BILSTEIN kontynuuje szkolenia dla mechaników i kontrole zawieszenia samochodów

kontrola zawieszenia © BILSTEIN

Udostępnij:

Pomimo panującej obecnie sytuacji BILSTEIN nie rezygnuje z prowadzenia szkoleń i akcji serwisowych. Część z nich – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – prowadzona jest z udziałem mechaników i kierowców.

W trakcie pandemii zalecane jest zachowanie dystansu społecznego, co w praktyce przełożyło się na częstsze wykorzystywanie własnego samochodu. Potwierdza to zarówno zwiększony ruch w serwisach motoryzacyjnych, jak i rosnące obroty dystrybutorów części zamiennych. To dobra wiadomość także z punktu widzenia bezpieczeństwa na drodze, w którym jednym z bazowych elementów jest sprawny technicznie pojazd.– BILSTEIN od zawsze stara się zapewnić kompleksowe wsparcie mechanikom zajmującym się serwisowaniem układu zawieszenia. Prowadzone przez nas szkolenia dopasowane są do bieżących potrzeb danego rynku. W Polsce to na przykład kwestie związane z modyfikacją seryjnych amortyzatorów czy wymianą miechów powietrznych, zwanych Airmatic. Kontynuujemy te cykle, bo zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest dziś sprawny samochód i kompetencje osób pracujących w warsztatach – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce.

W ostatnim czasie teoretyczne i praktyczne szkolenie z serwisowania zawieszenia pneumatycznego przeszli mechanicy warsztatu Bud-Tom zrzeszonego w sieci Max Serwis. Finałem była wymiana miechów BILSTEIN B3 w Mercedesie W211. Marka ta słusznie kojarzona jest ze wspólnie opracowaną technologią Airmatic, ale dziś stosuje ją także Audi, BMW, Jaguar, Land Rover, Porsche czy Volkswagen. Wyposażone w nie modele, poprzez prywatny import używanych, coraz częściej rejestrowane są w Polsce.

Drugim przykładem bieżących działań BILSTEIN był udział w Jeep Academy. To spotkanie właścicieli samochodów tej marki, którzy dążą do znalezienia kompromisu pomiędzy jazdą po asfalcie a frajdą z pokonywania bezdroży. Decyzja o modyfikacji zawieszenia powinna być dobrze przemyślana i przeprowadzona według uzgodnień z producentem auta. Taką pewność gwarantuje BILSTEIN, dzięki zaangażowaniu swoich inżynierów już na etapie prac projektowych samochodu, jak też dostawom na pierwszy montaż.

– Nasze know-how zdobywamy również podczas akcji z mobilnym testerem zawieszenia. Od lat systematycznie prowadzimy ją w różnych częściach Polski, co pozwala nam na lepsze rozeznanie się w strukturze parku samochodów osobowych i lekkich dostawczych oraz ich stanie technicznym. W ubiegłym roku odnotowaliśmy rekordową frekwencję. Rozmowy z kierowcami potwierdzają częstsze korzystanie z samochodu, czego powodem jest obecna pandemia. Niestety, wszystko wskazuje na to, że będzie tak w kolejnych miesiącach, dlatego we współpracy z naszymi dystrybutorami zintensyfikujemy działania w tym roku – dodaje Andrzej Wojciech Buczek z IHR Warszawa.

Pierwsza akcja z mobilnym testerem zawieszenia odbędzie się już 1 kwietnia w Białymstoku w warsztacie współpracującym z jednym z naszych dystrybutorów, firmą Motogama. Będzie to próba pozwalająca na zebranie informacji o stanie technicznym pojazdów, przygotowanie planu działań na kolejne miesiące, jak też wdrożenie procedur maksymalnie zaostrzonego reżimu sanitarnego.Z kolei 22 kwietnia przedstawiciele BILSTEIN w Polsce będą współgospodarzem szkolenia on-line dla mechaników w ramach Schaeffler RepExpert. Uczestnictwo jest bezpłatne, szczegóły zostaną podane na początku kwietnia na stronie www.bilstein.com oraz na firmowym profilu na Facebooku.

Źródło: BILSTEIN

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również