Aptiv i Lyft zaoferują podróż pojazdami autonomicznymi

Aptiv, pojazdy autonomiczne © Aptiv

Udostępnij:

W Las Vegas podczas styczniowych targów Consumer Electronics Show (CES) firmy Aptiv oraz Lyft będą oferować możliwość odbycia podróży pojazdami autonomicznymi do ponad 20 punktów docelowych.

Aptiv, globalna firma technologiczna, która zapewnia wiodące rozwiązania w zakresie jazdy autonomicznej oraz Lyft – firma będąca liderem w dziedzinie transportu pasażerskiego – ogłosiły współpracę, której celem jest zaprezentowanie podczas targów Consumer Electronics Show (CES) 2018 w Las Vegas pierwszego tego typu, w pełni zautomatyzowanego systemu przewozu pasażerów z punktu A do punktu B.Ta współpraca stanowi rzeczywiste zastosowanie skalowalnej technologii jazdy autonomicznej, która będzie miała znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa oraz ograniczeniem emisji spalin i zatorów drogowych w miastach – powiedział prezes i CEO Aptiv, Kevin Clark. – Platforma jazdy autonomicznej od Aptiv stanowi najbardziej zaawansowany dostępny system autonomiczny, a w połączeniu z intuicyjną aplikacją użytkownika firmy Lyft pozwoli odwiedzającym targi CES na doświadczenie przejazdu pojazdem autonomicznym z punktu A do punktu B. To ekscytująca prezentacja przyszłości mobilności w działaniu.

W 2017 roku, Lyft ogłosił umożliwienie konstruktorom systemów jazdy autonomicznej i producentom samochodów podłączenia się do swojej sieci z niemal milionem przejazdów dziennie. Platforma jazdy autonomicznej od Aptiv w połączeniu z technologią inteligentnej dyspozycji ruchu od Lyft zapewnieniu użytkownikom doświadczenie płynnego transportu pasażerskiego w ramach strefy Las Vegas Strip. Funkcjonowanie w zróżnicowanych środowiskach jazdy z punktami odbioru i punktami docelowymi w Las Vegas przyspieszy dostępność platform jazdy autonomicznej dla zastosowań komercyjnych.

Misją Lyft jest zbudowanie najlepszego ekosystemu transportowego na świecie we współpracy z firmami motoryzacyjnymi i firmami o największym zaawansowaniu technologii jazdy autonomicznej – powiedział dyrektor naczelny Lyft Logan Green. – Partnerstwo z Aptiv na rzecz naszej otwartej platformy prowadzi nas o krok bliżej do urzeczywistnienia naszej wizji. Razem zdefiniujemy przyszłość i z niecierpliwością czekamy na zrobienie tak istotnego pierwszego kroku, właśnie podczas targów CES 2018 w Las Vegas.

Aptiv-Lyft Automated Experience CES 2018 bazuje na wcześniejszych przejazdach Aptiv podczas poprzednich targów CES, w tym na przejeździe w pętli długości ponad 10 km po ulicach miasta i autostradach w 2017 r. Pojazdy autonomiczne Aptiv wykonają skomplikowane zadania codziennej jazdy, takie jak włączanie się do ruchu na autostradzie, manewrowanie pośród pieszych i rowerzystów, a także utrzymywanie toru ruchu podczas jazdy w tunelu.

Technologia jazdy autonomicznej od Aptiv jest płynnie integrowalna z dowolną konstrukcją bez uciążliwych czujników na dachu lub bokach pojazdu, w przeciwieństwie do wielu innych pojazdów autonomicznych spotykanych dzisiaj na drogach. Aptiv będzie przygotowana do produkcji do 2019 r.Na czym polega Aptiv-Lyft Automated Experience podczas CES 2018:
• Przejazdy podczas CES demonstrują system jazdy automatycznej Aptiv oraz platformę Lyft, umożliwiając dotarcie do ponad 20 punktów docelowych w całym Las Vegas;
• Pasażerowie Lyft mogą zamówić przejazd autonomiczny z parkingu Gold Lot przy Convention Center w Las Vegas;
• Przed rozpoczęciem przejazdu pasażerowie obejrzą dedykowany pokaz na temat pozytywnego wpływu, jaki samochody autonomiczne będą miały na poszczególne życia i społeczności;
• Po wejściu pasażerów do pojazdu autonomicznego, na przednim fotelu będzie siedział kierowca asekuracyjny, który wraz z przewodnikiem zapewnią pasażerom bezpieczne i edukacyjne doświadczenie.
• Możliwość udziału w przejeździe autonomicznym dla pasażerów Lyft będzie między 9 a 12 stycznia 2018 r. w Las Vegas.

Źródło: Aptiv

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również