Bezpłatna kontrola zawieszenia pojazdu na Torze Poznań 21 września

bilstein kontrola podwozia © Bilstein

Udostępnij:

Ciesząca się od kilku lat dużą popularnością akcja Bilstein ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach. Na trasie obecnej edycji znalazł się Tor Poznań - to już w sobotę, 21 września.

Z roku na rok systematycznie poprawia się w Polsce sieć dróg. Stąd też coraz mniej powodów do narzekań na złą nawierzchnię, a tym samym wymówek, że przyczynia się do złego stanu technicznego zawieszenia w samochodach. Dziś coraz częściej głównym winowajcą pozostają sami kierowcy ze swoim sposobem użytkowania pojazdu. Mało kto dostrzega coś złego w zbyt gwałtownych najazdach i zjazdach z krawężników, braku systematyczności w kontroli ciśnienia w oponach czy nierównomiernym obciążaniu nadwozia.Niemniej do - stopniowego - zużycia elementów zawieszenia dochodzi również ze względu na wiek i przebieg pojazdu. Po prostu każda część ma określoną wytrzymałość i trwałość. W Polsce, z uwagi na średni wiek 14 lat, problem ten dotyczy około 2/3 parku pojazdów. Jak jest naprawdę, pokazują badania stanu zawieszenia prowadzone od 2016 roku przez Bilstein.

 

© Bilstein

 

Jako jeden z największych producentów kluczowych rozwiązań stosowanych w zawieszeniu samochodów osobowych i lekkich dostawczych przykładamy dużą wagę do działań posprzedażnych. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że jakość produktu i jego montażu to jedno, a sposób użytkowania przez kierowców to drugie. Każdy z nas ma prawo popełnić - mniej lub bardziej - świadome błędy, należy więc czuwać nad ich korygowaniem. Jedną z takich form jest mobilny tester zawieszenia, który po raz kolejny udostępniamy w Polsce – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki Bilstein w Polsce.

Założenia akcji są bardzo proste. Na specjalnie przygotowanej platformie badana jest osobno przednia i tylna oś. Uzyskane wyniki sprawności amortyzatorów, udokumentowane szczegółowym wydrukiem, omawiane są z kierowcą. W ten sposób od 2016 roku przebadano w Polsce blisko trzy tysiące samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Rezultat jest wprost zaskakujący – w ponad 90% przypadkach stan zawieszenia oceniono jako dobry lub zadowalający!Zdajemy sobie doskonale sprawę ze struktury wieku parku samochodowego w Polsce i faktu, że większość z nich pochodzi z importu używanych. Pomimo to uzyskane wyniki pokazują wyraźnie, że jedyny element łączący pojazd z kołem, ma bardzo dobrą sprawność techniczną. Przekłada się to na poziom bezpieczeństwa na drodze, ale… W wielu przypadkach stwierdzamy wcześniej nieprawidłowe ciśnienie w oponach, co w praktyce może wpływać na trakcję pojazdu – dodaje Andrzej Wojciech Buczek.

Druga w tym roku akcja Bilstein z mobilnym testerem zawieszenia rozpoczęła się 2 września. W sobotę, 21 września, urządzenie dostępne będzie na Torze Poznań. Data i lokalizacja nie jest przypadkowa, bowiem w gronie kierowców walczących o najwyższy tytuł w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski jest Gosia Rdest. Od początku sezonu tę utalentowaną polską zawodniczkę wspiera Bilstein.

Źródło: Bilstein

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również