zaledwie 325 kilometrów przebiegu. Jego stan jest więc praktycznie fabryczny. Nie wiadomo, kto jest nowym właścicielem najdroższego Lamborghini, ponieważ dumny szczęśliwiec chce pozostać anonimowy.

Źróło: Bonhams

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również