Bezpieczniejsza i przyjemniejsza jazda

© Bosch

Udostępnij:

Stabilne prowadzenie pojazdu w każdych warunkach pogodowych i sytuacjach drogowych sprawia, że jazda samochodem jest nie tylko bezpieczniejsza i bardziej komfortowa, ale także daje więcej przyjemności i dynamiki. Na targach electronica w Monachium Bosch po raz pierwszy zaprezentował pięcioosiowy czujnik bezwładnościowy SMI860. Ten czujnik MEMS zapewnia bezpieczne i naturalne wrażenia z jazdy, także w wymagających warunkach, i wyraźnie poprawia bezpieczeństwo, komfort i dynamikę jazdy.Jazda samochodem staje się jeszcze bezpieczniejsza

Inteligentny czujnik MEMS SMI860 zapewnia ważne wsparcie dla systemów czynnego bezpieczeństwa oraz systemów wspomagania kierowcy w pojeździe. Na przykład elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy ESP znacznie zwiększa bezpieczeństwo jazdy i do tej pory, dzięki jego zastosowaniu, w samej tylko Europie udało się uratować ponad 8500 osób. Niezbędne dane dynamicznego stylu jazdy są dostarczane do układu ESP między innymi z czujnika SMI860. Rozpoznaje on czy pojazd porusza się w tym kierunku, w którym są skręcane koła. W przypadku rozbieżności między tymi wartościami jest aktywowany system zabezpieczenia przed poślizgiem. Ponadto ten nowy czujnik potrafi określić położenie pojazdu, co może być wykorzystywane w precyzyjnym śledzeniu auta.

© Bosch

SMI860 jest pierwszym przykładem zestawu zawierającego w jednym czujniku pięć bezwładnościowych elementów pomiarowych związanych z aktywnym bezpieczeństwem. W obudowie są umieszczone dwa 16-bitowe czujniki żyroskopowe do mierzenia szybkości obrotu i przechyłu oraz trzy 16-bitowe czujniki przyspieszenia. Algorytmy w oparciu o odbierane sygnały obliczają zarówno dynamiczny status jazdy jak i położenie pojazdu.

Więcej informacji na stronie: www.bosch-semiconductors.com.

Źródło: Informacja prasowa Bosch

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również