Audi pokazało koncept samochodu z dronami w roli reflektorów

audi ai trail © Audi

Udostępnij:

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie to nie tylko premiery nowych samochodów, ale także okazja dla producentów do pochwalenia się choćby najbardziej śmiałymi konceptami samochodów, które być może nigdy nie powstaną. Tak właśnie uczyniło Audi. 

Niemiecki producent zaprezentował podczas targów we Frankfurcie Audi AI: Trail, czyli w pełni elektryczne auto terenowe, które w roli specjalnych reflektorów posługuje się dronami. Według Audi samochód miałby być wyposażony w pięć trójkątnych, bezwirnikowych dronów ze zintegrowanymi matrycami LED, które byłyby w stanie lecieć przed pojazdem i oświetlać mu drogę. Ponadto obraz widziany z ich perspektywy byłby transmitowany przez Wi-Fi na wyświetlacz kierowcy. Urządzenia po pomyślnej misji mogą wylądować na dachu samochodu, gdzie ładują baterię, by później znowu wzbić się w powietrze.To wszystko ma dziać się w ramach samochodu o czwartym stopniu autonomiczności (pojazd może prowadzić się w zasięgu zdefiniowanej geograficznie strefie) z zasięgiem do 500 kilometrów. Układ napędowy składa się natomiast z czterech silników elektrycznych o mocy 320 kilowatów, a moment obrotowy wynosi 1000 Nm.

Co prawda trzeba pamiętać, że jest to tylko koncept niemieckiego producenta, a to znaczy, że samochód może nigdy nie powstać. Audi ostatnio jednak potwierdziło, że zbuduje wydmowego buggy, którego koncept pokazało w tym roku. Nigdy więc nie wiadomo, co przyniesie przyszłość, choć można się spodziewać, że będzie ciekawa.Źródło: Audi

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również