Opony letnie BFGoodrich Advantage i BFGoodrich Advantage SUV

Udostępnij:

Na rynek wchodzą nowe opony letnie marki BFGoodrich do samochodów osobowych oraz SUV. BFGoodrich Advantage oraz BFGoodrich Advantage SUV to modele w atrakcyjnej cenie, które zapewniają pewność prowadzenia i reakcji oraz dynamiczną jazdę. W tym roku opony będą dostępne w 120 rozmiarach od 14” do 19”, zaś w latach kolejnych ich oferta będzie rozbudowywana.

Modele BFGoodrich Advantage oraz BFGoodrich Advantage SUV w odświeżonej ofercie opon letnich amerykańskiej marki o 150-letniej historii zostały stworzone z myślą o właścicielach samochodów typu sedan, hatchback i SUV. Przystępna cena w połączeniu z osiągami tych opon oraz aż 120 różnych rozmiarów pozwoli znaleźć każdemu kierowcy model odpowiadający jego potrzebom. 

Nowe opony łączą wysoką przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni z pewnością prowadzenia, większym panowaniem nad pojazdem, niskim oporem toczenia oraz prawdziwym komfortem jazdy. W porównaniu do modeli poprzedniej generacji charakteryzują się lepszymi osiągami dzięki udoskonaleniu rzeźby bieżnika oraz konstrukcji samozamykających się lameli, które minimalizują ruchy klocków bieżnika. Innowacje te skracają drogę hamowania, w szczególności na mokrych drogach:

    • BFGoodrich Advantage – droga hamowania na mokrych i suchych nawierzchniach krótsza odpowiednio o 2,4 m oraz i 1,5 m1,
    • BFGoodrich Advantage SUV – droga hamowania na mokrych i suchych nawierzchniach krótsza odpowiednio o 2,9 m i 1,1 m2.

Wyniki te zaowocowały przyznaniem nowym oponom BFGoodrich najwyższej w Europie klasy A w obszarze przyczepności na mokrej nawierzchni.3 Jednocześnie zwiększona sztywność bieżnika, którą zapewniają samozamykające się lamele, przełożyła się na zmniejszenie oporów toczenia, a tym samym mniejsze zużycie paliwa.

Opony BFGoodrich Advantage są dostępne w 99 rozmiarach, natomiast BFGoodrich Advantage SUV w 23 rozmiarach, które w 2021 r. uzupełni kolejnych 20 rozmiarów. Kierowcy mogą wybierać w modelach od 14” do 19”.

Źródło: BFGoodrich Advantage


Udostępnij:

Drukuj


TOP w kategorii


#Nowości produktowe

opony opony letnieaEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również