Akumulatory Exide do zastosowań morskich i rekreacyjnych otrzymują certyfikat DNV GL

exide technologies akumulatory © exide technologies

Udostępnij:

Exide Technologies, producent akumulatorów, ponownie otrzymał certyfikację DNV GL dla swoich akumulatorów AGM i GEL do zastosowań morskich i rekreacyjnych. Certyfikat ten – będąc najważniejszym odznaczeniem, jakie może zdobyć produkt dla branży morskiej – oznacza, że akumulatory Exide zostały uznane za bezpieczne i niezawodne w użytkowaniu na morzu.

Akumulatory AGM i GEL po raz pierwszy otrzymały certyfikat DNV GL po wizytacjach oraz dokładnej kontroli jakości i standardów w fabrykach Exide w Europie i Stanach Zjednoczonych w 2011 r. Ten rygorystyczny proces powtarza się co dwa lata w celu upewnienia się, czy producent zachowuje wysokie normy jakości.Exide dostarcza produkty oryginalnego wyposażenia wielu wiodącym producentom łodzi i statków morskich, którzy ufają ich jakości i niezawodności. Prócz DNV GL, akumulatory Exide Marine&Leisure są weryfikowane przez brytyjski National Caravan Council – autorytet wśród użytkowników kamperów i przyczep kempingowych. To potwierdzenie, że dystrybutorzy Exide oferują produkty najwyższej jakości, godne zaufania.

© exide technologies

Odnowiony certyfikat dotyczy akumulatorów Exide Marine&Leisure: Start AGM, Dual AGM i Equipment Gel. Akumulator Start AGM przeznaczony jest do rozruchu silnika, Dual AGM wspiera wyposażenie elektryczne i zapewnia rozruch silnika (jeden akumulator obsługujący dwie funkcje), a Equipment GEL został zaprojektowany do zasilania pokładowych urządzeń elektrycznych.

By ułatwić proces wyboru i zakupu, zoptymalizowano także etykiety akumulatorów Exide Marine&Leisure. Wyróżniają się one jasną, ale kontrastującą kolorystyką i użyciem piktogramów, które wskazują do jakiego rodzaju pojazdu przeznaczony jest dany akumulator. Dzięki temu klienci mają pewność, że wybrali odpowiednią technologię dla swoich zastosowań.

Z zadowoleniem przyjęliśmy fakt, że jakość akumulatorów naszej firmy została ponownie zweryfikowana poprzez nadanie im certyfikatu DNV GL. To dowód, że na produktach Exide można polegać nawet w tak trudnych warunkach, jak morskie, w których bezpieczeństwo i niezawodność są nadrzędnymi wartościami – mówi Guido Scanagatta, Product Marketing Manager Transportation Exide Technologies w obszarze EMEA.Źródło: Exide Technologies

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również