Klucz do sukcesu... Diagnostyka, informacje techniczne i szkolenia – gotowy zestaw rozwiązań od Delphi Technologies!

Delphi, diagnostyka © Delphi

Udostępnij:

Technologia motoryzacyjna rozwija się obecnie szybciej niż miało to miejsce w którymkolwiek momencie w przeciągu ostatnich stu lat. Dzięki stale rosnącej mocy obliczeniowej pojazdów możliwe staje się zastosowanie wielu nowych funkcji. Do tej pory układ paliwowy oraz hamulcowy były całkowicie mechaniczne – teraz zostały starannie zintegrowane elektronicznie, by móc obsługiwać nowe funkcje, takie jak hybrydyzacja oraz aktywne systemy bezpieczeństwa. 

Aby niezależne warsztaty były w stanie naprawiać te samochody skutecznie i z dobrym zyskiem, zakres i moc narzędzi diagnostycznych, z których korzystają, musi się zwiększyć, dostosowując się do złożoności owych systemów.

Weźmy na przykład przeciętny współczesny samochód: posiada on ponad 280 złączy do zarządzania mocą i przekazywaniem sygnałów, 3100 metrów okablowania oraz 300 parametrów diagnostycznych. Na dzień dzisiejszy wydaje się to dużo, jednak według obecnych przewidywań do roku 2020 liczba połączeń zwiększy się o 25%, długość kabli osiągnie nawet 5 km, a liczba parametrów diagnostycznych wzrośnie do zdumiewającego 1000.

Kwestia posiadania odpowiedniego narzędzia diagnostycznego jest więc kluczowa. Narzędzie diagnostyczne firmy Delphi Technologies, dostępne jako oddzielny tester diagnostyczny umożliwia technikom przeprowadzenie pełnej diagnostyki w wielu różnych modelach pojazdów wielu różnych marek. Oprócz stosowanego zazwyczaj odczytywania/kasowania kodów usterek oraz ponownego kodowania/aktywacji komponentów, oprogramowanie diagnostyczne posiada wiele intuicyjnych funkcji takich jak:• ISS (inteligentny system skanowania): ISS skanuje pojazd i wyświetla kody usterek z każdego układu. Pozwala to zaoszczędzić czas i zapewnić szybki przegląd bieżącego stanu całego samochodu. Po zakończeniu ISS użytkownicy wybierają konkretny układ kontrolny w celu przeanalizowania wyników.

• ISI (inteligentny system identyfikacji): ISI identyfikuje i automatycznie wybiera rodzaj sterownika zamontowanego w samochodzie. Gwarantuje to przeprowadzenie sesji diagnostycznej w sposób właściwy i z odpowiednimi parametrami.

• Rejestrator parametrów rzeczywistych: dzięki rejestratorowi użytkownicy mogą zapisywać parametry w czasie rzeczywistym w trakcie jazdy. Po naciśnięciu przycisku wyświetla on konkretny błąd do sprawdzenia po zakończeniu testu na drodze. Jest wyposażony we wbudowaną pamięć, nie potrzebuje więc komputera.

• Funkcja identyfikacji pojazdu po numerze VIN: inteligentna funkcja oprogramowania DS umożliwiająca użytkownikom dostęp do numeru VIN z poziomu diagnozowanego samochodu. Gwarantuje to automatyczny wybór właściwego modelu i roku produkcji. Funkcja ta pobiera również kod silnika dla popularnych modeli samochodów.


TOP w kategorii
• Funkcja raportowania: dzięki wbudowanej funkcji raportowania użytkownicy mogą dodawać kody usterek z wielu różnych sterowników do raportu i wyświetlać wykresy oraz dane w czasie rzeczywistym w celu tworzenia profesjonalnych raportów dla klientów.

Najnowsza wersja oprogramowania diagnostycznego Delphi Technologies dla samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych obsługuje 68 marek i 1295 modeli.

Zintegrowana z oprogramowaniem diagnostycznym, ale dostępna również oddzielnie usługa VTI (Techniczna Baza Danych Pojazdów) firmy Delphi Technologies zawiera najważniejsze dane serwisowe oraz naprawcze wraz z instrukcjami i procedurami dla wszystkich marek i modeli. Podczas korzystania z testera diagnostycznego samochód zostaje automatycznie do niej podłączony, dzięki czemu technicy widzą wyłącznie informacje dotyczące pojazdu, nad którym pracują. Te cenne dane umożliwią technikom szybką identyfikację i przeprowadzenie nawet najbardziej skomplikowanych napraw, zapewniając przy tym oszczędność czasu i pieniędzy oraz zwiększając retencję klientów.

Jednak bez względu na to, jak potężne, intuicyjne i łatwe w obsłudze są narzędzia diagnostyczne, najważniejszym elementem w branży serwisowej pozostaje pełne zrozumienie systemów samochodowych i technik wymaganych do ich zdiagnozowania i naprawy. Dlatego też Delphi Technologies oferuje kompleksowy program wsparcia, obejmujący między innymi prowadzone przez specjalistów kursy szkoleniowe, infolinię techniczną, wsparcie w terenie, webinaria oraz informacje online.

Odwiedź stronę Delphi-Diagnostyka lub DelphiAutoParts

Źródło: Delphi Technologies

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również