ABT i Schaeffler rozpoczynają strategiczną współpracę

abt schaeffler © ABT

Udostępnij:

Czy to dla zwycięstw i tytułów w Formule E, czy wspólnych projektów w postaci samochodu koncepcyjnego 1200-hp 4ePerformance – ABT Sportsline i Schaeffler stają się strategicznymi partnerami. Od teraz obie firmy wspólnie zmierzają w kierunku elektrycznej przyszłości.

Schaeffler staje się strategicznym partnerem ABT e-Line, które wraz z Volkswagenem tworzy pojazdy ABT e-Caddy i ABT e-Transporter. Pierwszego z nich można już zamawiać, a wkrótce zamówienia będzie można składać także na ABT e-Transporter. W obu modelach zastosowany jest układ elektryczny od ABT Sportsline. Silnik elektryczny jest realną alternatywą – szczególnie dla klientów, którzy dużo podróżują po mieście.Schaeffler nie tylko dostarczy technicznej ekspertyzy i podzieli się swoim doświadczeniem w zarządzaniu w ramach nawiązanej współpracy, ale też zaangażuje się w rozwój i wprowadzanie rozwiązań technicznych do elektrycznych układów napędu.

© ABT

Ze względu na naszą owocną współpracę z ABT w Formule E zdecydowaliśmy się wspólnie z ABT podjąć wyzwania w obszarze komercyjnych pojazdów elektrycznych. Połączenie przedsiębiorczego podejścia ABT i dogłębnego zrozumienia układów napędowych i aplikacji podwozia przez Schaeffler stawia nas w doskonałej pozycji do stworzenia czegoś nowego i ruszenia naprzód jeszcze szybciej. To sytuacja typu "win-win" dla każdego zaangażowanego – powiedział Klaus Rosenfeld, CEO Schaeffler.Za każdym razem, gdy Schaeffler i ABT pracują wspólnie, to robią to z absolutną pewnością, pasją i na najwyższym poziomie profesjonalizmu. W ten sam sposób chcemy podejść do wszystkich ważnych kwestii w przyszłości. 18 miesięcy temu zaczęliście współpracę z Volkswagenem odpowiedzialnym za produkcję komercyjnych pojazdów. To był całkowicie nowy i ambitny projekt dla ABT, dlatego jestem dumny z faktu, że już niedługo pierwszy zelektryfikowany pojazd ABT wyjedzie na drogi. Wraz z naszym strategicznym partnerem, firmą Schaeffler, tworzymy silną drużynę, dlatego obecne projekty w postaci e-Caddy i e-Transporter to dopiero początek – podsumował Hans-Jürgen Abt, CEO ABT.

Źródło: ABT

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również