Bezobsługowe akumulatory EFB dla ciężarówek od AUTOPART

Udostępnij:

AUTOPART SA, czołowy polski producent akumulatorów, wprowadza do oferty nowy produkt dla samochodów ciężarowych – Galaxy EFB SMF. Linia Galaxy EFB SMF łączy w sobie dwie technologie przeciwdziałające skutkom częstego rozładowania. Przeznaczona jest do samochodów długodystansowych z dużą liczbą odbiorników prądu oraz pojazdów specjalnych, przewożących materiały niebezpieczne lub wrażliwe. Akumulatory są już dostępne w ofercie hurtowej producenta.

Galaxy EFB SMF to zaawansowany technologicznie produkt odpowiadający wymaganiom rynkowym w zakresie szczelnych, bezobsługowych akumulatorów dla samochodów ciężarowych. Obecnie długodystansowe samochody ciężarowe pełnią często funkcje hotelowe, a podczas wielogodzinnych postojów akumulatory narażone są na głębokie rozładowanie. Wydłużone ładowanie z takiego poziomu niekorzystnie wpływa na trwałość akumulatora i zmniejsza jego żywotność.

Akumulator serii Galaxy EFB SMF firmy Autopart

W nowym akumulatorze AUTOPART-u zastosowano technologie, które przeciwdziałają tym negatywnym skutkom, stanowiąc o wydajności i niezawodności baterii:

Technologia EFB (Enhanced Flooded Battery)  – wzmocnienie mechaniczne elektrod dodatnich i ujemnych materiałami (membrany semi – syntetyczne) oraz specjalnym dodatkiem węglowym nowej generacji NANO CARBON 4XD wpływa na cykl życia akumulatora – nawet do 3x dłuższy w porównaniu ze standardową baterią. Ponadto, NANO CARBON 4XD poprawia zdolność przyjmowania ładunku w niskich temperaturach, pozwala kontrolować prąd gazowania przez cały okres eksploatacji akumulatora oraz zapobiega zasiarczeniu elektrod wydłużając jego pracę.

Labiryntowa konstrukcja szczelnego, podwójnego wieczka SMF (Sealed Maintance Free) zawierająca zestaw wkładek przeciwwybuchowych stanowi o najwyższym stopniu bezpieczeństwa, redukując emisję oparów elektrolitu i zapewniając bezobsługowość akumulatora.

Galaxy EFB SFM sprawdzi się w pojazdach o dużych mocach silników, eksploatowanych w cyklu ciągłym, które korzystają codziennie z funkcji hotelowych. Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania, polecany jest szczególnie do pojazdów przewożących materiały niebezpieczne i wrażliwe, takie jak środki chemiczne, spożywcze czy farmaceutyczne. Produkt jest odpowiedni do montażu na tylnej osi pojazdu z uwagi na wysoką odporność na wstrząsy. Galaxy EFB SMF oferowany jest w trzech pojemnościach: 145, 180 oraz 225 Ah przy prądach rozruchu odpowiednio 800, 1000 i 1150 A (EN).

Źródło: Artykuł sponsorowany (AUTOPART)


Udostępnij:

Drukuj


aE