AP EXPERT 2019 docenia dociekliwych w testach wiedzy on-line

AP Expert 2019 © AP Expert

Udostępnij:

Walka mechaników o zaszczytny tytuł „Wybitny Wśród Ekspertów” w ramach promocji AP EXPERT to najważniejszy punkt kalendarza spółki Auto Partner. Promocja wiedzy i prawidłowych praktyk to nadrzędny cel organizatorów.

Równoległym mottem pozostawionym w świadomości jest to, że „nie trzeba wiedzieć wszystkiego, lecz należy wiedzieć, gdzie szukać”, dlatego organizatorów konkursu szczególnie ucieszył sygnał jednego z uczestników.Wątpliwości wzbudziło jedno z pytań konkursowych:

- Przewidziany przez system diagnostyki pokładowej proces oceny prawidłowości pracy zaworu par paliwa wykorzystuje w swoim teście aktywnym:
a) Czujnik ciśnienia MAP
b) Sondę lambda przed katalizatorem
c) Sondę lambda za katalizatorem
d) Czujnik położenia trzpienia zaworu

Uczestnik nie zgadzał się z odrzuceniem odpowiedzi „B”, jako poprawnej i dołączył wydany przez Volkswagena „Zeszyt do samodzielnego kształcenia nr 175”, w którym na stronie nr 37 szeroko opisano zagadnienie.

Zgłoszenie zostało przekazane do eksperta firmy Auto Partner. Oto jego odpowiedź:

- Witam serdecznie, Nawiązując do kontrowersji wobec odpowiedzi na pytanie śpieszę z wyjaśnieniem. Istotne jest zrozumienie dużych różnic występujących pomiędzy różnymi rynkami sprzedaży pojazdów samochodowych, w szczególności dotyczące odmiennych standardów. OBD, o którym mowa, jest standardem wprowadzonym właśnie w Kalifornii, niemniej jednak od 2000 roku Stary Kontynent posiada swoją obowiązująca wersję normy oznaczoną jako EOBD.
Z uwagi na to, iż różnice pomiędzy standardami są dość istotne, to z uwagi na naszą lokalizację autor w domyśle miał na myśli obowiązujący w Europie standard EOBD, dla którego poniżej załączono wyjaśnienie z materiałów tego samego producenta, a dotyczące właśnie rynku europejskiego:

© Auto Partner

W załączonym materiale wyraźnie zaznaczono, iż dotyczy rynku amerykańskiego.© Auto Partner

Celem promocji AP EXPERT jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych mechaników, a „najlepszy” wcale nie oznacza osoby nieomylnej. By takim być, najpierw trzeba być dociekliwym i tę cechę uczestnika postanowiliśmy nagrodzić. Postanawiamy warunkowo uznać odpowiedź za poprawną – z adnotacją, iż jedynie dla jednego, specyficznego rynku, oraz doliczyć punkty uczestnikom, którzy zaznaczyli taką odpowiedz, a zaangażowanie naszego klienta szczególnie nagrodzić nagrodami partnerów akcji: 

• upustem cenowym na udział osoby towarzyszącej w finale AP EXPERT - 40%! 
• odkurzaczem Easy Vac 12 marki BOSCH

Źródło: Auto Partner

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również