Akumulatory Bosch idealnym partnerem nie tylko na zimę

Udostępnij:

Zbliżająca się zima to okres, w którym na próbę wystawione są różne podzespoły samochodów, w tym m.in. akumulatory. To od ich stanu w dużej mierze zależy, czy kierowcy nie będą mieli problemów z rozruchem silnika nawet przy kilkunastostopniowych mrozach.

Problemy z uruchomieniem silnika to dość powszechne zjawisko, z jakim zimową porą muszą się zmierzyć właściciele samochodów. Zużycie akumulatora postępuje stopniowo, a kierowca nawet nie wie, kiedy dość niespodziewanie mogą zacząć się pierwsze problemy z uruchomieniem auta. Stan ten podyktowany jest faktem, że większość kierowców nie interesuje się stanem akumulatora aż do momentu pierwszych oznak kryzysu, czyli braku energii elektrycznej na rozruch silnika. We współczesnych samochodach jest coraz więcej wyposażenia elektrycznego, które jest dodatkowo zabezpieczone przed spadkami napięcia, więc nawet niewielki z pozoru niedobór prądu może skutecznie unieruchomić pojazd. Trzeba też zdawać sobie sprawę, że zimny silnik i zgęstniały olej stawiają większy opór podczas rozruchu, co wywołuje większe zapotrzebowanie na energię, której mogą nie dostarczyć spowolnione niskimi temperaturami reakcje chemiczne zachodzące w akumulatorze.

Problemy takie mogą dotknąć również samochody, w których pracują stosunkowo nowe akumulatory. Stąd tak ważny jest wybór odpowiedniego źródła prądu. Zaawansowane technologicznie akumulatory firmy Bosch zapewnią odpowiednią dawkę energii dla samochodu, będąc w okresie zimowym idealnym partnerem, który zapewni długą niezawodność samochodu podczas najbardziej siarczystych mrozów.

 

 

Udostępnij:

Drukuj


aE