Bezszczotkowy klucz udarowy AEG PRO18V – specyfikacja

klucz udarowy aeg pro18v © AEG

Udostępnij:

Niezależnie od tego czy pracujemy w warsztacie samochodowym czy na budowie, klucz udarowy jest bardzo ważnym narzędziem. Marka AEG właśnie wprowadziła do swojej bogatej oferty bezszczotkowy klucz udarowy 18V, działający w 6 trybach pracy, który oferuje wielość zastosowań i ułatwia wykonywanie codziennych zadań.Ergonomiczna praca

Najnowszy produkt z oferty AEG to rozwiązanie akumulatorowe działające w systemie PRO18V. Nie wymaga podłączenia do prądu, dzięki czemu można z niego korzystać w każdych warunkach, nawet w sytuacjach awaryjnych na drodze czy na wysokości w trakcie budowy. Brak plączącego się kabla zapewnia także bezpieczeństwo wokół stanowiska pracy. Pracę ułatwiają również 3 lampy LED zainstalowane w urządzeniu, zapewniające optymalne oświetlenie powierzchni roboczej i ograniczające powstawanie cienia.6 trybów pracy

Bezszczotkowy klucz udarowy 18V posiada 6 trybów pracy. Prędkości 1-3 działają tak, jak w standardowym kluczu udarowym, zwiększając jego prędkość i moc.

Tryb 1 (58 Nm/1100 obr./min) to tryb niskiego momentu obrotowego do zastosowań wymagających precyzji. Tryb 2 (170 Nm/2200 obr./min) jest do prac wymagających większej mocy. Tryb 3 (330 Nm/3000 obr./min) jest dla najcięższych i najbardziej wymagających zastosowań.

Produkt posiada także 3 tryby Autostop: zatrzymujące je przy 70 Nm momentu obrotowego, 120 Nm momentu obrotowego i 160 Nm momentu obrotowego.

Duża moc

Bezszczotkowy klucz udarowy 18V jest wyposażony w nową technologię silników bezszczotkowych Proflux.

To rozwiązanie opiera się na kompaktowym 4-biegunowym silniku bezszczotkowym z silnymi magnesami Neodymowymi, pozwalającymi wydłużyć czas pracy nawet do 50% w porównaniu do silników wyposażonych w szczotki węglowe.

Silnik zapewnia również moc, dzięki czemu maksymalny moment obrotowy wynosi aż 330 Nm, co sprawia, że urządzenie nadaje się do dużych mocowań i aplikacji. Siła udaru wynosi od 0 do 4000 ud/min.

Akumulatory z systemem PRO18V

Bezszczotkowy klucz udarowy 18V jest w pełni kompatybilny z systemem akumulatorów PRO18V. Te źródła energii są wyposażone w profesjonalne zabezpieczenia. Zapewniają lepsze zarządzanie ciepłem, ograniczają wzrost temperatury i przegrzanie sprzętu, a co za tym idzie zwiększają bezpieczeństwo użytkowania, żywotność akumulatora oraz samego narzędzia.

Prolithium-Ion – system potrójnej ochrony

Akumulatory AEG PRO18V wykorzystują technologię Prolithium-Ion, dzięki czemu zarówno źródło mocy, jak i urządzenie są w pełni chronione w czasie działania, a użytkownik ma gwarancję nieprzerwanej pracy nawet w ekstremalnych warunkach (-18°C czy +50°C).

Prolithium-Ion opiera się na 3 technologiach. Indywidualny monitoring ogniw sprawia, że wszystkie ogniwa akumulatora są rozładowywane w tym samym tempie. Wydłuża to czas pracy na jednym cyklu ładowania oraz przedłuża żywotność akumulatora. Monitoring ładowania chroni zarówno akumulator, jak i narzędzie przed przeciążeniem, a ochrona termiczna przed przegrzaniem.

Specyfikacja techniczna

• Maksymalny moment obrotowy (Nm): 300
• Siła udaru (ud/min): 0 – 4000
• Prędkość bez obciążenia (obr./min.): 0 – 3000
• Uchwyt: ½”
• Tryby pracy: 6
• Silnik bezszczotkowy
• Napięcie: 18V

Źródło: AEG

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również